קורס מבנאות אלומיניום במכללת מלט"ש

שירות אישי - צור קשר

מכללת מלט"ש

אהבת? שתף ב:

קורס מבנאות אלומיניום - בשיתוף חברת "קליל אלומיניום" במכללת מלט"ש


כלים חשובים בתעשיית המתכת

 

מוצרי אלומיניום הם מצרך חשוב ביותר בתעשייה, בין אם בענף הבנייה ובין עם בתחומי הייצור והטכנולוגיה. כדי לעבוד באופן יעיל עם חומר גלם זה יש צורך בידע מקצועי מתאים ובהיכרות עם שיטות העבודה, הציוד המקצועי והנהלים השונים. אנשי מקצוע שמחזיקים בידע נרחב לגבי הייצור באלומיניום מרחיבים באופן זה את מנעד העבודות והפרויקטים בהם הם יכולים לקחת חלק.


מכללת מלט"ש עורכת קורס ייצור והרכבת אלומיניום, שמטרתו להכשיר יצרנים מקצועיים לאלומיניום לתעשיית המתכות. היום ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע מיומנים בתחום המתכת וכך בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתפקידים שונים במפעלים, בחברות ובגופי תעשייה שונים.

 

הקורס מתקיים בשלוחת מוסד הלימוד בבאר שבע


תכנית הלימודים


בתחילת התכנית מתקיימת מכינה בה המשתתפים מחזקים את השליטה בעקרונות בגיאומטריה, בתמחיר וחישוב כמויות, בקריאת תכניות בנייה ובהיכרות עם מפרטים למוצרי אלומיניום. לאחר מכן, הם מכירים את חומרי העבודה, את שיטות עיבוד האלומיניום ואת הדרכים לעיצוב פרופילים ממתכות. נוסף על כך, הם סוקרים את השלבים בתהליכי הייצור וההרכבה באתרי בנייה ובמפעלים. כמו כן, הם לומדים על תקנים בתעשייה ועל צעדים להבטחת עבודה בטוחה ונכונה.


מתכונת הלימוד


המסלול מקיף כ - 100 שעות לימוד אקדמיות. מפגשים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב וכך נוחים לשילוב עם עבודה. הקורס משלב שיעורים עיוניים בכיתת הלימוד במכללה עם תרגולים מעשיים מגוונים, דיונים כיתתיים, הדגמות מוחשיות וסיור לימודי במפעל לאלומיניום של חברת "קליל אלומיניום".


כמו כן, התלמידים לוקחים חלק בהתנסות פרקטית שמתקיימת בסדנא לאלומיניום אשר פועלת עם חברת "קליל". דרך העבודה המעשית בסדנא הם מכירים מקרוב את אופן השימוש בכלי העבודה, את טכניקות עיבוד הפרופילים ואת השיטות להתקנה והרכבה של תריסים, דלתות וחלונות. כמו כן הסדנא כוללת הדרכה על סדרות קלאסיות ועדכניות. בסיום הקורס מתקיימת בחינה.


נושאי הלימוד

 

הנה כמה מהתחומים שנלמדים לאורך קורס אלומיניום במכללה:

 

  • אביזרי וחומרי איטום
  • שיטות לעיצוב פרופילים
  • חומרים פלסטיים ומתכות
  • שיטות הגנה, צבע וציפויים
  • הרכבה וייצור באתרי בנייה
  • כלי מדידה לייזר ואלקטרוני
  • מכשירים ידניים וכלי עבודה
  • תקנים וקטלוגים 1099 1068 1509


על מוסד הלימוד


מלט"ש, המכללה לטכנולוגיה שימושית, עורכת שלל הכשרות מקצועיות בתחומי הטכנולוגיה והתעשייה וכן תכניות להכשרת טכנאים. בין הקורסים שנלמדים במכללה אפשר למנות קורס קבלני שיפוצים, קורס מומחי בנייה בגבס, קורס נגרות, קורס שרברבות מעשי, קורס מנהלי אחזקה, קורס מנהלי פרויקטים בבנייה וקורס טכנאי מזגנים ומערכות קירור. דרך תכניות הלימוד שואפים במכללה להעניק כלים פרקטיים למשתתפים כדי לסייע להם להשתלב בשוק התעסוקה בתום ההכשרות.


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים בוגרי 10 שנות לימוד לפחות. כמו כן, עליהם לעבור ראיון אישי לצורך בדיקת התאמתם למסלול. אין צורך בידע קודם בבנייה באלומיניום כדי להתקבל למסלול.


תעודה


משתתפים אשר עומדים בכל דרישות הקורס ומסיימים אותו בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר "ייצור, עיצוב והרכבת אלומיניום" המוענקת מטעם מכללת מלט"ש.

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם