קורס גישור במכללה האזורית צפת

קורס גישור במכללה האזורית צפת

קורס גישור במכללה האזורית צפת - היחידה ללימודי חוץ


מחלוקות וסכסוכים הם מנת חלקו של כל אדם, לעתים הקונפליקט יכול להוות משבר במערכת היחסים בין שני צדדים, אם בין בני זוג, שותפים לעסק, שכנים וארגונים. במקרים אלה במקום לפנות לעורכי דין ולפתוח בהליכים משפטיים אפשר להוריד הילוך ולפנות לעזרתו המקצועית של המגשר.

 

תחום הגישור כשמו כן הוא, זהו תחום שבא להוות גשר בין שני צדדים, להעביר מידע ולהציע פתרונות אפשריים לסיום הסכסוך. תפקידו של המגשר הוא להבין את הצרכים של שני צדי המחלוקת ואת שורש המחלוקת, לשקול את האפשרויות הקיימות ולחשוב באופן יצירתי על הסכמים שבהם כולם מרוצים. המגשר צריך להיות אדם ניטרלי שיכול לפעול מתוך שיקול דעת וללא נקיטת עמדה. יש אנשים שלהם תחום הגישור הוא טבעי, אך כדי לעסוק כמגשר יש ללמוד בקורס מסודר שמקנה את החוקים של התפקיד ואת המיומנויות הנדרשות לשם התמודדות עם מחלוקות.

 

תכנית הלימודים

 

קורס גישור ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת נעשה בשיתוף פעולה עם קבוצת גבים. הקורס מכשיר את המשתתפים על עבודת הגישור ועל תפקידו של המגשר ומקנה להם את הכלים להבין לעומק ולהתמודד עם קונפליקטים וחילוקי דעות בעניינים שונים. כמו כן, הם לומדים על גישות לניהול משא ומתן ובניית ההסכם הסופי.

 

תכנית הלימודים שמה דגש על תחום הגישור בעולם בכלל ובישראל בפרט. התלמידים רוכשים ידע עיוני לצד ידע מעשי ונוסף להרצאות פרונטאליות הם צריכים לנתח מקרי בוחן, להשתתף בהדמיות גישור ובתרגילים מעשיים למען התנסות מעשית בחוויית הגישור.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 60 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני 12 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, 4 שעות כל שיעור.

 

נושאי לימוד

 

  • סוגיות אתיות בגישור
  • התמודדות עם מכשולים
  • הגישור בישראל ובעולם
  • ניתוח מחלוקות וגיוס צדדים
  • הגדרה מחדש של המחלוקת    
  • זיהוי צרכים
  • ניהול משא ומתן
  • מקומו של המגשר
  • שלב חתימת ההסכם    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת היא מקום שבו כל מי שמעוניין ללמוד, לרכוש מקצוע יישומי ולהשתלב בשוק העבודה יכול לעשות כן. הקורסים של היחידה נעשים בשיתוף פעולה עם גופים ממשלתיים ולשכות מקצועיות אשר מפקחות על תכנית הלימודים ונותנות להם תו תקן של איכות ומקצועיות. כמו כן היחידה מציעה מגוון קורסים המיודעים לעובדי המגזר הציבורי המוכרים לגמול השתלמות. בין הקורסים שאפשר ללמוד ביחידה הם קורס חשב שכר בכיר, קורס הכשרה לרכב ציבורי, קורס מנהלי חשבונות סוג 1 + 2 וקורס מזכירות רפואית.

 

תנאי קבלה

 

מסלול ההכשרה המקצועית מיועד לעורכי דין ולמשפטנים וכן לאנשי חינוך, למנהלי משאבי אנוש, לאנשי עסקים, למטפלים ולכל מי שמעוניין ללמוד את מיומנויות הגישור ויישוב הסכסוכים וליישם אותן בעיסוקיו.

 

תעודה

 

תלמידים שעומדים בכל דרישות הקורס ונוכחים ב- 85% לפחות מהשיעורים מקבלים תעודת גמר מטעם המכללה האזורית צפת וקבוצת גבים.

 

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת
Whatsapp Whatsapp