לימודי גישור במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

קורס גישור במכללה האקדמית ספיר

  

ההנחה הבסיסית העומדת מאחורי תיאוריות הגישור היא שקונפליקטים מהווים חלק בלתי נפרד מעולמינו והאינטראקציה האנושית. למרות שלרוב, קונפליקטים נתפסים כחוויה שלילית שהיינו מעדיפים להימנע ממנה, על פי תפישת העולם של הגישור, הקונפליקט מהווה הזדמנות מצויינת לשינוי, צמיחה ולחיזוק מערכת היחסים.

 

תהליך הגישור מלווה בשפה ייחודית אשר מעניקה כלים והזדמנויות למטופלים וללומדים אותה להתמודד עם מצבי עימות שונים, תוך שמירה על תקשורת פתוחה ובונה גם במצבים של מחלקות. התקשורת מאפשרת לצדדים השונים להביע את עצמם ואת עמדתם על ידי שיתוף פעולה והסכמה, ומהווה תחליף לשימוש באלימות, או להתעלמות מהבעיה על ידי העברה של הסכסוך לגורם שלישי מכריע.

 

 

מטרת הלימודים

 

קורס גישור נועד להסמיך מגשרים מקצועיים, תוך הקנייה של ידע מקצועי ותיאורטי מקיף והתנסות בסימולציות ומצבים שונים המשקפים קונפליקטים מעולמות תוכן מכוונים. במהלך הלימודים התלמידים רוכשים מיומנויות וידע הנדרש על מנת לגשר בין צדדים שונים המצויים בקונפליקט.

 

לימודי הקורס מבוססים על אינטראקציה בין מיומנויות הגישור ובין נקודת מבט ארגונית מקצועית הנדרשת לכל מגשר. הלימודים בקורס נועדו להעצים את המשתתפים ולהעניק להם ייעוץ וליווי צמוד לגבי מחלוקות המתרחשות בחייהם במקביל ללימודי הקורס. זאת משום, שאימוץ התפיסה והמיומנויות הנדרשות בחייהם הפרטיים של המגשרים מאפשרים להם להפנים את המקצוע וללמוד לשלב את הכלים הללו עם ניסיונם האישי.

 

דגש מיוחד מושם על העלאת המודעות להשפעות החברתיות והלאומיות שיש לתהליך הגישור על החברה הישראלית. במהלך הלימודים המשתתפים יחשפו לפוטנציאל העמוד המצוי בגישור, תוך שיפור הביצועים והעצמת המשתתפים ויכולותיהם הבינאישיות. השאיפה המרכזית של הקורס היא שהמשתתפים יוכלו להפנים את הגישור ככלי יעיל לניהול וכאורח חיים.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים כוללת הרצאות מגוונות בנושאים רלוונטיים ודיונים פתוחים בכיתה. בנוסף, הלימודים כוללים תרגילים חווייתיים בקבוצות קטנות ובזוגות, תוך סימולציות ממוקדות בנושא. במהלך הלימודים התלמידים יצפו בסרטי הדרכה אשר עוסקים בנושא. לכל 4-5 תלמידים בקורס יתלווה מנחה בכיר ומאמנים נוספים אשר יקיימו עם התלמידים סימולציות מונחות מרכזיות. הקורס מערך בשיתוף פעולה עם מרכז גבים לגישור שהינו המרכז המוביל למגשרים באזור הדרום.

 

למי מיועד הקורס?

 

הקורס להכשרת מגשרים מיועד למנהלים, עורכי דין, פסיכולוגים, אנשי חינוך וייעוץ, בעלי תפקידים בכירים בהנהגות היישובים, ברשויות המקומיות, במתנ"סים ואחרים שמתעניינים בתחום.

 

נושאי לימוד

 

הקורס להכשרת מגשרים כולל מגוון של נושאי לימוד כגון:

 

  • התמודדות עם מכשולים
  • מבוא לגישור
  • הכנה ופתיחת הגישור
  • מקומו של המגשר
  • זיהוי צרכים ועמדות
  • ההסכם
  • התפתחות הגישור בעולם ובארץ
  • הקשבה
  • הגדרה מחודשת ותהליך המשא ומתן
  • ועוד.

 

קיראו בהרחבה על: קורס גישור משפחתי

 

משך הלימודים ותעודות

 

 

הקורס להכשרה מגשרים מתפרש על פני 12 מפגשים, כשכל מפגש כולל שש שעות הנחייה אקדמית. בוגרים שעמדו בכל הדרישות ונכחו בלפחות 85% מהשיעורים יקבלו תעודת גמר קורס והכשרה כמגשרים מקצועיים (למעט מגשרי גירושין) מטעם המרכז לגישור גבים.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
שכר ממוצע במשק לבוגרי תואר בתרבות יצירה והפקה
עדן
ללא תגובה
מתעניין בקשר ללימודי טכנאי מחשבים וסלולר
אמיל אליהו
2 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללת ספיר
נור
ללא תגובה
ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
מה תנאי הקבלה ללימודי משפטים?
נוי
1 תגובות
בחינות מהט להנדסאי סאונד
אורנא
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה לבוגרי ניהול תעשייתי בספיר
אסתר זרצקי
1 תגובות
מסלול להוראה מתקנת במכללת ספיר
אתי אוחיון
1 תגובות
קורס טכנאי pc בספיר - מועד פתיחה
אביב
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם