לימודי גישור בבית לגישור ויישוב סכסוכים של המגשר יניב שוורצמן

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על קורס גישור - הבית לגישור ויישוב סכסוכים.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


המגשר - הבית לגישור ויישוב סכסוכים של יניב שוורצמן

 

הכל על תהליכים

 

הבית לגישור ויישוב סכסוכים ממוקם בשכונת המשתלה בתל אביב, ונוסד על ידי המגשר יניב שוורצמן, שהוא יושב ראש לשכת המגשרים בארץ ומגיש את תכנית הרדיו "המגשר". המרכז מציע מגוון רחב של שירותים לפתרון סכסוכים מסוגים שונים, קורס גישור והכשרות נוספות בתחום.

 

מטרת המוסד

 

מטרתו המרכזית של הבית לגישור היא לעורר את המודעות בקרב הציבור בנוגע לאפשרות לפתור מחלוקות ללא צורך לפנות לבית משפט. בבית דוגלים בדיבור ובהקשבה בין שני הצדדים המסוכסכים, תוך הסתייעות באדם חיצוני ומקצועי, שבעזרתו ניתן להגיע לפשרה שתספק במידה המרבית את כולם.

 

הליכי הגישור מתאימים לרוב סוגי הסכסוכים, כמו למשל - במצבי גירושין, בעת אי הסכמה בין שותפים עסקיים, במריבות משפחתיות, בוויכוחים סביב נושאים הקשורים לנדל"ן ולמקרקעין, בתחום הצרכנות ובחילוקי דעות במקום העבודה. בבית לגישור של יניב שוורצמן מאמינים, שאת הסכסוכים ניתן לפתור תוך מספר פגישות, בעלות נמוכה (יחסית לעלות הכרוכה בפנייה לבתי המשפט) ובאווירה תרבותית ומכבדת.

 

פעילויות המוסד

 

המרכז פועל להכשרת מגשרים חדשים בקורסים הכוללים תיאוריה ופרקטיקה. שיטת הלימוד משלבת מקרים אמיתיים, ומאפשרת לסטודנטים הכנה מקיפה לקראת העבודה בפועל. בסיום הלימודים הסטודנטים מקבלים תעודת מקצוע של מגשר מוסמך, ורשאים להשתלב בפרויקטים הפועלים ברחבי הארץ מטעם המרכז, או לפתוח עסק פרטי משלהם.

 

קורס מגשרים מקצועי

 

לתפישת יניב שוורצמן, מגשר הוא מומחה תהליך, ועבודתו מורכבת מתקשורת בינאישית, מהיכולת לעבוד עם אנשים ומראייה רחבה של כמה צדדים. המגשר צריך להבין קודם כל בתהליכים, ולאו דווקא בתוכן המחלוקת על מנת לגשר בעניינים שונים. אופיים של התהליכים המתרחשים בין צדדים המצויים בעימות נלמד בעיקר תוך כדי העבודה עצמה. עם השנים אנשים יודעים להכיל יותר, להפחית את רמת הדעתנות שלהם, ולהפנים את המורכבות רבת הגוונים של החיים.

 

קהל היעד

 

הקורסים פתוחים לקהל הרחב, ואין צורך בידע משפטי קודם, אלא בניסיון חיים עשיר ובהבנה של תהליכים. הם מתאימים לאנשים תקשורתיים, שיודעים כיצד לדבר עם אנשים ולשכנע אותם להגיע לידי הסכמה. הם מיועדים גם למנכ"לים ולסמנכ"לים, שבמסגרת עבודתם פותרים סכסוכים רבים. על מנת ללמוד בקורסים קיימת הגבלת גיל; המועמדים נדרשים להיות לפחות בני 25, וקיימת עדיפות למועמדים בוגרים יותר, בגילאי 40 ומעלה.

 

תכנית הלימודים

 

קורס גישור מקנה ידע עיוני, כלים בסיסיים ומיומנות פרקטית לצורך עבודה עם אנשים. הסטודנטים לומדים מה זה סכסוך, איך עובדת התקשורת הבינאישית וכיצד מייצרים אותה, איך יוצאים ממבוי סתום, כיצד מנסחים הסכם ועוד. המשתתפים נחשפים לעולם המושגים של התחום, מכירים גישות שונות לגישור בארץ ובעולם, ולומדים על המאפיינים השונים של סכסוכים בתחומים שונים. הם מנתחים מצבי משבר ומחלוקות שונות, מזהים סוגי סכסוכים ולומדים לנהל מצבים שונים. בכיתת הלימוד נערכות גם סימולציות במטרה לחוות את תהליך הגישור, ובנוסף הסטודנטים מתלווים לתהליכי גישור אמיתיים.

 

מבנה הקורס

 

הקורס מורכב מ - 70 שעות אקדמיות, המתחלקות ל - 14 מפגשים שבועיים, בני חמש שעות אקדמיות. כיתות הלימוד מצומצמות, ומספר המשתתפים מוגבל ל - 20 בכל מחזור.

 

 

בוגרי הקורס

 

הבית לגישור פותח את דלתותיו לבוגרים ומזמין אותם לעבוד במסגרת הפרויקטים השונים שהוא מקיים, ומעודד גם לעצמאות ולפתיחת קליניקה פרטית באמצעות ליווי והדרכה מקצועית. המסיימים ממשיכים לשמור על קשר עם המרכז ומוזמנים לכנסי העשרה, להרצאות אורח, למושבי דיון ולשיעורים פתוחים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת אריאל 1,198 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים