לימודי בורסה ושוק ההון במכללה למינהל

לימודי בורסה ושוק ההון במכללה למינהל

לימודי הבורסה ושוק ההון המכללה למינהל

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של המכללה למינהל לחצו כאן

 

קצת על לימודים במכללה למינהל

 

למכללה למינהל וותק של הכשרת בוגרים לתפקידים מקצועיים כבר למעלה מחמישים שנה. המכללה ממשיכה להתפתח ולהכשיר בוגרים להשתלב בשוק העבודה במגוון של תחומים כגון: ניהול, ביטוח, נדל"ן, הנדסאים, הבורסה ושוק ההון, אדריכלות ועיצוב פנים ועוד מגוון של קורסים כלליים להשערה והשתלמויות בתחומים שונים.

 

ייחודה של המכללה נובע מהיותה מתחדשת ומתעדכנת באופן תמידי בהתאם לשינויים הטכנולוגיים והדרישות המשתנות של המעסיקים בשוק. פעילות המכללה מתקיימת בלמעלה מ- 20 שלוחות לימוד ברחבי הארץ, כאשר עד היום הוכשרו במסגרת המכללה למעלה מ- 550,000 בוגרים. צוות ההוראה במכללה כולל למעלה מ- 3,000 מרצים בעלי ניסיון מקצועי עשיר.

 

קורס זה מוצע בשלוחת המכללה למינהל בעיר חיפה

 

 

תוכנית הלימודים

 

תפקידו העיקרי של שוק ההון הוא לאפשר לארגונים וחברות לגייס הון מן הציבור על ידי מכירה של ניירות ערך, אשר אפשרות גם לציבור הגדיל את הונו. כך למעשה, שוק ההון מהווה מתווך בין חברות הזקוקות למימון לבין פרטים המעוניינים להשקיע את הונם בשאיפה להגדילו. שוק ההון מופעל על ידי גורמים כלכליים שונים כגון חברות ממשלתיות, בנקים מסחריים, סוחרי בורסה, חברות ביטוח, מנהלי קרנות ועוד.

 

חשיבותו הרבה של שוק ההון בכלכלה המודרנית הוביל לביקוש נרחב בידי קהל הציבור ללמוד ולרכוש השכלה מקיפה בתחום. עם התפתחות הטכנולוגיה התקשורתית, המסחר בשוק ההון הפך לקל ונוח, כאשר מכל מקום בעולם ניתן לסחור באמצעות לחיצה על הכפתור. שוק ההון מתפתח וגודל באופן תמידי, ובעקבות העובדה כי הוא אינו זמין רק לאליטה כלכלית אלא לשכל הציבור הרחב, לימודי בורסה ושוק ההון הפכו לתוכנית לימודים פופולארית בקרב סטודנטים רבים ברחבי הארץ.

 

תוכנית הלימודים מעניקה ידע בסיסי במושגי יסוד של שוק ההון והבורסה, ובנוסף, כלים לניתוח מגמות בשוק, אפשרויות להשקעה למשקיע הבודד או להכנת תיק השקעות אופטימאלי. הלימודים מענקים ידע מקיף בנכסים, סחורות ומטבעות, וכן, כלים לניתוח הגורמים המשפיעים על שוק ההון. הלימודים בקורס מיועדים לכל מי שמתעניין באפשרויות ההשקעה המוצעות על ידי שוק ההון ואינם מצריכים רקע קודם בתחום. תוכנית הלימודים מתקיימת בהרצאות פרונטאליות וכן, דיונים פומביים על נושאים חמים בשוק ההון.

 

נושאי לימוד:

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון של נושאי לימוד כגון:

 

  • הערכות שווי לחברות
  • אפיקי השקעה וחיסכון
  • מבנה המשק, בנקים, שוק ההון, מט"ח והבורסה לניירות ערך
  • סוגי ניירות ערך: אגרות חוב, מק"מים, מניות
  • שוק המעו"ף - הגנות לתיק השקעות
  • חישובים מסחריים, ריביות, תשואות, משכנתאות
  • שיקולים בבחירת השקעות
  • ועוד...

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללמודי הבורסה ושוק ההון הינם:

  • השכלה תיכונית
  • מעבר של וועדת קבלה

 

אפשרויות תעסוקה:

 

עבור בוגרי הקורס יפתח עולם שוק ההון והמסחר בבורסה. הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה בחברות כגון בנקים, ההורסות לניירות ערך בארץ ובעולם, בתפקידי מנהלי תיקי השקעות וניירות ערך, מנהלי הון, יועצי השקעות ועוד שלל של תפקידי ניהול ומפתח בחברות שונות. בנוסף, הבוגרים יכולים להשלים את לימודיהם לקראת תואר בוגר בתחום.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל
Whatsapp Whatsapp