רוצה פרטים על קורס בירור תשאול וחקירה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס בירור תשאול וחקירה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס בירור תשאול וחקירה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בירור תשאול וחקירה

 

מהו תשאול?

 

התשאול הינו כלי מרכזי בהליך החקירה הפלילית וכולל ראיון פנים אל פנים עם הנחקר. מטרת התשאול היא להפיק מידע מהנחקר. התשאול הוא תהליך מחושב, מדוייק ומתוכנן המצריך הכנה מראש. באופן כללי ניתן לומר שהתשאול מבוסס על שני מרכיבים עקריים: האבחון והריאיון. מטרתו של האבחון היא לזהות את כל המאפיינים הבלתי מילוליים אצל הנחקר, לדוגמא, לחצים, סוגי אישות ועוד. הראיון מתבצע על פי כל הממצאים שיש בידי החוקר, כך שהאבחון והראיון שלובים יחדיו ומסייעים לחוקר לבחור את אסטרטגיית התשאול.

 

מטרות התשאול

 

מטרתו העיקרית של התשאול היא להשיג הודעה מהחשוד. הודעה מלאה מכונה בשמה המקצועי "התוודאות" (Confession), בניגוד להודאה המלאה קיימת הודאה חלקית המכונה Admission, הודאה זו מכונה חלקית כיוון שהיא מכילה יסודות מפלילים אך היא עדיין מחייבת תשתית של ראיות על מנת להוכיח את האשמה.

 

מטרות נוספות של התשאול הן לזהות ולהשיג את שמות השותפים לעברה, לחשוף ראיות נוספות, להעריך אסטרטגייה ללמערך ההגנה המשפטי ועוד. אף על פי שרבים מאיתנו מכירים את תהליך התשאול בעיקר מתוכניות טלוויזיה וסרטי קולנוע, מה שרבים מאיתנו אינם יודעים הוא שפעולת התשאול היא פעולה מורכבת המצריכה ידע רב וניסיון בתחום החקירה הפלילית. לשם כך, על החוקר המתשאל לעבור הסמכה שתכשיר אותו ותעניק לו את כל הכלים הנדרשים על מנת להפוך לחוקר מתשאל מקצועי ובכיר.

 

קהל היעד של הקורס

 

הקורס מיועד לכל מי שעוסק בפועל כמבקר פנים, קציני משמעת, מנהלים מתחומי הפיקוח והבקרה, אנשי אבטחה וביטחון המעוניינים לבצע קורס השתלמות בנושא הבירור התשאול והבקרה.

 

מטרת הלימודים בקורס בירור תשאול וחקירה היא להקנות לתלמידים ידע וכלים לביצוע אפקטיבי, ממצה ומדויק של ראיון הבירור, התשאול והחקירה. הקורס שואף לשפר את יכולותם המקצועיות של מפקחים ומבקרים.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לקורס בירור תשאול וחקירה כוללת את הנושאים הבאים:

 

  • מבוא לתשאול - תשאול פרונטאלי, גילוי שקרים, חקירות בכיסוי, עקרונות שפת גוף ועשה ואל תעשה
  • חקירות - מבוא לחקירה, החקירה - עקרונות ויישום
  • ביקורת - בדיקת התנהלותו של ארגון מהיבטי בקרה, איתור וכימות של מעשי הונאה, הלבנות הון וכספי טרור.
  • איסוף מידע והערכתו - איתור והפעלת מקורות וגורמי איסוף, ניתוח והערכת המידע.
  • סדנאות בתשאול ומיומנויות תקשורת (לימוד באמצעות משחק) - הראיון כתקשורת בינאישי, הראיון המקצועי – מיומנויות תקשורת, תשאול והקשבה מקצועית.
  • תשאול ודיבוב - האזנה ודיבוב בראיון.
  • מעילות והונאות - הערכת סיכוני מעילות והונאות, דרכים למניעת מעילות והונאות, בקרות מספקות.

 

היכן לומדים?

 

  • אוניברסיטת אריאל - לימודי חוץ (תל אביב) - ביחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה, הממוקמת בתל אביב, ניתן ללמוד בהשתלמות תשאול וחקירה. ההשתלמות מתאימה הן לעובדים בתחום הביטחון והן לעובדי משאבי אנוש ולמנהלים בעולם הארגוני, המעוניינים לרכוש כלים להתמודדות עם חשדות לעבירות בשורות הארגון.

 

  • ביז טק - קורס בירור תשאול וחקירה בביזטק הינו כלי סיוע לביקורת הפנימית. היקף הקורס הינו מאה ושמונה עשר שעות המתפרסות על פני חמשה עשר מפגשים. קורס בירור תשאול וחקירה בביזטק מועבר על ידי טובי המומחים בתחום.

 

  • לשכת המבקרים הפנימיים בישראל והמרכז הישראלי לניהול - יוזמה משותפת של המרכז הישראלי לניהול ולשכת המבקרים הפנימיים הביאה ליצירת קורס בירור תשאול וחקירה. מטרתם המשותפת היתה לקיים השתלמויות משותפות בכוונה לשפר אתיכולותיהם המקצועיות של מנהלים מתחומי הפיקוח, הבקרה וביקורת הפנים. היקף הקורס הינו תשעי ושש שעות אקדמיות המתפרסות על גבי שנים עשר מפגשים הכוללים עשרה מפגשי לימוד מלאים באורך שמונה שעות לימוד ובנוסף שני מפגשים ארוכים באורך עשר שעות לימוד המיועדים לתרגול. 

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.


 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס בירור תשאול וחקירה?

רוצה לדעת יותר על קורס בירור תשאול וחקירה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס בירור תשאול וחקירה
חוות דעת של סטודנטים: לימודי ביטחון
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp