קורס בימוי קולנועי חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

קורס בימוי קולנועי חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

לימודי בימוי קולנועי – כיתת אומן בבית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה
 
מומחיות משולבת בראייה מקיפה
 
המסלול ללימודי בימוי קולנועי במסגרת כיתת אומן בבית ספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה, נועד להעניק לסטודנטים אפשרות להתמחות בענף התקשורת בתחום הקולנוע והטלוויזיה, מתוך שכלול של כלי הביטוי האמנותי שלהם, כמו גם הכלים המעשיים הדרושים להם בתחום. במסגרת תכנית זו לומדים הסטודנטים כיצד מתבצע בפועל תהליך הפקה של סרט בקולנוע או בטלוויזיה, מתוך עבודת צוות של כל בעלי התפקידים הכלולים בהפקה השלמה.
 
תכנית הלימודים
 
הסטודנטים במסלול לבימוי קולנועי לומדים כיצד כותבים תסריט, איך בונים שוטים של צילום, איך מעמידים סצנה, כיצד מתבצע משחק מול מצלמה, ואיך מדריכים שחקנים. כמו כן, הם לומדים על אודות תהליך הצילום והעריכה של הסרט – הן מצדם האמנותי והן מצדם הטכני. הסטודנטים לומדים לעומק על תפקידו של הבמאי, מכל היבטיו, לומדים כיצד מגלגלים סיפור באמצעים ויזואליים, וכיצד מתבטא הדבר בבחירותיו של הבמאי.
 
מתכונת הלימוד
 
הלימודים בתכנית זו נפרשים על פני שנת לימודים אחת, במתכונת של פעמיים בשבוע בשעות הערב. הקורס נפרש על פני 26 מפגשים. הסטודנטים נדרשים להגיש מטלות בית במהלך הלימודים, ומשתתפים בסדנאות מעשיות לתרגול פעולות הבימוי, הצילום, הכתיבה ועוד. כמו כן, הם מתנסים בעבודה בצוות הפקה על סט צילומים, כאשר מידת המורכבות של התרגילים המעשיים עולה בהדרגה מהתנסות אחת לזו שאחריה. בתום הלימודים במסלול מגישים הסטודנטים פרויקט גמר מסכם – סרט שהפיקו וביימו בכוחות עצמם.
 
נושאי הלימוד
 
 • המבע הקולנועי בראי התקופה
 • זכויות יוצרים
 • קולנוע קלאסי לעומת קולנוע מודרני
 • בחירת הסיפור
 • סוגי צילום ושימוש במצלמות שונות
 • תולדות הקולנוע
 • צורכי הרגע הדרמטי מול המצלמה
 • תבניות חשיבה במוזיקה המערבית
 • תהליך כתיבת התסריט     
 • מוסיקה ופס קול לסרטים ולפרסומות     
 • ועוד
 
פרטים נוספים
 
את הלימודים בתכנית זו אפשר לשלב בד בבד עם התמחות בעריכה קולנועית או במסלול ללימודי טלוויזיה – אולפן, צילום ועריכה, המתקיימים בבית הספר. כמו כן, קיימות אפשרויות לשילוב התכנית כחלק מלימודי תואר ראשון, על פי הדרישות באוניברסיטה הפתוחה. במקרה כזה מתכונת הלימוד היא שלוש פעמים בשבוע, בשעות הערב. התכנית האקדמית נבנית בהתאמה אישית.
 
 
סגל ההוראה
 
במסלול ללימודי בימוי קולנועי בחשיפה מלמד צוות של מורים ומנחים בעלי ניסיון מקצועי מוכח ועשיר. ביניהם בימאים שזכו בפרסים שונים על סרטיהם, ויוצרים בז'אנרים שונים, כאשר לכל אחד מהם התמחות משלו. בין השאר, מלמדים בו גם מרצה לתקשורת שהוא מפיק אחראי בערוץ 2, תסריטאי בכיר של סרטים ושל סדרות טלוויזיה, עיתונאי שהוא גם במאי ומפיק של סרטים דוקומנטריים, מנחה לעריכה רעיונית שהוא עורך סרטים בפועל בערוצי טלוויזיה שונים, עיתונאית בוגרת הרווארד ואוניברסיטת קולומביה, בוגרי בית הספר "סם שפיגל", צלמי סרטים ועוד. 
 

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה

חוות דעת של סטודנטים על בימוי קולנועי - בית ספר חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

בית ספר חשיפה
21/05/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מה שאני אוהבת זה את התוכנית. מדובר בלימודים מקצועיים ופחות עיוניים. לא חייב תואר ואפשר להשלים תואר ב קרא עוד...

על הקמפוס

בסביבה מאוד שקטה ובסמיכות לאיזור המרכז. יש תחבורה ציבורית לתל אביב מאוד נגישה

טיפים

כל אחד צריך לעשות רשימה של דברים שחשובים לו בבחירת מקום לימודים אבל דבר שלא תמיד חושבים עליו והוא מא קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp