רוצה פרטים על קורס ג`לולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ג'לולוגיה - הומור ברפואה המשלימה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ג'לולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ג'לולוגיה

 

הומור ככלי טיפולי

 

הג'לולוגיה היא תחום טיפולי ייחודי ביותר, הנמצא כיום בשימוש ביותר ויותר מוסדות רפואיים, טיפוליים ושיקומיים שונים, והוא שייך לתחום לימודי הרפואה המשלימה. מקור השם הוא במילה היוונית "Gelao" – שמשמעותה הוא "עליז, תוסס"; כך, תחום זה משלב בין שיטות שונות לביטוי, ככלי טיפולי – ובבסיס כולם מונח השימוש בשילוב אמצעים שונים להומור – כשיטת טיפול ייחודית. כלומר, שיטת הטיפול באמצעות הג'לולוגיה נשענת על השימוש בהומור כנקודת המבט על הסיטואציה – וכלי הריפוי משלבים אמצעי ביטוי מסוגים שונים ומגוונים.

 

ההבדל בין ליצנות רפואית ובין ג'לולוגיה

 

הבדל מהותי אחד קיים בין הליצנות הרפואית ובין הג'לולוגיה, והוא – שהליצנות הרפואית נועדה בעיקר להקלה פסיבית על המטופל, להפגת חרדות, לשיפור מצב רוחו וכדומה, זאת בעוד שהג'לולוגיה היא ממש שיטה טיפולית שנועדה להעביר את המטופל תהליך התערבותי-אקטיבי, באמצעות שימוש בכלי ההומור.

 

מטרות הטיפול בשיטה

 

מטפלים באמצעות ג'לולוגיה משתלבים בבתי החולים השונים ובמרכזי ריפוי ושיקום, והם עובדים עם המטופלים באופן המאפשר תקשורת דרך הומור; כך, פיתוח התקשורת ההומוריסטית תתמקד במגוון ערוצי התקשורת שלהם נזקק המטופל – החל מתקשורת עם הרופאים והמטפלים שסביבו, דרך תקשורת משפחתית, ועד התקשורת עם עצמו – ביחס לקושי האובייקטיבי שבו הוא מצוי. הכלים לפיתוח יכולת הומוריסטית זו ונקודת המבט הייחודית שהיא טומנת בחובה – נשענים כאמור על כלי יצירה וביטוי מתחומים שונים כאמנות, מוזיקה, בובנאות, תיאטרון ועוד.

 

המטפל בתחום זה נדרש להיות יצירתי במיוחד – הן ביכולת הזיהוי שלו את המטופל המסוים שעומד לפניו, על האינטליגנציות השונות החזקות אצלו, והן בשימוש בכלים הטיפוליים המתאימים לו. הטיפול בשיטה זו נותן לגיטימציה לרגשותיו של המטופל, והוא מעניק לו דרכי התמודדות חדשות, מתוך נקודת מבט אחרת, שונה, בונה, ובריאה יותר.

 

מתכונת הלימודים בקורס ג'לולוגיה

 

הלימודים בקורסי ג'לולוגיה משתנים מעט באופיים ובמתכונתם בין מסלולי ההכשרה השונים; חלק מן המסלולים נמשכים כשנת לימודים אחת והם כוללים אף את לימודי תחום הליצנות הרפואית, כבסיס לג'לולוגיה, בעוד שבאחרים – הלימודים נמשכים כשלושה חודשים לערך, והם מתמקדים אך ורק בג'לולוגיה. עם זאת, בכל מסלולי ההכשרה בתחום, המסלול מורכב מלימודים תיאורטיים מעמיקים בתחום ייחודי זה, בשילוב של התנסות רבה ושל הכשרה מעשית – שנועדה להכשיר את הג'לולוגים לעתיד להשתלבות תעסוקתית בתחום, מיד עם סיום הלימודים. בנוסף, חלק מן הקורסים כוללים הכשרה מעשית במוסדות רפואיים חיצוניים, כבתי חולים, מרפאות שיקום מסוגים שונים, ועוד.

 

נושאי הלימוד בקורסים השונים

 

נושאי הלימוד משתנים מעט בין הקורסים השונים ללימודי ג'לולוגיה, אך בכולם נכללים נושאים מרכזיים משותפים. בין הנושאים הנלמדים במסלולים השונים:

 

 • זיהוי מאפיינים של קהל היעד
 • עבודה פרטנית
 • עבודה עם אוכלוסיות מסוגים שונים
 • עבודה קבוצתית
 • המודל הבסיסי של הווארד גרדנר
 • התפתחות הג'לולוגיה
 • תיאוריית ריבוי האינטליגנציות של אדלר
 • תיאוריית מודל האדם
 • ועוד


מוסדות לימוד אפשריים בתחום

 

מדובר בתחום שאינו נפוץ מאוד ללימודים בארץ, ועם זאת, הוא מוצע במסלולי הכשרה מקצועיים ומעמיקים בכמה מוסדות. מוסדות לדוגמה ללימודי ג'לולוגיה:

 

 • מכללת כרכור – המכללה לרפואה הוליסטית – המסלול נפרש על פני שנת לימודים אחת, והוא נלמד בהיקף מעמיק של 133 שעות לימוד. דרישות הקדם לקורס זה הן קורס ליצנות רפואית, וסדנת קבלה.

 

 

 • מכללת אייסיס ישראל – Isis Israel – הקורס נמשך כשלושה חודשים, והוא נערך בשיתוף עם בית החולים "שניידר" ועם עמותת "צחוק בריא".

 

תעודת הסמכה

 

במרבית מוסדות הלימוד המקיימים מסלולים ללימודי ג'לולוגיה, בוגרי הקורסים מקבלים בתום הלימודים – ולאחר עמידה בכל דרישות המסלול – תעודת גמר מוסמכת ומוכרת של "ג'לולוג וליצן רפואי", מטעם מוסד הלימודים.

 

 

תנאי קבלה וקהל היעד

 

קורסי ג'לולוגיה מיועדים לכל מי שמעוניין לסייע לאנשים הנמצאים במצבים מאתגרים מסוגים שונים, באמצעות כלים של הומור ושל יצירה וביטוי. תנאי הקבלה לקורסים השונים משתנים מעט בין מוסדות הלימוד, אך ברובם נדרשת הסמכה קודמת בליצנות רפואית – אלא אם כן הסמכה זו נכללת בתכנית הלימודים עצמה, ואז לעתים אין כל תנאי קבלה, או שנדרשת סדנה לבדיקת התאמת המועמדים לתחום.

 

סיכום ואפשרויות תעסוקה

 

הג'לולוגיה היא כלי טיפולי ייחודי בתחומי הרפואה המשלימה, העושה שימוש בהומור כנקודות מבט והתייחסות על מצבים שונים, לעיתים לא פשוטים, בחיים, ובשילוב כלי אמנות. כך, בסיום הלימודים במסלולי ההכשרה השונים בתחום, יוכלו בוגריהם להשתלב בעבודה בבתי חולים, בקופות חולים, במוסדות שיקומיים וטיפוליים ועוד – וזאת בעבודה עם כלל האוכלוסיות – ילדים, קשישים, מתבגרים ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ג`לולוגיה?

רוצה לדעת יותר על קורס ג`לולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה
התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp