קורס בקרים מתוכנתים במכללת אורט סינגאלובסקי

אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב

קורס בקרים מתוכנתים - PLC במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב


טכנולוגיה מתקדמת בשירות התעשייה


בקרים מתוכנתים הם רכיבים אלקטרוניים חשובים בתעשייה הטכנולוגית, אשר פועלים ללא מגע יד אדם ומביאים לחיסכון כלכלי במפעלים ובחברות. הבקרים משולבים בתחומים שונים כמו בפסי ייצור, במערכות שליטה במתקני תעשייה, במנגנוני הפעלת בתים עם מערכות חשמל חכם, במערכות ממחושבות להשקיה, ובמכשור במטוסים. מגמת השימוש הרב בבקרים הביאה לביקוש רב לבעלי מקצוע שמנוסים בהפעלתם ובתכנות שלהם, אשר בקיאים בתחזוקה השוטפת של הציוד ובתיקון תקלות שמתרחשות בו.


במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב נערך קורס בקרים מתוכנתים (PLC), אשר מספק למשתתפיו היכרות עם המערכות ועם שפות התכנות שמשמשות להפעלתן. המסלול עוסק בדרכים לשילוב בקרים בתעשייה ונוגע גם במושגים מעולם החשמל. התכנית כוללת ידע עיוני ומעשי כאחד והיא מעניקה כלים למעוניינים להשתלב בענפי תעסוקה טכניים כמו פיקוד מערכות ובקרה בחברות הייטק שונות.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס מתוודעים המשתתפים לבקרים המתוכנתים ולאופן פעולתם, ולשימושיהם השונים בפסי ייצור בתעשייה לצרכי בקרה. בהמשך הם מתמקדים בדרכים להפעלת הבקרים דרך תוכנת TIA PORTAL ולומדים על חיבור של ציוד ממגוון סוגים לבקרים על מנת לבנות מערכות משולבות שנפוצות במתקני תעשייה. בהמשך, הם דנים גם בשיטות לבניית מסכי HMI, מסכי מגע שתפקידם לפשט את פעולת המכונות. הם לומדים כיצד ניתן להפעיל את המסכים דרך תוכנות שונות על מנת לשלב אותם כאמצעי לקבלת מידע על תהליכים בתעשייה. לבסוף, דנים התלמידים בחידושים בענף הבקרים ומכירים תוכנות עדכניות ובקרים מסוגים כמו Unitronics, Omron ו - Idec.


מתכונת הלימוד


קורס בקרים מתוכנתים במכללת אורט סינגאלובסקי כולל כ - 80 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות ל - 20 מפגשים. אלו נערכים פעם בשבוע, במתכונת לימודי ערב. במסגרת השיעורים, משלבים המשתתפים בין הרצאות עיוניות להתנסות מעשית במעבדה בהפעלת הבקרים. כמו כן, נלמדים חלק מהתכנים במתכונת מקוונת ודרך תרגול עצמאי של התלמידים בבית לאחר השיעורים.


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים הנלמדים במסגרת קורס בקרים מתוכנתים:

 

  • מסכי HMI כמקור הפעלה
  • מערכות משולבות ובנייתן
  • היעזרות בתוכנת WINCC
  • בקרי ALLAN BRADLEY  
  • תוכנות מתקדמות לתעשייה  
  • סוגי פסי ייצור
  • חיבור ציוד לבקרים
  • קריאת מפרטים טכניים
  • תוכנות להפעלת בקרים
  • ועוד   


על מוסד הלימוד


מכללת אורט סינגאלובסקי, הממוקמת בעיר תל אביב, מתמקדת במקצועות המדעים והטכנולוגיה ועורכת מגוון קורסים לקבלת תעודת מקצוע. אלו נוגעים בנושאים כמו בקרה, חשמל, מחשוב ורשתות תקשורת. כמו כן, ניתן ללמוד במכללה במסלולים שונים לקבלת תעודת הנדסאי. התכניות משלבות בין ידע עיוני לבין התנסות מעשית בהפעלת הציוד במסגרת מעבדות.


תנאי קבלה


הקורס אינו מציב תנאי קבלה כל שהם ויכולים להתקבל אליו כל המעוניינים לרכוש ידע וכישורים מעשיים בעולם הבקרים המתוכנתים והתכנות. אין צורך בידע קודם בהפעלת הבקרים על מנת ללמוד במסלול.

 


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול ועומדים בכל חובות ההגשה והנוכחות של הקורס זכאים לקבל תעודת גמר, אשר מוענקת מטעם מכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב

ssssssssss

מתוך פורום אורט סינגאלובסקי תל אביב

בקרים מתוכנתים חברת אומרים
מקרו
ללא תגובה
קורס אנדרואיד הדרכה כמרצה
אדי ברשצקי
ללא תגובה
לימודי עיצוב פנים באורט
נועה
1 תגובות
תעסוקה לבוגרי לימודי טכנאי חשמל
רוני מועלם
ללא תגובה
לימודים אלקטרוניקה כיתה יג
דוד אלמקייס
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי חשמלאי מוסמך?
קובי
1 תגובות
קורס ממונה בטיחות באורט סינגלובסקי
עמיר אלקיים
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp