לימודי גישור במכללת לוינסקי

שירות אישי - צור קשר

מכללת לוינסקי - לימודי המשך

אהבת? שתף ב:

קורס גישור לקבלת תעודת מגשר במכללת לוינסקי

 

מכללת לוינסקי מציעה מגוון רחב של מסלולים ללימודי המשך. התפיסה המקצועית שעומדת בבסיס בית הספר ללימודי המשך היא החשיבות שבהתפתחות המקצועית של אנשי חינוך שונים כמו מורים, מנהלים, סגנים וסייעים. בית הספר תורם לפיתוח המקצועי של הלומדים בו ומסייע להם לעבור השתלמויות ספציפיות לצרכי התפתחות מקצועית בעבודה.

 

מחקרים רבים הוכיחו זה מכבר כי למסגרות למידה השפעה משמעותית על עבודתם של אנשי חינוך מתחילים וותיקים. הלמידה ותהליך ההתמקצעות הם תהליכים הכרחיים המסייעים למתחילים ולמשתלמים לפתח תהליכי חשיבה ולטפל בהתקדמותם ההתפתחותית.
מכללת לוינסקי לחינוך נחשבת למכללה חינוכית מובילה ששמה דגש על בניית כישורים מקצועיים ועל טיפוח קהילת מורים מקצועית ומיומנת.

 

מהו גישור?

 

גישור היא שיטה חלופית ליישוב סכסוכים שמטרתה להשיג את ההסדר האופטימילי שיהיה מקובל על שני צדדים הנמצאים במחלוקת. המטרה העיקרית של הגישור היא להציע פתרונות חלופיים ליישוב הסכסוך באופן של הסכמה ודו-שיח, ובכך גם לחסוך לצדדים החלוקים להגיע להליך משפטי בבית המשפט. הגישור מתאפשר בעזרת גורם חיצוני אובייקטיבי, שמקובל על שני הצדדים ומסייע להם למצוא את הפתרון ההולם. הליך הגישור שומר על הזכויות של הצדדים וחוסך להם בירוקרטיה מסורבלת והוצאות מיותרות.

 

התכנית לקבלת תעודת מגשר במכללת לוינסקי

 

הגישור מהווה חלופה לפתרון סכסוכים והוא שואף ששני הצדדים יצאו מרוצים. האתגר האמיתי הוא להפוך את הגישור לכלי יעיל שישמש אנשים בחיי היום יום כשפה, תרבות, ודרך חיים. העוסקים בתחום שואפים לשלב ולהטמיע אותו בתהליכי השינוי בעולם המודרני, אם ברמה הארגונית ואם ברמת השיח. יש לשאוף ליצור שינוי ארוך טווח ולבנות תשתית לפיתוח ארגוני ולשינוי תפיסתי.

 

תחום הגישור מציע הפנמת תפיסת עולם של ממש ביחד עם לימוד כלים ספציפיים ומיומנויות ליישום התפיסה בחיי השגרה של הפרט, של הארגון ושל הקהילה.

 

נושאי לימוד

 

לימודי גישור במכללת לוינסקי מקיפים מגוון נושאים עיוניים ומעשיים הנלמדים במסגרת שיעורים פרונטליים, התנסויות מעשיות וסדנאות עבודה.

 

בין הנושאים העיקריים שנלמדים בתכנית, כפי שמופיעים בתכנית הקורס:

 

  • יצירת פתרון לסכסוך
  • עקרונות הגישור
  • אסטרטגיות לניהול קונפליקט
  • הגדרת מו"מ
  • מודל שבעת העקרונות
  • סודיות וחיסיון
  • יתרונות הגישור ושלבי ההליך
  • ועוד.

 

המרכזת בתכנית:

 

את התכנית מרכזת גב' אורית אהרוני, שמשתייכת למרכז "קשת גישור". Msc. אורית אהרוני נחשבת למומחית בפיתוח תכניות לימוד ובעלת ניסיון רב באימון ובהעצמה אישית וזוגית בתחום האימון והגישור.

 

היקף תכנית הלימודים וקהל היעד

 

תכנית הלימודים נלמדת בהיקף של 56 שעות בודדות. התכנית מיועדת לכלל הציבור שמבקש לעבור הכשרה כמגשר ולקבל תעודת מגשר.

 

תעודת גמר ולימודי המשך

 

בוגרי התכנית יהיו זכאים לקבל תעודת מגשר המוכרת ע"י ועדת גדות. ועדת גדות מייעצת לענייני גישור בבתי המשפט. אחת לכמה מחזורים פותחת מכללת לוויסקי מסלולים לימודים להכשרת מגשרים מתקדמים.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי - לימודי המשך

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם