קורס גישור ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

קורס גישור ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון

 

להגיע לעמק השווה

 

בשנים האחרונות, הופכת האפשרות לפתור בעיות וסכסוכים עסקיים באמצעות כלים מעולם הגישור לרווחת יותר ויותר. הפניה לגישור מושתתת על הבנה, כי לעיתים קרובות ניתן לוותר על השימוש במערכת המשפט, ולהיעזר בצד שלישי כדי ליישב מחלוקות ביעילות בדרך של הידברות ישירה, מבלי לבזבז זמן יקר ומשאבים כלכליים. בעבר, עסקו מגשרים בעיקר בפתרון בעיות בתחום המשפחתי והזוגי, כך כעת ניתן מקובל להשתמש בגישור למציאת פתרונות ארוכי טווח במגוון הקשרים נוספים - עסקיים, אזרחיים ומסחריים.

 

באמצעות גישור ניתן לפתור סכסוכים בין שכנים, בין אזרחים לבין הרשות המקומית, בין נותני שירותים ללקוחות ובין מעסיק לעובדים. ייחודו של הגישור הוא בהיותו תהליך המכוון קדימה, אל העתיד, מתוך שאיפה לשמור על האינטרסים של כל הצדדים ולהגיע לפשרה. ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מציעים קורס גישור המקנה למשתתפים כלים ליישוב חילוקי דעות בכל תחומי החיים.

 

כמה מילים על מוסד הלימוד

 

מטרתם של הלימודים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון, היא לתת לסטודנטים כלים פרקטיים כדי להקל על השתלבותם במקצועות נדרשים בשוק העבודה. היחידה מציעה לימודי תעודה והכשרות במגוון נושאים, לצד סיוע באיתור משרות ובכתיבת קורות חיים.

 

תכנית הלימודים

 

מטרתה של ההכשרה בקורס היא להכשיר את המשתתפים לפתור בעיות כצד שלישי ניטראלי, באמצעות הבנה מעמיקה של תהליך האישור על מגבלותיו ויתרונותיו. הם לומדים על סוגים שונים של קונפליקטים, על דרכי התהוותם ועל התגובות האפשריות אליהם. הם מפתחים מודעות ליכולת הבחירה של כל אחד מהצדדים בכל הקשור לאופן שבו הם בוחרים להתייחס לקונפליקט, ומכירים בהשפעה שיש לבחירה מודעת זו על השתלשלותה של המחלוקת. בהמשך הכשרתם, הם מקבלים כלים יישומיים לפתרון סכסוכים באמצעות הקשבה פעילה, מיומנויות ניהול וטכניקות למשא ומתן.

 

מתכונת הלימוד

 

קורס מגשרים במכללת אשקלון מתפרש על פני 40 שעות לימוד. הלימודים משלבים בין הרצאות פרונטליות, לבין תרגול מיומנויות מעשי והתנסות בסימולציות. קורס הגישור נלמד בשלוחת היחידה ללימודי חוץ בעיר אשקלון וגם בשלוחה בתל אביב.

 

 

נושאי הלימוד

 

  • סוגי הסדרים בגישור
  • שמירה על ניטרליות
  • צורתו ותוכנו של ההסדר
  • תוקפו המשפטי של ההליך
  • סוגי קונפליקטים ועימותים   
  • אתיקה בגישור
  • סודיות וחיסיון
  • ניהול תיק גישור   
  • ועוד

 

קהל יעד

 

קורס הגישור ביחידת לימודי החוץ של המכללה האזורית אשקלון מיועד למגשרים, לאנשים העוסקים בפתרון מחלוקות במסגרת עבודתם, לעורכי דין ולבעלי מקצועות חופשיים.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לקורס גישור ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מותנית במעבר של ראיון ממיין אישי.

 

תעודה

 

משתתפים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול זכאים לקבל תעודת מגשר, המוענקת מטעם המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ וחברת "תות תקשורת ותוצאות". כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בכל המפגשים לאורך הקורס. הקורס מוכר לגמול השתלמות.

Whatsapp Whatsapp