קורס גינון טיפולי במכללה האקדמית אורנים לימודי חוץ

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אורנים - קורס גינון טיפולי.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס גינון טיפולי ביחידת לימודי התעודה במכללה האקדמית אורנים


צומחים ומתפתחים ביחד


תרפיה בעזרת גינון היא תהליך טיפולי שנועד לסייע לשיקום של אנשים עם צרכים מיוחדים, דרך שימוש בצמחיה, בטבע ובסביבה. מחקרים הראו כי פעילות הגינון והשהות בטבע יכולים לעזור למטופלים ברמה הפיזית והנפשית כאחד.


ביחידת לימודי התעודה של מכללת אורנים מתקיים קורס גינון טיפולי, אשר מכשיר מטפלים בגישה זו, ומאפשר להם להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולשלב בו גם תרפיה ייחודית באמצעות הטבע והגינון. התכנית משלבת ידע תיאורטי והתנסות מעשית, ונלמדים בה עקרונות הטיפול באוכלוסיות מגוונות.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתחילים ועורכים היכרות עם עולם הבוטניקה והביולוגיה, ומתוודעים לסוגיות אקולוגיות בגינון. לאחר מכן, הם לומדים על תיאוריות שונות וזרמים בפסיכולוגיה, כמו למשל פסיכולוגיה התפתחותית ופסיכואנליזה, ודנים במגוון גישות לעבודה עם אוכלוסיות בגילאים שונים, מילדים ועד מבוגרים. בהמשך, הם רוכשים כלים מעשיים להקמת גינה טיפולית ולעבודה בשטח עם יחידים וקבוצות מטופלים.


מתכונת הלימוד


התכנית מתפרשת על פני שנתיים, וכוללת כ - 536 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים אחת לשבוע, בשעות הבוקר ואחר הצהרים. במהלכם, לוקחים המשתתפים חלק בהרצאות עיוניות פרונטליות, בסדנאות, בהדרכות קבוצתיות, ובסיורים לימודיים. כמו כן, הם נדרשים לערוך סטאז' מעשי בהיקף של כ - 140 שעות, בו הם מיישמים את העקרונות שנלמדו בכיתה בתרפיה באמצעות גינון עם אוכלוסיות שונות.


נושאי הלימוד

 

 • בוטניקה ומדעי הצמח
 • גינון אקולוגי
 • הקמה ותכנון של גינות
 • תיאוריות אישיות
 • קיימות ואקולוגיה
 • גישות לעבודה עם בני נוער
 • צמחי בונסאי בטיפול
 • פסיכופתולוגיה של מבוגרים
 • שיטות תרפיה בטבע    
 • עבודה קבוצתית במרחב הטיפולי    
 • ועוד


סגל הוראה


את הקורס מרכזות שלוש נשים: מטפלת באמצעות גינון המשמשת גם יועצת סביבתית; חוקרת בעלת תואר דוקטור בעלת רקע ברפואה, ביולוגיה וביוכימיה קלינית; ודוקטור למדעי הצמח, אשר בוחנת במחקריה נושאים כמו אקולוגיה וגנטיקה של האדם, וכן הקימה קבוצת מנהיגות סביבתית לסטודנטים.


על מוסד הלימוד


מכללת אורנים היא מוסד המתמקד בהכשרת אנשי הוראה ומורים, והיא ממוקמת בסמוך לקריית טבעון. נערכים בה מסלולים שונים לקבלת תואר ראשון ותעודת הוראה, וכן תכניות לתואר שני בחינוך. יחידת לימודי התעודה וההשתלמויות באורנים מציעה קורסים שונים להעשרה ופיתוח של אנשי הוראה ומטפלים במגוון גישות.


תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות, במקצועות טיפוליים וחינוכיים, כמו למשל פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמצעות אמנות, יועצים חינוכיים, אנשי הוראה, מרפאים בעיסוק ומומחים למדעי ההתנהגות. מתאימים העומדים בדרישות הסף מוזמנים לראיון קבלה, שנערך במתכונת אישית או קבוצתית במכללה. יכולים להתקבל גם מועמדים חסרי רקע בפסיכולוגיה, אולם הם נדרשים לקחת חלק בשיעורי השלמה.

 


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס, זכאים לקבל תעודת גמר בענף הגינון הטיפולי, המוענקת מטעם המכללה האקדמית לחינוך אורנים. על מנת לקבל את הדיפלומה, נדרשים התלמידים להיות נוכחים בכל המפגשים, להגיש את כל התרגילים ואת עבודת הגמר, להשתתף באופן פעיל בסיורים הלימודיים ולהשלים את מכסת שעות הסטאז'.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

פורום לימודי פסיכולוגיה

למי יכולים להתאים לימודי פסיכודרמה
שיפי כהן
ללא תגובה
הסבה לקלינית לפסיכולוג רשום
זיו
ללא תגובה
מסלולים עוקפים לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית
זיו
1 תגובות
התלבטות בין אוניברסיטת אריאל למכללת אשקלון
נוי וולצ'ק
1 תגובות
תואר ב פסיכולוגיה עם תעודה בקואצינג
ליאור
2 תגובות
פסיכולוגיה של הספורט לתואר שני
טל כהן
1 תגובות
אופציות תעסוקתיות למי שלא מתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה
ליאור
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,780 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל546 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp