קורס ביבליותרפיה באוניברסיטת בן-גוריון - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בן-גוריון - קורס ביבליותרפיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ביבליותרפיה במרכז ללימודי חוץ של אוניברסיטת בן-גוריון


כוחה המרפא של המילה הכתובה


ביבליותרפיה היא גישת טיפול פסיכולוגי שמשתמשת בקריאה של טקסטים ספרותיים, כמו שירים, סיפורים קצרים ורומנים, כדי לסייע למגוון קשיים נפשיים ורגשיים. שיטה זו נשענת גם על הטיפול באמצעות יצירה והבעה ומשתמשים בה כיום ברחבי העולם לטיפול במבוגרים, בילדים ובנוער. באמצעות הקריאה המשותפת והדיון בטקסטים, יכולים המטפלים לעודד את המטופלים לשוחח על קשיים שהם חווים, לעסוק בסוגיות מודחקות וכאובות ולאפשר להם לעבד את החוויות השליליות ולצמוח מתוכן.


במרכז לימודי החוץ של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ניתן ללמוד בקורס ביבליותרפיה, שמעניק כלים לאנשי טיפול לשלב את הביבליותרפיה בטיפולים בקליניקה שלהם. המסלול מספק לתלמידיו כלים לשילוב של טקסטים מסוגים רבים במערך ההתערבות ומתמקד בסיוע לאוכלוסיות במצבי סיכון והדרה.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מכירים את גישת הביבליותרפיה ואת עקרונות התרפיה ומתוודעים ליכולות הטיפוליות של טקסטים וקריאתם לביטוי העולם הרגשי והאישי. הם לומדים כיצד ניתן להשתמש בקטעים ספרותיים מסוגים שונים על מנת לסייע למטופלים להתמודד עם רגשות מצוקה או בעיות אישיות דרך יצירה של דיאלוג בחדר הטיפולים. לאחר מכן, הם בוחנים שיקולים בבחירה של טקסטים לטיפולים ולהתאמה של הסיפורים או השירים לכל אחד מהמטופלים באופן אישי. כמו כן, הם רוכשים כלים לניהול טיפולים קבוצתיים וטיפול משפחתי שמאפשר סיוע לילדים ולהוריהם, וכן הם דנים בהתאמה של התרפיה לילדים ולמבוגרים שמגיעים מאוכלוסיות בסיכון.


מתכונת הלימוד


קורס ביבליותרפיה בבן גוריון מתפרש על פני כ- 56 שעות לימוד אקדמיות. המסלול כולל הרצאות עיוניות, דיונים קבוצתיים, ניתוח מקרי בוחן ותרגולים מעשיים של שיטת הטיפול. כמו כן, המשתתפים לוקחים חלק בהתנסות פרקטית בביבליותרפיה בה הם משלבים גישה זו בעבודה טיפולית עם קבוצה קטנה של מספר מטופלים.

 


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים בקורס ביבליותרפיה:

 

  • עקרונות הביבליותרפיה
  • הטקסט ככלי טיפולי
  • טיפול באוכלוסיות בסיכון
  • טיפול בהורים ובילדים
  • טיפול ביבליוגרפי קבוצתי
  • בחירת הטקסט לטיפול    
  • פיתוח דיאלוג דרך טקסט
  • ועוד
  • דיבוב ותמלול רגשות קשים    
 


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב נוסדה בשנת 1969. לאוניברסיטה קמפוס מרכזי בעיר באר שבע וקמפוסים נוספים בעיר אילת. במוסד זה ניתן ללמוד במסלולים רבים לתואר ראשון, תואר שני ולימודים מתקדמים ופועלים בו מספר מכוני מחקר מדעיים.


המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ בבן-גוריון מציע מסלולים שונים ללימודי תעודה, שמיועדים לאקדמאים ולעובדים שמעוניינים בהסבה מקצועית או בהרחבה של כישוריהם. הקורסים עוסקים בתחומים כמו פיננסים, טיפול, טכנולוגיה, שפות וניהול.


תנאי קבלה


לקורס ביבליותרפיה באוניברסיטת בן-גוריון מתקבלים מועמדים בעלי ניסיון במקצועות הטיפול ובריאות הנפש. המסלול מתאים, בין היתר, לפסיכולוגים, לעובדים סוציאליים, למטפלים משפחתיים, למרפאים בעיסוק ולמטפלים באמצעות הבעה ויצירה.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס ועומדים בכל חובות המסלול זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב - המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון - לימודי תעודה | יחידה ללימודי חוץ | השתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ - אוניברסיטת בן-גוריון
פורום לימודי פסיכולוגיה
איך להתקבל ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה?
עדי
1 תגובות
איך מתקבלים ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה?
נעמי ששון
1 תגובות
האם ניתן ללמוד פסיכולוגיה ללא בגרות אחרי גיל 50?
ורד
1 תגובות
הנחית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים
כהן רחל
1 תגובות
התלבטות בין לימודי פסיכולוגיה ומדעי המוח
עמית
1 תגובות
תנאים לתואר בפסיכולוגיה בגיל 40 פלוס
יונית
1 תגובות
התלבטות בין אוניברסיטת חיפה לתל אביב ללימודי פסיכולוגיה
אוראל ידעי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp