קורס גרפולוגיה במכללה האקדמית כנרת

מכללת כנרת - לימודי חוץ

קורס גרפולוגיה במכללה האקדמית כנרת

 

המכללה האקדמית כנרת היא מוסד להשכלה גבוהה שמטרתו לקדם את אזור עמק הירדן ולעודד מעורבות חברתית וקהילתית. במכללה האקדמית כנרת פועלים מגוון רחב של מסלולי לימוד לתארים אקדמיים כמו גם לימודי תעודה, תוכניות העשרה ומכינות קדם אקדמיות. הלימודים במכללה מוצעים בתחומי דעת שונים ומאפשרים לסטודנטים לרכוש הכשרה והסמכה במקצועות נדרשים במשק.

 

 

קצת על גרפולוגיה

 

הגרפולוגיה עוסקת בקשר שבין סימני כתב היד לבין מבנה האישיות ובאמצעותה אפשר לאבחן מאפייני אופי וכישורי חשיבה.
קורס גרפולוגיה במכללה האקדמית כנרת, הנלמד בחטיבה ללימודי חוץ, מכשיר את המשתתפים בו לעסוק בתחום הגרפולוגיה באופן מקצועי. הלימודים בקורס מותאמים לדרישות האגודה לגרפולוגיה המדעית בישראל והם מקיפים את כל הידע והכלים הנדרשים לאבחון, למיון עובדים, להכוונה תעסוקתית ולייעוץ אישי.

 

מטרת לימודי גרפולוגיה הינה להכשיר אנשי מקצוע מיומנים בתחום ולספק להם את ההכנה המיטבית למבחני ההסמכה של האגודות השונות. תוכנית הקורס היא איכותית ומקיפה והיא מורכבת מתכנים תיאורטיים ומשיעורים מעשיים. במהלך הקורס המשתתפים נחשפים לנושאים רבים בתחום ולטובת הטמעת הידע הם לוקחים חלק בתרגול מעשי בסדנאות עבודה. הקורס מספק ללומדים תנאי לימוד תומכים וליווי צמוד של סגל מרצים מיומן ועתיר ניסיון.

 

נושאי לימוד

 

בין הנושאים העיקריים בקורס:

 

הכתב כמראה של הנפש, מושגים בסיסיים בגרפולוגיה, הסימנים הגרפיים, השילוב בין הסימנים, תיאוריות פסיכולוגיות שונות, תרגום גרפולוגי של תיאוריות גרפולוגיות, כתבי יד של מתבגרים, תורות הטיפוסים, כתיבת חוות דעת תעסוקתית, ייעוץ אישי והכוונה מקצועית באמצעות הגרפולוגיה.

 

קהל היעד

 

קורס גרפולוגיה במכללה האקדמית כנרת מיועד לאלו המעוניינים לעסוק בתחום הגרפולוגיה וכן לאלו המבקשים להעשיר את ידיעותיהם בתחום. קורס זה מתאים במיוחד לעוסקים בתפקידים בתחום משאבי אנוש כמו גם ליועצים ולמנהלים המעוניינים לרכוש כלי אבחוני נוסף.

 

תנאי קבלה

 

לקורס גרפולוגיה במכללה יתקבלו מועמדים בעלי השכלה תיכונית ומעלה.

 

משך הקורס

 

הקורס מתפרס על פני 300 שעות לימוד אקדמאיות לפי החלוקה הבאה:

  • 80 שעות - מוקדשות ללימוד מבואות ומושגי יסוד
  • 80 שעות - מוקדשות ללימוד תורות הטיפוסים בפסיכולוגיה החברתית ולשימוש הגרפולוגי.
  • 140 שעות - מוקדשות ללימוד תורות האישיות, אבחון יושר ואמינות, אבחון סימני מצוקה ויישומיים מקצועיים.

 

בחינות הסמכה

 

בוגרים בעלי תואר ראשון יוכלו עם סיום הקורס לגשת לבחינות ההסמכה מטעם האגודה לגרפולוגיה המדעית בישראל. בוגרים אחרים, שאינם במחזיקים בתואר אקדמי, יוכלו להיבחן באגודות אחרות.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת כנרת - לימודי חוץ

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp