לימודי היפנוזה, הרפיה ודמיון מודרך במכללה למדעי הבריאות וההתנהגות

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס בריאות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על היפנוזה ודמיון מודרך - המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי היפנוזה, דמיון מודרך והכנה למבחן המהפנטים במכללה למדעי הבריאות וההתנהגות
 
אישור כניסה לתת המודע
 
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות הוקמה לפני כ – 15 שנים ומטרת הלימודים בה להקנות ידע והעשרה מקצועיים בתחומים מקצועיים שונים. קיימים בה מסלולי לימוד להסמכה בשיטות הפסיכולוגיה ההתנהגותית, בתחום הסקסולוגיה ובנושאים העוטפים את רפואת השיניים, ונלמדות בה טכניקות המשמשות לסיוע משרתי הציבור בענף הבריאות.
 
במכללה מקיימים שיתוף פעולה עם המכון הפסיכולוגי "נעמן התמודדות" ומקיימים כנסים מקצועיים. כל מסלולי הלימוד במכללה מאושרים על ידי משרד הבריאות. בחלק מן המסלולים לומדים לתעודות הסמכה מטעם משרד זה, וקיימים גם קורסים המאושרים על ידי משרד התמ"ת לצורך קבלת תעודה מקצועית. לפניכם פירוט של מסלולי הלימוד בשיטת ההיפנוזה, ההרפיה והדמיון המודרך.
 
לימודי היפנוזה לרופאים ופסיכולוגים
 
מסלול זה מיועד לרופאים, לרופאי שיניים ולפסיכולוגים המעוניינים לרכוש כלים לשימוש בהיפנוזה במסגרת עבודתם הספציפית, ומטרתו להכשירם לקראת מעבר בחינת ההסמכה הממשלתית לצורך קבלת הרישיון לעיסוק בהיפנוזה. קורס זה הוא קורס בסיסי, והוא נלמד בהיקף של 55 שעות אקדמיות. מועמדים שאינם פסיכולוגים או פסיכיאטרים יחויבו בלימודי השלמה בפסיכולוגיה, בהיקף של 25 שעות לימוד.
 
במסגרת תכנית לימודים זו מכירים הסטודנטים את ההיסטוריה ואת ההתפתחות של שיטת ההיפנוזה, מכירים את המונחים התיאורטיים הנכללים בתהליך הטיפולי מסוג זה, ואת הטכניקות שבהן משתמשים כדי להפנט מטופלים. כמו כן, הם מכירים תופעות שונות שיכולות להופיע במהלך השהייה במצב היפנוטי, לומדים חוקים אתיים ייחודיים ביחסי מטפל מטופל הנלווים לשימוש בטכניקה זו, ומכירים מחקרים וספרות מקצועית העוסקים בשיטה.
 
הכנה למבחני ההסמכה
 
זהו קורס שמיועד לרופאים ולפסיכולוגים בוגרי הקורס הבסיסי, או לבוגרי לימודים במוסדות אחרים ללימודי היפנוזה, שמבקשים לעבור את בחינת ההסמכה הממשלתית הנדרשת כיום על ידי משרד הבריאות כדי לעסוק כחוק בהיפנוט. הקורס נלמד בהיקף של 15 שעות אקדמיות, הנחלקות לשלושה מפגשים. אלה נערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב.
 
קורס דמיון מודרך, הרפיה וכלים אחרים
 
קורס זה נלמד בהיקף של 45 שעות אקדמיות, הנפרשות על פני 15 מפגשים. בקורס לומדים כיצד לסייע למטופלים בהתמודדות עם מצבי לחץ, כאב, משבר וחרדה, באמצעות שימוש בדמיון מודרך ובהרפיה. המסלול מיועד למטפלים מסוגים שונים, ליועצים ולמאמנים, ובו מכירים הסטודנטים כלים פסיכולוגיים שונים, מתוודעים לשימוש בתת המודע לצורך יצירת סוגסטיות חיוביות, בעת הטיפול ולאורך תהליכים שלמים. כמו כן, הסטודנטים לומדים את עקרונות הדמיון המודרך ואת הגישה של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית, שעל פיה ניתן לעצב דפוסי חשיבה ולהשתחרר מהתניות בעזרת כלים פרקטיים והתנהגותיים.
 
סגל ההוראה
 
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות קיבלה אישור לשמש כמכון מורשה ללימודי היפנוזה, והקורסים מועברים על ידי דיקן המכללה שהוא מורשה להוראת התחום, ובעבר כיהן במשרד הבריאות בוועדה המייעצת לעניין זה. כמו כן, הקורסים מועברים גם על ידי פסיכולוג קליני בכיר ומומחה להיפנוזה, שהוא מנהל המחלקה ללימודי ההתנהגות במכללה זו. איש זה גם מרכז את קורס דמיון מודרך, ומנהל את מכון "נעמן – התמודדות", חבר סגל בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, ושימש בעבר כיו"ר האגודה להיפנוזה. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות

פורום לימודי רפואה משלימה

הכשרה למדריכי יוגה במרכז
הודיה
ללא תגובה
קורס קיניזיולוגיה הנפתח בקרוב
גיל קויט
1 תגובות
מציאת עבודה אחרי קורס פרחי באך
נינה
1 תגובות
קורס דולות בשעות הערב במרכז
אסטר חפץ
1 תגובות
עלות קורס הידרותרפיה לכלבים
מעין
1 תגובות
מה ההבדל בין תעודה בנטרופתיה שלא מוכרת על ידי האיגוד לכזאת שכן?
דודי
2 תגובות
תנאי סף ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית
אלירן נחום
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,780 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים930 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב965 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp