לימודי גישור במכללת פתרונות

מכללת פתרונות
קורס גישור במכללת פתרונות
 
המסלול אינו פעיל
 
הגשר לפתרון
 
תחום הגישור ידוע כיום כאלטרנטיבה יעילה לדיונים משפטיים לא נעימים וממושכים. השימוש בגישור נועד לפתור מחלוקות בין אנשים באמצעות תהליך של הידברות ושל מציאת המשותף והמוסכם על הצדדים – והוא נערך באמצעות המגשר – אדם ניטרלי המוכשר ומיומן בהובלת תהליכים מסוג זה. קורס גישור מקנה למשתתפים בו ידע בניהול משא ומתן ופתרון מחלוקות ובהובלה של תהליכים בוני אמון בין הצדדים.
 
על הקורס במכללת פתרונות
 
קורס גישור במכללת פתרונות הוא מסלול לימודים שנועד להכשיר מגשרים מקצועיים ומוסמכים, שביכולתם לסייע לאנשים בפתרון בעיות וקונפליקטים מסוגים שונים, וכך למנוע מהם חוויות של עגמת נפש, בזבוז זמן מיותר והוצאות כספיות לא מבוטלות. תכנית הלימודים במכללת פתרונות היא תכנית המאושרת על ידי הנהלת בתי המשפט ונמצאת בפיקוח של הוועדה המייעצת לענייני גישור (ועדת גדות). לצורך הלימוד, בקורס נעשה שימוש בסימולציות ובהדגמות רבות, כמו גם בדיונים במקרי מבחן מסוגים שונים. בנוסף, התכנית במכללת פתרונות שמה דגש מיוחד על גישור בסיטואציות זוגיות, והמכללה מאפשרת ללמוד קורס זה אף כחלק מהמסלול ללימודי ייעוץ זוגי.
 
פרטים נוספים
 
לקורס זה יוכלו להגיש מועמדות אנשים ללא עבר פלילי, שיעברו בהצלחה את ריאיון הקבלה המתקיים על ידי המכללה. הקורס מקיף  עשרה מפגשים במתכונת של אחת לשבוע, ובסיומו מוענקת לתלמידים העומדים בדרישותיו תעודת גמר "מגשר". לצורך כך, על התלמידים בקורס זה להיות נוכחים ב – 90% לפחות מהמפגשים במסלול, וכן להשתתף באופן פעיל בסימולציות הגישור הנערכות בו.
 
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp