לימודי גישור במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס גישור במכללה האקדמית ספיר

  

ההנחה הבסיסית העומדת מאחורי תיאוריות הגישור היא שקונפליקטים מהווים חלק בלתי נפרד מעולמינו והאינטראקציה האנושית. למרות שלרוב, קונפליקטים נתפסים כחוויה שלילית שהיינו מעדיפים להימנע ממנה, על פי תפישת העולם של הגישור, הקונפליקט מהווה הזדמנות מצויינת לשינוי, צמיחה ולחיזוק מערכת היחסים.

 

תהליך הגישור מלווה בשפה ייחודית אשר מעניקה כלים והזדמנויות למטופלים וללומדים אותה להתמודד עם מצבי עימות שונים, תוך שמירה על תקשורת פתוחה ובונה גם במצבים של מחלקות. התקשורת מאפשרת לצדדים השונים להביע את עצמם ואת עמדתם על ידי שיתוף פעולה והסכמה, ומהווה תחליף לשימוש באלימות, או להתעלמות מהבעיה על ידי העברה של הסכסוך לגורם שלישי מכריע.

 

 

מטרת הלימודים

 

קורס גישור נועד להסמיך מגשרים מקצועיים, תוך הקנייה של ידע מקצועי ותיאורטי מקיף והתנסות בסימולציות ומצבים שונים המשקפים קונפליקטים מעולמות תוכן מכוונים. במהלך הלימודים התלמידים רוכשים מיומנויות וידע הנדרש על מנת לגשר בין צדדים שונים המצויים בקונפליקט.

 

לימודי הקורס מבוססים על אינטראקציה בין מיומנויות הגישור ובין נקודת מבט ארגונית מקצועית הנדרשת לכל מגשר. הלימודים בקורס נועדו להעצים את המשתתפים ולהעניק להם ייעוץ וליווי צמוד לגבי מחלוקות המתרחשות בחייהם במקביל ללימודי הקורס. זאת משום, שאימוץ התפיסה והמיומנויות הנדרשות בחייהם הפרטיים של המגשרים מאפשרים להם להפנים את המקצוע וללמוד לשלב את הכלים הללו עם ניסיונם האישי.

 

דגש מיוחד מושם על העלאת המודעות להשפעות החברתיות והלאומיות שיש לתהליך הגישור על החברה הישראלית. במהלך הלימודים המשתתפים יחשפו לפוטנציאל העמוד המצוי בגישור, תוך שיפור הביצועים והעצמת המשתתפים ויכולותיהם הבינאישיות. השאיפה המרכזית של הקורס היא שהמשתתפים יוכלו להפנים את הגישור ככלי יעיל לניהול וכאורח חיים.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים כוללת הרצאות מגוונות בנושאים רלוונטיים ודיונים פתוחים בכיתה. בנוסף, הלימודים כוללים תרגילים חווייתיים בקבוצות קטנות ובזוגות, תוך סימולציות ממוקדות בנושא. במהלך הלימודים התלמידים יצפו בסרטי הדרכה אשר עוסקים בנושא. לכל 4-5 תלמידים בקורס יתלווה מנחה בכיר ומאמנים נוספים אשר יקיימו עם התלמידים סימולציות מונחות מרכזיות. הקורס מערך בשיתוף פעולה עם מרכז גבים לגישור שהינו המרכז המוביל למגשרים באזור הדרום.

 

למי מיועד הקורס?

 

הקורס להכשרת מגשרים מיועד למנהלים, עורכי דין, פסיכולוגים, אנשי חינוך וייעוץ, בעלי תפקידים בכירים בהנהגות היישובים, ברשויות המקומיות, במתנ"סים ואחרים שמתעניינים בתחום.

 

נושאי לימוד

 

הקורס להכשרת מגשרים כולל מגוון של נושאי לימוד כגון:

 

  • התמודדות עם מכשולים
  • מבוא לגישור
  • הכנה ופתיחת הגישור
  • מקומו של המגשר
  • זיהוי צרכים ועמדות
  • ההסכם
  • התפתחות הגישור בעולם ובארץ
  • הקשבה
  • הגדרה מחודשת ותהליך המשא ומתן
  • ועוד.

 

קיראו בהרחבה על: קורס גישור משפחתי

 

משך הלימודים ותעודות

 

 

הקורס להכשרה מגשרים מתפרש על פני 12 מפגשים, כשכל מפגש כולל שש שעות הנחייה אקדמית. בוגרים שעמדו בכל הדרישות ונכחו בלפחות 85% מהשיעורים יקבלו תעודת גמר קורס והכשרה כמגשרים מקצועיים (למעט מגשרי גירושין) מטעם המרכז לגישור גבים.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תזונה טבעית
יוסרא עאמר
ללא תגובה
פרטים על קורס ccna
ירדן רומנו
ללא תגובה
תכנית מדעי המחשב ומוזיקה
נתנאל יצחק
ללא תגובה
יש מכינה קדם אקדמית למשפטים בספיר?
סתיו כרמל
ללא תגובה
קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp