קורס דוגם מי שפכים במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס דוגם שפכים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דוגמי מי שפכים, ביוב וקולחים במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


דוגמים מקצועיים לביוב ולשפכים


מערכות הביוב והשופכין מותקנות במבני ציבור, במפעלי תעשייה ובבתים פרטיים ומהוות חלק בלתי נפרד מהתפקוד היום יומי. תקנות משרד הבריאות מחייבות ביצוע של בדיקות תקופתיות למערכות אלה, דרך דגימות מיוחדות של מי השפכים. גם המשרד לאיכות הסביבה קבע הנחיות שונות שנוגעות למי הקולחים בישראל, שנועדו לסייע לשמור על מקורות המים ומשאבי הסביבה בארץ.


במכללה הטכנולוגית רופין מציעים קורס דוגמי מי שפכים, שמטרתו להכשיר אנשי מקצוע לביצוע הדגימות והבדיקות הנחוצות במערכות מי ביוב וקולחים בישראל. התכנית מקיפה את ההיבטים העיוניים והפרקטיים של המקצוע ונוגעת בסוגיות משפטיות, בריאותיות, טכניות וסביבתיות.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתוודעים לעקרונות היסוד של הטיפול בשפכים ובמתקנים לטיפול סניטרי במים בתעשייה ובמוסדות ציבור. הם לומדים על טכניקות הדיגום התקינות של מי הביוב ועל אופן התחזוקה של הציוד ושל מכשירי המדידה בהם משתמשים אנשי המקצוע בעבודתם. הם מכירים שיטות לביצוע מדידות והערכות שונות בשטח וכך בוחנים גם את הסכנות הבריאותיות שגלומות בליקויים במי הביוב והשפכים. כמו כן, הם סוקרים את החקיקה שנוגעת לבוצה ולשפכים, כמו זו של המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות, שקובעת את נהלי הדגימה ואת נוהלי הבטיחות בעת העבודות.


מתכונת הלימוד


קורס דוגמי שפכים וביוב במכללה הטכנולוגית רופין מתפרש על פני כ - 56 שעות. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר או במתכונת לימודי ערב, לבחירת התלמידים. במהלכם, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בתרגולים מעשיים בכיתה, בסיורים לימודיים ובהדרכות. כמו כן, לקראת סיום הקורס הם מקבלים הכנה לקראת בחינות ההסמכה של משרד הבריאות.

 


נושאי הלימוד

 

 • דיגום תקין של מי שפכים
 • תכנון לדיגום ביוב
 • מכשירים למדידת קולחים
 • ביצוע דיגום בנחלים
 • סוגי מתקנים לטיפול במים
 • ערכות מדידה בשטח
 • תקנוני משרד הבריאות לגבי ביוב
 • תחזוקת הציוד לדיגום
 • היבטים בריאותיים בדיגום שפכים
 • בטיחות במהלך העבודה    
 • טיפול בשפכים סניטריים ותעשייתיים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין נוסדה לפני כ - 54 שנים במוסד ללימודי הנדסאים. הסטודנטים יכולים לבחור מתוך מקצועות טכנולוגיים ומדעיים שונים כמו למשל מחשבים, תעשייה וניהול, אדריכלות, הנדסה אזרחית והנדסת מכונות. כמו כן, מוצעים במכללה קורסים שונים לקבלת תעודת מקצוע, במקצועות הרכב, הסביבה והחשמל. הקורסים משלבים בין למידה עיונית למיומנויות מעשיות שחשובות לרכישת המקצוע.


תנאי קבלה


לקורס דיגום שפכים במכללה הטכנולוגית רופין מתקבלים עובדים מנוסים בענפי התברואה, האינסטלציה והמים. בין היתר, יכולים ללמוד בקורס קבלנים, עובדי תברואה ברשויות מקומיות, עובדים במכוני מים, דוגמים במעבדות ועובדי אינסטלציה במפעלים ובמוסדות ציבור.


תעודה


משתתפים אשר מסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס ועוברים את בחינת הסיום שנערכת מטעם משרד הבריאות, זכאים לקבל תעודת גמר "דוגמי מי ביוב, שפכים וקולחים מוסמכים", אשר מוענקת מטעם המכללה הטכנולוגית רופין ומשרד הבריאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין
פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס CRNE בבית הספר האמריקאי לרפואה
פבל
1 תגובות
תעודה לימודי מסעדנות וקולינריה
רונה אלדד
1 תגובות
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp