רוצה פרטים על קורס ביופידבק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ביופידבק

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ביופידבק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ביו-פידבק

 

ניטור גוף-נפש

 

משמעות השם ביו-פידבק הוא פידבק ביולוגי – זוהי שיטת טיפול הנכללת בתחום הרחב של הרפואה המשלימה, והיא מבוססת על ניטור מדדים ביולוגיים שונים לצורך הבנת התהליכים המתרחשים בגוף ושיפור ההתמודדות איתם. במהלך הטיפול מחובר המטופל באמצעות אלקטרודות למכשיר אלקטרוני המציג את המדדים הפיזיים השונים בזמן אמת – חום גוף, דופק, גלי מוח ועוד. בבסיס השיטה עומדת התפישה כי תגובות גופניות קשורות בבסיסן לתהליכים נפשיים וכי השניים משפיעים אלה על אלה – וכך, באמצעות ניטור מדויק של התגובות הגופניות ובתוספת תרגול, מסוגל המטופל לווסת את תגובותיו הגופניות – הזעת יתר, כאבי ראש וכדומה, ויחד עמן לווסת אף את תגובותיו הנפשיות.

 

 

תהליך הטיפול מורכב לרוב משני שלבים: השלב הראשון כולל אימון שבעזרתו מצליח האדם לווסת ולאזן את המתרחש בגופו, והשלב השני כולל אימון מתקדם שבו האדם מצליח להפריד בין סיטואציות רגשיות לבין התגובות הגופניות החלות בו – מתוך הבנת הקשר שבין גוף ונפש. החיבור למכונה מאפשר למטופל לראות בדיוק את השינויים החלים במדדים הפיזיולוגיים כאשר הוא משתמש בטכניקות השונות של השיטה ולפעול על פיהם באופן מודע. בסופו של תהליך מסוגל המטופל להשתמש במה שלמד בטיפול גם ללא ניטור התגובות הגופניות – בחייו הפרטיים או המקצועיים.

 

השימוש במערכות הביו-פידבק החל בבתי החולים, במרפאות ובקליניקות פרטיות, וכיום הן כבר משרתות אוכלוסיות נוספות וביניהן: בני נוער – הנעזרים בשיטה זו כדי לשפר את יכולות השליטה העצמית שלהם ולטפל בהפרעות קשב וריכוז, חיילים ביחידות קרביות ועובדים מסתייעים במערכות הביו-פידבק לצורך שיפור החוסן המנטלי ואיכות החיים.

 

על הלימודים

 

הלימודים להכשרת מטפלים בשיטת הביו-פידבק מכשירים מטפלים מוסמכים הבקיאים בהבנת המדדים הפיזיולוגיים של האדם ובתפעול הטכני של מערכת הביו-פידבק. קורס ההסמכה מקנה למשתתפיו מיומנויות הנחייה והדרכה נכונה וכמובן, את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש להם לטיפול; כל זאת מתוך תרגול מעשי במערכת ביו-פידבק מקצועית.

 

הלימודים פונים למטפלים שונים המעוניינים להכשיר עצמם לשיטה טיפולית נוספת או לחילופין להעשיר את אמצעי האבחון והטיפול שלהם בעזרת שיטה זו. עם זאת, הקורס מיועד גם לאלה המעוניינים ללמוד להקשיב לגופם, לפתח יכולות קשב וריכוז, להגיע לרגיעה ושלווה פנימית, ללמוד להתמודד עם מתחים ועם מצבים לא נעימים נוספים. הטיפול עוזר במיוחד לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, הזעה בכפות הידיים, לחץ דם גבוה, כאבי ראש, בעיות שינה, הפרעות במערכת העיכול, קשיי נשימה, חרדות, דיכאון ועוד.

 

תכני הקורס

 

הנושאים הנלמדים בקורס משתנים מעט, בהתאם למוסד המעביר את הקורס. בכל הקורסים התכנים נלמדים באמצעות הרצאות לימוד פרונטליות ובאמצעות רכישת התנסות מעשית בשיטה.

 

בין הנושאים הנלמדים בקורסים:

 

 • מבוא לטמפרטורת גוף
 • אתיקה מקצועית
 • עקרונות שיטת הביו-פידבק
 • יחסי מטפל-מטופל
 • טיפול ביו-פידבק קוגניטיבי
 • הרפיה נשימתית
 • מבוא לפידבק של נשימה
 • טיפול ביו-פידבק דינמי
 • מדדים פיזיולוגים לוויסות לחצים
 • פסיכופיזיולוגיה של לחץ
 • איזון וניהול של הפרעות שמקורן במתח
 • ועוד

 

 

במהלך הלימודים בקורס מתרגלים התלמידים שימוש במכשיר הביו-פידבק האלקטרוני ובסיומו הם נדרשים לעבור בחינות הסמכה לשימוש בו; בחלק מן הקורסים נדרשים תלמידי הקורס גם לעבור סטאז' לשם קבלת ההסמכה.

 

מקומות לימוד אפשריים

 

 • ד"ר ארנון רולניק מעביר קורס בן 72 שעות, המחולק לשני חלקים שווים וביניהם התמחות מעשית בת כ-60 שעות בפיקוח אגודת א.י.ל.י.ם לביו-פידבק בישראל. המסלול מאופיין בכיתות לימוד קטנות ובמרצים מקצועיים רבים.

 

 • המרכז לביו-פידבק מעביר קורסים של 12 מפגשים בני 6 שעות כל אחד ומוביל להכשרה מעשית הניתנת על ידי איגוד IBNA לקידום ביו-פידבק ונוירו-פידבק בישראל.

 

 • הקולג' לרפואה משלימה מציע קורס הנערך בחסות ובפיקוח האגודה הישראלית לפסיכופיזיולוגיה יישומית ולמשוב ביולוגי, הכולל חלק ראשון בן 56 שעות אקדמיות ובסופו מבחן וחלק שני בן 60 שעות מעשיות ובסופו יש להגיש עבודה כתובה לאגודה.

 

הקורסים פונים בעיקרם, כאמור, לבעלי ידע וניסיון קודם בתחומי הטיפול השונים כרופאים, פסיכיאטרים, פסיכולוגיים, עובדים סוציאליים-קליניים, אחיות ובוגרי המקצועות הפרא-רפואיים – מרפאים באומנות, תרפיה במוזיקה, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים וכו'. קיימים גם לימודי ביו-פידבק המתאימים לאנשים מעולם הניהול והחינוך ומעוניינים להעמיק ידיעותיהם בשיטת טיפול זו העוסקת בשילוב בין הגוף לנפש.

 

לסיכום

 

קורס ביו-פידבק מוביל אתכם למקצוע טיפולי מעניין המשלב בין הבנת גוף-נפש ובין מדדים רפואיים ומכשור טכנולוגי מתקדם – ובהחלט לא חסרה בו תעסוקה; בתום הלימודים מוענקת לבוגרים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד והאגודה המפקחת – המסמיכה ומכשירה אותם כמטפלים אשר יכולים לעסוק בטיפול ליחידים, טיפול לזוגות וטיפולים קבוצתיים. לאחר קבלת התעודות הבוגרים יכולים להשתלב כמטפלים מוסמכים במרפאות העוסקות ברפואה משלימה, במכוני אבחון למיניהם ואף יכולים לשלב את הידע שרכשו במהלך קורס זה בנוגע לשיטת הטיפול הייחודית, עם עבודתם הנוכחית. בחודשי קורס ספורים בלבד – יש בידכם מקצוע טיפולי מבוקש.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ביופידבק?

רוצה לדעת יותר על קורס ביופידבק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס ביופידבק

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp