קורס גרפיקה ממוחשבת במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר

המכללה האזורית צפת

קורס גרפיקה ממוחשבת ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת

 

גרפיקה ממוחשבת היא תחום אשר משלב בין כמה ענפים שונים – עיצוב, מחשוב ואמנות. המקצוע דומה לעיצוב הגרפי אך הוא שונה ממנו בשיטת העבודה, זאת משום שגרפיקה ממוחשבת מאפשרת לבצע מגוון רחב של עיבודים גראפיים באמצעות מחשב ולעצב תמונות דו ממדיות ותלת ממדיות. העוסקים בתחום הגרפיקה הממוחשבת משתמשים בתוכנות מחשב ייחודיות ונפוצות כגון תוכנת PhotoShop, תוכנתIllustrator ותוכנת InDesign לצורך עיצוב ובנייה של דברי דפוס שונים ושל דפי אינטרנט.

 

השליטה בתוכנות השונות מאפשרת למשתמשים לבנות אלמנטים גראפיים ולוגיים וליישם למעשה מגוון רחב של עיצובים גרפיים לרבות פוסטרים וכרזות, ברושורים, עיצוב אריזות ועוד.

 

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים בקורס גרפיקה ממוחשבת ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת מחולקת לשני נושאים מרכזיים: מקצועות בסיס ותוכנות גרפיות. הלימוד של מקצועות הבסיס נעשה הן בצורה עיונית והן בצורה מעשית והוא כולל נושאים כמו תורת הצבעים, איור וצילום אנלוגי, יסודות העימוד ועיצוב ממשק משתמש.

 

הלימוד של התוכנות הגרפיות נעשה בעיקר באופן מעשי והוא כולל התמקצעות מן היסוד על שלוש התוכנות הגרפיות הנפוצות ביותר – אילוסטרייטר, פוטושופ ואדובי אינדיזיין. הסטודנטים לומדים על הממשקים השונים של התוכנות, על האפשרויות שהן מציעות ועל התאמת הפרויקט לתוכנה ולהפך. הם מתמקצעים על כל אחת מהתוכנות ולומדים על האפקטים ועל שיטות השילוב של כל אחת ואחת מהן.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 300 שעות אקדמיות. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב. בתום הלימודים הסטודנטים נדרשים לעבוד על פרויקט גמר בהיקף של 20 שעות לימוד.

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האזורית צפת מציעה מגוון רחב ורב תחומי של מסלולי לימוד. המכללה פועלת משנת 1986 והיא ממוקמת במבנים העתיקים במרכז העיר צפת. למכללה מספר חטיבות לימוד ובכלל זה החטיבה להנדסאים, החטיבה לאמנות, החטיבה למוסיקה יהודית ואתנית, החטיבה ללימודי חוץ והחטיבה להכשרת מטפלי הידרותרפיה שבהן מתקיימים הלימודים השונים.

 

קורס גרפיקה ממוחשבת במכללה האזורית צפת מוצע במסגרת ההכשרות המקצועיות המגוונות ביחידה ללימודי חוץ של המכללה. נוסף על כך, מתקיימים קורסים כגון קורס חשבי שכר בכירים, קורס תפירה למתחילים, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורסים נוספים. דרך תכניות ההכשרה הללו יכולים המשתתפים לקבל כלים לקידום מקצועי או למעבר לתחום עיסוק חדש ומרתק.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס גרפיקה ממוחשבת במכללה האזורית צפת צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות והם נדרשים להוכיח יכולת בהפעלת המחשב ובהכרתו.

 

תעודה

 

התלמידים שמסיימים את כל דרישות הקורס, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תעודת גמר גרפיקה ממוחשבת עיצוב אתרי אינטרנט ואפליקציות מטעם המכללה האזורית צפת אשר מוכרת על ידי משרד הכלכלה. תעודה זו כוללת שלוש תעודות השתלמות: ביצועיסט לתוכנות גרפיות מתקדמות, מעצב גרפי לדפוס ומעצב אתרי אינטרנט ואפליקציות.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp