קורסי הכנה לבחינות סף ולרישוי מקצועי

מאת: אורי גרוסמן

הנך בדרך לשיפור סיכוייך להצלחה בבחינה!

 

בכתבות התוכן שלנו מובאות עובדות משמעותיות, במטרה לסייע לך בבחירת מסלול ההכנה הנכון עבורך להצלחה במבחנים.

 

באפשרותך לקרוא על כל קורסי ההכנה למבחנים לקראת קבלה ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה, כמו גם על כל קורסי ההכנה לבחינות לשם קבלת רישיון מקצועי בתחומי עיסוק שונים.

 

עוד אנחנו מזמינים אותך להשאיר לנו פנייה באתר, כדי שנציגינו יוכלו לסייע לך להגיע להחלטה נבונה בבחירת מסלול ומוסד לימודים.

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 
רוצה פרטים על
הכנה לבחינות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה למבחנים

 

לעמוד בסף ההצלחה

 

מועמדים לתכניות אקדמיות בישראל אינם היחידים שצריכים לעבור מבחנים מאתגרים. גם בוגרי תואר ראשון נדרשים פעמים רבות לעבור בחינות על מנת לזכות להכרה במעמדם מטעם לשכות ומועצות מקצועיות. אנשים המבקשים ללמוד או לעבוד במדינה אחרת, גם כשבידיהם תואר שני ושנים רבות של ניסיון מקצועי, עדיין צריכים לעבור מבדקים שונים המוכיחים את מיומנויותיהם המקצועיות ואת כישוריהם בשפות זרות.

 

למטרות אלו מוצעים מסלולי הכנה שונים, המסייעים לאנשים להתכונן באופן מוצלח וממוקד למעבר הבחינה הספציפית הנדרשת מהם. בדרך כלל, קורסים אלה, בדומה לתכניות הכנה למבחן הפסיכומטרי, כוללים הסברים על מבנה הבחינה, על סוגי השאלות והבעיות הקיימים בה, ועל הדרכים היעילות להתמודדות עם זמן קצוב. בנוסף, המשתתפים בקורסי ההכנה מתרגלים שיטות לאיתור מהיר של מידע, לבחירה יעילה בין תשובות שעשויות להיות נכונות, לגיבוש תשובה מלאה, לפתרון מתמטי של בעיות מסובכות ועוד.

 

סוגי הבחינות הקיימות

 

מבחן אמי"ר

 

מבחן אמי"ר בודק את רמת השליטה בשפה האנגלית של מועמדים לתכניות אקדמיות. הנבחנים נדרשים לקרוא קטע באנגלית ולענות על שאלות בחירה מרובה, לשכתב ולהשלים משפטים ולהוכיח היקף מספק של אוצר מילים.

 

מוסדות לימוד:

מכון נועם, מכללת ספיר, מכון טכנולוגי חולון HIT, קידום, בית ספר וול סטריט, בית הספר האמריקאי, TopPrep, רשת OK פסיכומטרי

 

מבחן מתא"ם

 

בחינת מתא"ם עורכת השוואה בין רמתם של בוגרי תכניות לתואר ראשון בפסיכולוגיה, ומהווה כלי סינון מועמדים לתואר שני קליני; במסלולים לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית מציבים סף קבלה הכולל ציון גבוה במבחן המתא"ם. המבחן בודק כישורי ניתוח סטטיסטיים, יכולת לקריאה ביקורתית במאמרים מדעיים באנגלית, בקיאות במושגי יסוד ובנושאי הפסיכולוגיה.

 

מוסדות לימוד:

פתרונות, אופק מתא"ם, בית הספר האמריקאי

 

מבחן GRE

 

מבחן ה - GRE מיועד לאנשים הרוצים ללמוד בתכניות אקדמיות בחו"ל. המבחן כולל פרק כתיבה הבודק כישורי הבעה ורמת יצירתיות, פרק מילולי המודד קריטריונים כהבנת הנקרא ואוצר מילים, ופרק מתמטי הבודק תפישות ויכולות חישוביות וגיאומטריות.

 

מוסדות לימוד:

בית הספר האמריקאי, ידע פלוס, קידום, GMAX, מאסטר קולג', בית הספר Brainiac

 

מבחן TOEFL

 

מבחן TOEFL מיועד לאנשים המבקשים לעבור למדינה זרה, בין אם לשם לימודים ובין אם למטרות תעסוקה. הבחינה כוללת פרק של כתיבת חיבור ופרק של דיבור בעל פה בשפה האנגלית, מעבר להבנת הנקרא. הוא בודק הבנה של שפה כתובה ודבורה, עושר של אוצר מילים, יישומי הידע בתחביר ובדקדוק אנגלי, וביטחון בהבעה בעל פה.

 

מוסדות לימוד:

בית הספר האמריקאי, ידע פלוס, GMAX, מכללת אופק, מאסטר קולג', TopPrep, Brainiac

 

מבחן GMAT

 

בחינת ה -GMAT היא כלי הסינון ללימודי תואר שני במנהל עסקים. בהרבה מקרים ניתן פטור למועמדים מבחינת GMAT, אך במקרים רבים אחרים נדרש לעבור את הבחינה או שהשתתפות בה מהווה יתרון בתהליך הקבלה. הבחינה כוללת מטלת חיבור, תרגילים מתמטיים ומבדק כישורי השפה האנגלית.

 

מוסדות לימוד:

ידע פלוס, אופק GMAT, קידום, TopPrep, בית הספר האמריקאי, מאסטר קולג', Brainiac, GMAX

 

מבחן מסו"ק

 

בחינת מסו"ק בודקת את סיכויי ההצלחה של מועמדים ללימודי סיעוד, ומהווה כלי סינון במסלולי ההסמכה במוסדות הלימוד. קריטריונים הנבדקים במבחן הם: יכולת הסקת מסקנות מתרשימים ומטבלאות, הבנת הנקרא ואוצר מילים באנגלית, מיומנויות חשבוניות, ידע בסיעוד, הבנה בעברית ועוד.

 

מוסדות לימוד:

המכללה הטכנולוגית תל חי, בית הספר האמריקאי ללימודי רפואה, IsraelNurses (קורס וירטואלי), בית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי ברזילי באשקלון

 

מבחן רישוי למתווכים

 

מבחן הרישוי בתיווך בודק בקיאות בחוקים הרלוונטיים לשוק הדיור ולענף תיווך הדירות. כל מי שרוצה לעסוק במקצוע זה מוכרח לשאת ברישיון מיוחד מטעם משרד המשפטים. מעבר המבחן מקנה רישיון לעסוק כחוק במקצוע, בתנאים הבאים: גיל – מעל 18, תושבות ישראלית או היתר מיוחד ועבר נקי מפלילים.

 

מוסדות לימוד:

פאזל תקשורת, אנגלו סכסון, Cash Flow, המכללה הטכנולוגית תל חי, המכללה לנדל"ן NadlanLine, התאחדות משרדי התיווך העצמאיים בישראל, המרכז האקדמי כרמל, מכללת תמורה, אוניברסיטת בן גוריון – קמפוס אילת, עזריאלי המכללה האקדמית להנדסה בשיתוף הטכניון – קמפוס ירושלים, מכון לומדה החרדי ועוד.

 

מבחן רישוי ברפואה

 

בוגרי לימודי רפואה בחו"ל נדרשים לעבור בחינת רישוי ברפואה או להשתתף בסבבי הכשרה קליניים בבתי החולים שמחירם גבוה. המבחן בודק ידע בתחומים: פסיכיאטריה, רפואה פנימית, כירורגיה, רפואת נשים, רפואת ילדים ומיילדות. מבחן נוסף קיים לבוגרי רפואת שיניים, וחייבים לעבור אותו כל מי שרוצה לעסוק בתחום (גם אלה שלמדו בארץ.)

 

מוסדות לימוד:

בתי חולים - רבין בילינסון, קפלן, רמב"ם, סורוקה, נצרת; המשרד לקליטת עלייה, בית הספר האמריקאי ללימודי רפואה, קורס שילוב

 

בחינות לשכת עורכי הדין

 

בוגרי לימודי משפטים, בסיום תקופת ההתמחות שלהם, צריכים לעבור מבחן רישוי מטעם לשכת עורכי הדין על מנת לעסוק במקצוע. בבחינה זו עליהם להוכיח בקיאות בחומרים עיוניים מתחום המשפט, הבנה טובה שלהם ויכולת יישומית במקרים לדוגמא.

 

מוסדות לימוד:

מחשבות, המתמחה, הקריה האקדמית אונו, המרכז האקדמי למשפט ועסקים (קורס של מחשבות), לשכת עורכי הדין – ההוצאה לאור, מכללת און ליין, יגור השכלה, מפנה – הקריה להשכלה והדרכה

 

בחינות מועצת רואי החשבון

 

קיימות 14 בחינות בתחום החשבונאות, אך את רובן עוברים הסטודנטים במהלך התואר הראשון. שתי הבחינות הסופיות, חשבונאות פיננסית מתקדמת וביקורת מתקדמת, הן המאתגרות מבין כולן, ודורשות הכנה מיוחדת. מעבר להשלמת ההתמחות המעשית, מוכרחים בוגרי תואר ראשון בחשבונאות לעבור את כל 14 הבחינות על מנת לשאת ברישיון מקצועי כרואי חשבון.

 

 

מוסדות לימוד:

Target4u, מכללת אליוט, EZ100, רמי אריה

 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הכנה לבחינות?

רוצה לדעת יותר על הכנה לבחינות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

לחיצה על חשב תוצאות
תציג בפניך מוסדות שעשויים להתאים

חוות דעת של סטודנטים:
קורס הכנה
(2,119) 4.1
רחל אורה

רחל אורה

23/05/2021
5/ 5

ביה"ס שיינבורן איכילוב

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יחס חם ואישי, עזרה וחשוב להם שנצליח

על הקמפוס

מקום מדהים ונותן מלא מיגע מעביר את השיעורין בצורה הכי קליטה ומובנת

תמי

תמי

08/07/2020
5/ 4

האקדמיה לסיעוד ביהח ברזילי

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את צוות המורים תומכים ועוזרים המון

מייקל

מייקל

24/02/2020
5/ 5

HackerU - לימודי מחשבים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את האוירה הסטודנטיאלית ואת המרצים המקצועיים.

על הקמפוס

מוסד פרטי. הלימודים יקרים מאוד (27,000). לכן לא יכולתי להרשם לקורס שהתחיל בפברואר. הם מתחייבים בחוזה קרא עוד...

שאלות הגולשים בנושא
קורס הכנה לכלא, מאסר בבית סוהר
קורס הכנה למבחן רופאים ממשלתי
קורס הכנה ללידה טבעית
קורס הכנה למבחן רישוי תזונאית באזור ירושלים
קורס הכנה למבחן סף באנגלית
קורס הכנה לUSMLE - איפה מתקיים?
קורס הכנה למבחני NCLEX ו- CGFNS
Whatsapp Whatsapp