קורס גרפולוגיה במכללת אשקלון - לימודי חוץ

המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון

מסלול הלימודים אינו פעיל

 

קורס גרפולוגיה ביחידת לימודי החוץ של המכללה האקדמית אשקלון


הכל נמצא בכתב היד


גרפולוגיה היא גישה שעוסקת בפענוח ובניתוח של כתב היד. באמצעותה, ניתן לסייע בפתרון של קשיים שונים במישור המקצועי, העסקי והאישי דרך אבחון של דפוסי חשיבה, תכונות אופי, תפקוד חברתי ורגשי, מנגנוני הגנה ודימוי עצמי. כיום גופים רבים, ביניהם המשטרה, מערכת המשפט וחברות עסקיות, משתמשים בגרפולוגיה למטרות אלה.


ביחידת לימודי החוץ של מכללת אשקלון נערך קורס גרפולוגיה שמאפשר למשתתפים להתוודע לתורה זו ולשימושיה השונים בעסקים ובחיים הפרטיים. הם לומדים כיצד מאבחנים ומפענחים כתבי יד של מבוגרים וילדים ובה בעת גם רוכשים כישורי ייעוץ והכוונה.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים כיצד מנתחים כתב יד ואיך ניתן להסיק מהסימנים שבו על מצבים שונים בחיים ועל תכונות אנושיות. בהמשך, הם בוחנים דרכים בהן ניתן לקבוע, למשל, אם הכותבים הם מופנמים או מוחצנים וגם לאבחן רמות אינטליגנציה. בנוסף לכך, הם דנים בביטוי של בעיות בזוגיות ובמערכות יחסים בכתב היד. לבסוף, הם סוקרים שיטות לאבחון אמינות דרך הכתב, למטרות עסקיות שונות.


מתכונת הלימוד


קורס גרפולוגיה ביחידת לימודי החוץ של מכללת אשקלון מתפרש על פני כ - 100 שעות לימוד אקדמיות. המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות וגם מתנסים בעצמם במיומנות פענוח כתב היד שנלמדת לאורך התכנית.

 


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים בקורס גרפולוגיה:

 

  • רמה אישית של כותבים
  • משמעות זווית הכתיבה
  • איתור מצוקות דרך כתב
  • השתקפות תכונות בכתב היד
  • ביטויים למערכות יחסים בכתב יד    
  • הסימנים בכתב
  • משמעות חתימות
  • כלים לזיהוי אמינות
  • תהליך היווצרות כתב    
  • ועוד


סגל הוראה


מנחת הקורס היא מומחית לגרפולוגיה ולנומרולוגיה, בעלת ניסיון בייעוץ ללקוחות פרטיים, לזוגות ולגורמים עסקיים.


על מוסד הלימוד


יחידת לימודי החוץ של המכללה האקדמית אשקלון מקיימת שלל קורסים ללימודי תעודה ומקצוע. המסלולים מוצעים בתחומים כמו עיצוב, ניהול, אימון, חשבונאות, בניין, נדל"ן ולוגיסטיקה והם מקנים למשתתפים מיומנויות וכלים שיכולים לסייע להם ביציאה לשוק העבודה. המכללה מעניקה שירותי ייעוץ ומסייעת לתלמידים באיתור משרות ובכתיבה של קורות חיים.


מלגות


ביחידת לימודי החוץ של מכללת אשקלון מציעים מספר מלגות לימוד לסטודנטים. תלמידים מעל גיל 50, בעלי ניסיון בעבודה במקצועות שוחקים שכרוכים במאמץ פיזי ניכר, מקבלים פטור מלא משכר הלימוד. כמו כן, קיימות מלגות על סמך מגורים בשכונות שיקום, מלגות לחיילים משוחררים והטבות מטעם משרדים ממשלתיים כמו משרד הכלכלה או משרד הקליטה.

 

תנאי קבלה


קורס גרפולוגיה במכללת אשקלון אינו מציב תנאי קבלה כל שהם ויכולים ללמוד בו כל מי שמעוניינים לעסוק בגרפולוגיה כמקצוע וגם מי שברצונם לרכוש מיומנויות וכישורים בתחום ולפתח את ארגז הכלים המקצועי שלהם.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp