קורס בנקאות ומשכנתאות במכללה המשותפת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי פיננסים לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המכללה המשותפת - קורס בנקאות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בנקאות ופיננסים בהתמחות במשכנתאות במכללה המשותפת


להוביל בעולם הפיננסי

 

המערכת הבנקאית היא מעמודי התווך של הפעילות הפיננסית במדינה ובעולם כולו. הבנקאות הולכת וצומחת עם השנים כדי לענות על צרכי המגזר המסחרי, הפרטי והציבורי. מגמות אלה יוצרות ביקוש לאנשי מקצוע מיומנים ומביאות רבים ללמוד את רזי העולם הפיננסי.

 

ישנם תפקידים רבים ושונים במערכת הבנקאית, החל מפקידות ועד לניהול של סניפים ומוסדות כספיים, כשהשכר כמובן גדל בהתאם. יש לציין גם כי ענף זה עובר לאחרונה שינויים טכנולוגיים משמעותיים, שבאים לייעל את פעילות המערכת ולהגביר את התחרות בשוק, לצד הגדלת האפשרויות בשוק הגלובלי.

 

קורס בנקאות במכללה המשותפת בא להעניק לתלמידיו כלים לניהול בעולם הפיננסי והוא שם דגש על תחום המשכנתאות. במהלך המסלול עוסקים בסוגיות מרכזיות בענפי החשבונאות, הכלכלה והבנקאות בישראל ובעולם. בפני בוגרי ההכשרה ניצבות אפשרויות תעסוקה מגוונות בבנקים, בחברות פיננסיות ובמוסדות ציבוריים. אפשר ללמוד קורס זה בסניף בסכנין.

 


תכנית הלימודים

 

התלמידים בקורס מתחילים ומתוודעים למושגים מרכזיים בתחום הכלכלה ולומדים על התפתחותה של הכלכלה הישראלית לאורך השנים. בהמשך הם לומדים לבצע חישובים מסחריים שונים ובוחנים את השפעת מדדי המחירים עליהם. לאחר מכן, הם מתמקדים בענף המשכנתאות ודנים בסוגי ההלוואות הקיימים ובהתאמתם ללקוחות פרטיים ומסחריים כאחד.

 

 

מתכונת הלימוד


הקורס נמשך כעשרה חודשים והוא כולל כ - 170 שעות לימוד אקדמיות. התכנית מחולקת ל - 42 שיעורים שנערכים פעם או פעמיים במשך השבוע, בערבים. המסלול כולל תרגילים מעשיים שונים ליישום החומר הנלמד ולקראת סיומו התלמידים מבצעים פרויקט מסכם יישומי.


נושאי לימוד

 

 • חישובים מסחריים
 • מושגי יסוד בכלכלה
 • אשראי מסחרי ופרטי
 • בנקאות למשכנתאות
 • מדדי המחירים לצרכן
 • סוגי לקוחות למשכנתא
 • הלוואות ארוכות וקצרות מועד    
 • סוגי משכנתא
 • כלכלת ישראל
 • אמצעי תשלום
 • ריבית סולמית
 • מדיניות מוניטרית
 • התפתחות הכלכלה    
 • ועוד


תנאי קבלה

כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לכל הפחות. כחלק מתנאי הקבלה, הם צריכים לעבור מבחן כניסה וראיון קבלה אישי.

 


על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת מציעה מגוון רחב של קורסים ומסלולי הכשרה מקצועיים ופועלת בפריסה ארצית. מסלולי הלימוד המתקיימים במכללה המשותפת הם לרוב גמישים ולכן מתאימים לציבור הסטודנטים המעוניין לשלב עבודה ולימודים. תכניות הלימוד מעוצבות ומתעדכנות בהתאם לצרכי המשק הישראלי ותכני הלימוד נבחרים לפי מגמות השוק וצרכיו. חיילים משוחררים שבאים ללמוד במכללה רשאים להשתמש בפיקדון לצורך מימון שכר הלימוד. בין הקורסים המתקיימים בתחום הניהול אפשר למנות גם קורס מנהל עסקים, קורס הנהלת חשבונות, קורס ייעוץ פנסיוני וקורס ביטוח אלמנטרי.


תעודה


תלמידים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים את המסלול בהצלחה זכאי לקבל תעודת "בוגרי קורס ניהול בנקאות ופיננסים" מטעם המכללה המשותפת, בית ספר לניהול עסקי ולפיננסים. כדי לזכות בדיפלומה הם צריכים לעבור מספר בחינות, להגיש פרויקט גמר ולהיות נוכחים ב - 85 אחוזים מסך השיעורים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה המשותפת - קורסים מקצועיים, בואו לבחור קריירה

פורום לימודי חשבונאות
האם קורס הנהלת חשבונות 3 מכיל בתוכו גם את לימודי 1 ו 2?
אלונה
ללא תגובה
המרת תעודה חשבונאות סוג 3 עם קורס תמת
רחל
1 תגובות
תעודה בגמר קורס מקצועי
צביקה רידל
1 תגובות
רמת קושי במתמטיקה בתואר במנהל עסקים וחשבונאות
מאי
1 תגובות
קורס בן 5 חודשים למנהל חשבונות בכיר
אמיר
1 תגובות
הסבה לחשבונאות ממדעי החברה
חיים
2 תגובות
מי מחוייב לנהל יומן פגישות לפי מס הכנסה?
יוני
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp