קורס גישור משפחה במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס גישור משפחה במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס גישור משפחה במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך

 

תהליך הגירושים הוא תהליך מורכב הכולל קשיים וטלטלות לבני הזוג ולילדיהם, לרבות קונפליקטים רבים ובעיות רגשיות וכלכליות. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים לעזרה באמצעות מגשר המתמחה בגישור גירושין אשר מקל על בני הזוג ומאפשר להם לקבל החלטות משותפות בנוגע לסיום הקשר הזוגי ולהמשיך לשמור על המשפחה מאוחדת ככל האפשר.

 

ביכולתו של המגשר לעזור לבני הזוג להתגבר על הקשיים הרגשיים ולתכנן את העתיד הכלכלי בצורה נכונה, מתוך התחשבות בצרכיהם ובצרכי ילדיהם. תכנית הלימודים הקורס נועד לפתח בקרב מגשרים את היכולות לעזור למשפחות ולהתמחות בתחום ייחודי זה.

 

קורס זה מיועד למסיימי קורס גישור בסיסי

 

תכנית הלימודים

 

קורס גישור משפחתי ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר נועד להקנות למשתתפים ידע מעמיק והכירות עם תהליך הגירושין ומאפייניו. הלימודים מעניקים למשתתפים כלים לבצע גישור בגירושין ומקנים ידע מקיף בכל הטכניקות והמיומנויות הייחודיות לתחום. במהלך הקורס תתבצע סקירה של כל ההיבטים המשפטיים והרגשיים שעוברים על בני הזוג והילדים המצויים בתהליך.

 

תכנית הלימודים בקורס מתקיימת בשיתוף עם מרכז גבים לגישור הכולל את טובי המומחים בתחומי הגישור ומאפשר לבוגרים להתנסות בעבודה מעשית. נוסף על כך, בוגרי הקורס יוכלו להגיש את מועמדותם להשתלב בעבודה במרכז עם סיום לימודיהם. במסגרת הקורס יתקיימו שישה סימולציות בקבוצות קטנות אותם ינחו הסטודנטים בקורס. הסימולציות יאפשרו למשתתפים להתנסות בעבודה מעשית בתחום ולרכוש ניסיון.

 

תכנית הלימודים מתקיימת בפיקוח אקדמי של המחלקה ללימודים רב תחומיים של המכללה האקדמית ספיר.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס להכשרת מגשרי משפחה כולל 7 מפגשים, ובסך הכול 35 שעות לימוד אקדמיות המתקיימות במסגרת לימודים חד שבועית. כל המשתתפים נדרשים לנוכחות מלאה ולהשתתפות בשיעורים ובסימולציות.

 

נושאי לימוד

 

  • התאמת בני הזוג לגישור
  • היבטים רגשיים וההשפעה שלהם על גישור
  • טכניקות ומיומנויות מיוחדות לגישור בגירושין
  • סוגיות מיוחדות: אשמה, בגידה, עימות בין רצונות, פער כוחות
  • גישור לגירושין – מאפיינים, השלכות, תפקיד המגשר וטיב ההליך   
  • נושאי גישור
  • שאלות אתיות
  • הסכם הגירושין
  • היבטים משפטיים   
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר שוכנת בעיר שדרות שבצפון הנגב בקמפוס ירוק ובו עשרות בניינים מודרנים המשתלבים בנוף הפתוח והמרחב המרהיב של אזור הנגב הצפוני. מאז הקמתה, המכללה ממשיכה למשוך לשורותיה מספר רב של סטודנטים מכל רחבי הארץ שמגיעים ליהנות מכל מה שיש לה להציע.

 

במסגרת המכללה ניתן ללמוד לימודים לתואר ראשון ותואר מוסמך, מגוון של קורסי הכשרה וסדנאות, קורסי הכנה למבחנים שונים כגון הבחינה הפסיכומטרית, קורסים מקצועיים, לימודי הנדסאים ועוד. המכללה מהווה מוקד מרכזי להוראה, הכשרה מקצועית ואקדמיה באזור הדרום.

 

תנאי קבלה

 

הלימודים בקורס להכשרת מגשרי משפחה מיועדים לבוגרי קורס גישור ולבעלי תעודת גישור בסיסי בהיקף של 60 שעות לפחות.

 

תעודה

 

בוגרי הקורס שעמדו בכל הדרישות יקבלו תעודת גמר "מגשר לגירושין" מטעם היחידה ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר ומטעם מרכז גבים לגישור בהתאם למתכונת של וועדת גדות שבמשרד המשפטים אשר קבעה את הקריטריונים הנדרשים להסמכת מגשרים בתחום המשפחה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp