רוצה פרטים על הכנה לבחינת עורכי הדין?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לבחינות לשכת עורכי הדין

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הכנה לבחינת עורכי הדין? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה למבחן לשכת עורכי הדין לקבלת רישיון העיסוק בעריכת דין
 
הזכות להסמכה חוקית
 
בחינת ההסמכה מטעם לשכת עורכי הדין היא הבחינה הממשלתית שעל כל מתמחה לעבור כדי לקבל את הרישיון לעסוק באופן חוקי ורשמי בייעוץ משפטי ובעריכת דין בפועל. לבחינה ניגשים בתום תקופת ההתמחות, וההיערכות אליה כוללת שינון של חומר לימודי בהיקף גדול מאד. בבחינה עצמה ישנו חלק עיוני ופרק של בחינה בעל פה.
 
על הלימודים
 
בקורס הכנה למבחן לשכת עורכי הדין לומדים המתמחים את הטכניקות המותאמות לחשיבה על השאלות האופייניות לבחינה, משפרים את יכולת ההתמודדות עם לחץ של זמן, משננים חומרי עיון משפטיים שיש להפגין בהם בקיאות לצורך מעבר מוצלח של הבחינה, ומפנימים ידע באמצעות דוגמאות, מקרי מבחן והבנה של מהות החוקים והדינים.
 
במהלך קורס ההכנה מתנסים המשתתפים בבחינות רבות משנים קודמות, מתרגלים שאלות באופן עצמאי, מקבלים כלים להכנה לבחינה שבעל פה וזוכים למענה ולליווי של צוות המרצים. במרבית המסלולים מקבלים התלמידים ספרי עזר וחומרי לימוד ייעודיים המותאמים לצורכי ההכנה לבחינה, ובמסלולי לימוד מסוימים אף משתמשים באמצעים כווידאו ומולטימדיה לצורכי הלימוד והתרגול, וכן בתוכנות ייעודיות כגון תוכנה לניהול זמן.
 
מתכונת הלימודים
 
מבין מסלולי ההכנה השונים ניתן למצוא מסלולים מקיפים המתחילים מספר חודשים טרם הבחינה – עוד בתקופת ההתמחות במשפטים, שבהם הסטודנטים לומדים את החומרים במתכונת לימוד אינטנסיבית. קורסים אלה נמשכים גם בתקופת ההכנה העצמאית לבחינה – לאחר ההתמחות.
 
מתכונת לימוד נוספת היא קורסי מכינה קצרים יותר הנערכים אחת לשבוע בדרך כלל, ואף הם מתחילים עוד בתקופת ההתמחות, בדרך כלל חודשיים טרם סיומה, ונמשכים עד הבחינה עצמה. לקורסים במתכונת זו ניתן לצרף מסלולי "ליווי" – שבהם עיקר הלימוד נעשה באופן עצמאי על ידי התלמיד, אך הוא זוכה למפגשי חיזוק, קו פתוח לשאלות הבהרה, חומרי לימוד ותרגול, ואף שיעורים פרטיים. ניתן גם לבחור רק במסלולי הליווי, ללא השתתפות בקורס מקדים.
 
אפשרות נוספת היא ללמוד באופן עצמאי, בעזרת חומרי הלימוד שמציעים המוסדות העוסקים בהכנה למבחן הלשכה; חומרי לימוד אלה כוללים את כל התכנים, ההסברים, שיטות הלימוד וטכניקות העבודה, והם בנויים באופן מותאם ומעודכן לדרישות הבחינה. בחלק ממוסדות הלימוד מסלולים עצמאיים אלה אף מלווים במפגש אחד פותח ובמפגש מסכם, וכן במפגש נוסף המכין את הסטודנט לקראת הבחינה שבעל פה. אפשרות נוספת היא להתכונן למבחן עם מורה פרטי, עורך דין בפועל, במתכונת לימוד של אחד על אחד או בקבוצות לימוד קטנות.
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
  • חברת "מחשבות" – מציעה קורס הכנה נרחב בהיקף של 160 שעות לימוד ומתחיל ארבעה חודשים טרם הבחינה. בנוסף, בחברה זו מוצעים גם "קורס מכינה" ו"קורס ליווי" שהם מצומצמים יותר בהיקפם, וכן אפשרות ללימוד פרטי או בקבוצות קטנות. המסלול המקיף של חברה זו מוצע ללימוד גם בקריה האקדמית אונו וגם במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן – שבהם הוא מתחיל כחצי שנה טרם הבחינה, וכולל שלושה חודשים וחצי של לימוד, ועוד חודשיים וחצי נוספים, הנערכים במתכונת "תכנית הליווי האישי".

 

  • חברת "המתמחה" – מציעה את "המסלול השלם" המתחיל כחודשיים לפני סיום ההתמחות, ונמשך עד הבחינה. הקורס כולל כ – 120 שעות לימוד אקדמיות, והללו נפרשות על פני 24 מפגשים בסך הכול. מסלול זה מוצע ללימוד בכל רחבי הארץ, אך פתיחת הקבוצה מותנית במספר מינימום של משתתפים.
 
שכר הלימוד
 
שכר הלימוד של קורס הכנה למבחן לשכת עורכי הדין משתנה על פי מוסד הלימוד ולפי המסלול המסוים שבו תבחרו, אורכו והיקף השעות שהוא כולל. כך, עלות שכר הלימוד יכולה לנוע בין כ- 1,500 ₪ ל – 6,000 ₪ (מתכונת מורה פרטי). אפשרות נוספת להכנה לבחינה, שהיא אף זולה יותר, היא תרגול עצמאי באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים הפועלים בתחום, ובהם תשלמו כמה מאות שקלים בלבד כדי להשתמש בתוכנה, במאגרי השאלות ובסיוע הניתן דרכם. כמו כן, בחלק מן החברות מוענקת הנחה מסוימת במקרים שבהם נרשמים לקורס כמה מתמחים מאותו משרד.
 
לסיכום
 
על פי הסטטיסטיקות, כ – 40% מהסטודנטים הניגשים לבחינת לשכת עורכי הדין נכשלים בה בפעם הראשונה, ומדובר באחוז גבוה יחסית. קורס הכנה למבחן לשכת עורכי הדין עשוי לתרום משמעותית לסיכויי ההצלחה של הניגשים לבחינה זו, ולחסוך מהם את הצורך להיבחן שוב ושוב. הקורסים מוצעים במגוון רחב מאוד של מתכונות לימוד – החל מקורסים אינטנסיביים או לימוד פרטי, ועד ללימוד עצמאי לחלוטין – באמצעות אתרי אינטרנט או באמצעות ספרי ההכנה שמציעות החברות המתמחות בכך. כך, כל אחד יוכל למצוא את המתכונת המתאימה לו בדיוק – מבחינה אישית ומבחינה כלכלית, ולקצר את הדרך לקבלת הרישיון המבוקש.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הכנה לבחינת עורכי הדין?

רוצה לדעת יותר על הכנה לבחינת עורכי הדין?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הכנה לבחינת עורכי הדין

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp