רוצה פרטים על קורס דיאגנוסטיקה לרכב?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אבחון תקלות ברכב - לימודי דיאגנוסטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס דיאגנוסטיקה לרכב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דיאגנוסטיקה – קורס אבחון תקלות ברכב

 

אבחון ממוחשב

 

תחום הרכב הולך ומתפתח כל הזמן, וכל מי שעוסק בו, יודע כי כיום כבר לא די בהיכרות מעמיקה ומסורתית עם תפעולי המנוע ותפקודי הרכב כפי שהיו מאז ומתמיד. כיום, העוסקים בענף מכונאות הרכב נדרשים להשתלמויות תדירות בנושאים שונים, בהתאם לשכלולים הנערכים על ידי יצרני הרכב בעולם. אחת הדוגמאות המובהקות לכך היא האופן שבו מאבחנים כיום תקלות במרבית המכוניות החדשות – באמצעות מערכות ממוחשבות שעליהם מבוסס תפעול המנוע. כיום כבר לא מספיקים הבנה, עין טובה ויד טובה – אלא שיש להכיר את השימושים ואת התקלות החדישות שיכולות להיות.

 

על הקורסים

 

קורס דיאגנוסטיקה לרכב נועד להכשיר את המשתתפים בו לאבחון תקלות בכלי רכב מסוגים שונים, באמצעות כל הטכנולוגיות וסוגי המערכות הקיימים היום לשם כך. בהתאם, הקורסים מתמקדים בהענקה של ידע תיאורטי הקשור בהיכרות עם מגוון החיישנים והמערכות הממוחשבות לאבחון תקלות בכלי רכב. בנוסף, מסלולי הלימוד משולבים בהתנסות ובהכשרה מעשית ענפה, כך שבוגריהם יוצאים כשבידם מקצוע מעשי שיוכלו ליישם בעבודתם במוסכים ובענף הרכב.

 

נושאי הלימוד בקורסים

 

מבין הנושאים הנלמדים במסלולים השונים בתחום ניתן למנות את הבאים:

 

 • קריאת שרטוטים
 • נתוני יצרן
 • מערכות הזרקת דלק
 • גזי פליטה
 • ניהול מנוע
 • היכרות עם סורקי תקלות
 • חיישנים במערכות ניהול מנוע
 • אבחון תקלות
 • מערכות הצתה אלקטרוניות
 • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • תל חי הנדסאים - לימודי תעודה (אצבע הגליל) - יחידת לימודי התעודה של המכללה עורכת קורס דיאגנוסטיקה לרכב שמקיף כ - 120 שעות אקדמית. המסלול כולל תרגולים פרקטיים שונים שמתקיימים במעבדות מגמת הרכב של מוסד הלימוד.

 

 • המכללה הטכנולוגית לרכב (תל אביב) – מקיימת קורס מקצועי שהיקפו 64 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על 16 מפגשים, אחת לשבוע בשעות הערב. המסלול מתקיים בתל אביב, והנחה מוענקת לחברי איגוד המוסכים בישראל.

 

 • מכללת עתיד (ברחבי הארץ) – משתתפי קורס דיאגנוסטיקה לרכב של מכללת עתיד לומדים על ביצוע תהליכי דיאגנוסטיקה לשלל סוגי רכבים, בהם רכבי דיזל ובנזין. היקף ההכשרה הוא כ - 60 שעות לימוד והיא משלבת לימוד מעשי.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר) – מציעה במסגרת המרכז להשתלמויות שלה, "קורס אלקטרוניקה מתקדמת ברכב"; הקורס מתמקד בבדיקות ובאבחון תקלות באמצעים ממוחשבים בכלי רכב מודרניים, והוא מקיף 136 שעות לימוד, במתכונת של אחת לשבוע, בשעות הערב.

 

קהל היעד ותנאי הקבלה

 

הקורס מיועד לכל מי שמגיע מעולם הטיפול בכלי הרכב. בין השאר, הוא מתאים לבעלי מוסכים, לקציני רכב, לעובדי מוסך, למכונאים מסוגים שונים, לשמאי רכב, לקציני בטיחות ולבוחני רכב, ועוד. בהתאם, לצורך קבלה ללימודים, נדרשת במרבית מסלולי הלימוד הכשרה תיאורטית ומעשית קודמת. לעתים אף נדרשת הסמכה מוכרת קודמת מתחום חשמלאות הרכב או מכונאות הרכב.

 

תעודות והסמכה

 

קורס דיאגנוסטיקה מעניק לבוגריו תעודת הסמכה מקצועית מטעם מוסד הלימודים. עם זאת, קיימים מסלולי לימוד שבהם ניתנות בנוסף גם הסמכות מטעם משרד התמ"ת, ומטעם משרד התחבורה.

 

לסיכום

 

קורס דיאגנוסטיקה הוא מצרך משתלם לכל מי שעיסוקו בתחום הרכב כיום. הקורסים מוצעים במגוון התמחויות ובמגוון היקפים ושעות לימוד – כך שכל אחד יוכל למצוא לעצמו את המסלול המדויק בעבורו, ולהעניק לעצמו הסמכה מקצועית נוספת. קורסים אלה לאבחון תקלות ברכב יעניקו לכם פתח להשתלבות בתפקידים נוספים ורבים שהיו חסומים בפניכם עד כה, שכן עולם הרכב נשען כיום על אבחון תקלות בדרכים אלקטרוניות וחדשניות; כל מוסך יקבל אתכם בברכה כאשר אתם אוחזים בהסמכה זו.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס דיאגנוסטיקה לרכב?

רוצה לדעת יותר על קורס דיאגנוסטיקה לרכב?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס דיאגנוסטיקה לרכב
חוות דעת של סטודנטים: קורס רכב
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp