קורס דירקטורים במכללה למינהל

המכללה למינהל

קורס הכשרת דירקטורים במכללה למינהל


אחריות ואמון בראש הארגון


דירקטוריון, או חבר נאמנים, הוא גוף ניהולי שקובע את היעדים והאסטרטגיה של ארגונים ומפקח על ההגעה למטרות הללו. גודל הדירקטוריון נקבע לפי אופי החברה, החל מדירקטור אחד ועד לצוותים גדולים. הדירקטורים נדרשים לבצע מגוון החלטות חשובות, כמו מינוי של מנכ"לים, קביעת מדיניות שכר ומסגרות אשראי ואישור של עסקאות והצעות רכש. תפקיד חשוב זה גם נושא עמו סיכון רב ואחריות גדולה, חברי הדירקטוריון חייבים לפעול לטובת החברה, לנהוג בתום לב ולהימנע מניגוד עניינים.


במכללה למינהל מתקיים קורס דירקטורים, שבא להקנות למנהלים ולבכירים את כל הכלים והידע שדרושים להתקדמות לתפקידים בדירקטוריון הארגון. במהלך המסלול עוסקים באחריות ובפעילות של הדירקטורים וגם בוחנים מקרוב דילמות של נושאי משרה בחברות.

 

הקורס מתקיים בכל שלוחות המכללה למינהל בפרישה ארצית


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס ניהול זה דנים בהיבטים העסקיים, המשפטיים, הפיננסיים והניהוליים שכרוכים בעבודתם של דירקטורים. הם מכירים את האחריות של נושאי משרה בכירה ואת החובות שלהם בקביעת אסטרטגיה עסקית לחברה. כמו כן, הם בוחנים סוגיות חוקיות שנוגעות למינויים בארגונים וגם לומדים על ביקורת פנימית בחברות. בנוסף לכך, הם רוכשים כלים כלכליים לניתוח דוחות כספיים, למיסוי והערכת חברות ולביקורת על פעילותה הפיננסית של החברה. לבסוף, הם מתרגלים מיומנויות ניהול, קבלת החלטות והובלת ישיבות ודנים בדילמות ובאתגרים שהם חלק בלתי נפרד בפעילת הדירקטוריון.


מתכונת הלימוד


קורס הכשרת דירקטורים במכללה למינהל כולל כ - 60 שעות לימוד אקדמיות. הקורס מותאם לצרכים של אנשים עובדים וכל מתקיימים המפגשים פעם בשבוע בשעות הערב.


נושאי הלימוד

 

  • קבלת החלטות עסקיות
  • סוגי התאגדויות בישראל
  • קביעת אסטרטגיה עסקית
  • כללי ביקורת ובקרה SOX
  • התפטרות, פיטורין ומינויים
  • חובות הדירקטוריון וזכויותיו
  • דילמות בעבודת הדירקטורים
  • יחסי בעלי המניות והדירקטוריון    


על מוסד הלימוד


המכללה למינהל היא מוסד להכשרה מקצועית. מסלולי לימודי התעודה במכללה מיועדים לכל מי שמחפשים להתקדם במקום העבודה או לעבור הסבה והם עוסקים בתחומים כמו ניהול, חשבונאות, שון ההון, הייטק, מזכירות, חשמל וטכנולוגיה. בנוסף פועל במכללה בית ספר להכשרת הנדסאים. בית הספר לניהול, שיווק ומשאבי אנוש של המכללה מציע קורסי ניהול מגוונים, כמו למשל קורס ניהול פרסום ויחסי ציבור, קורס משאבי אנוש, קורס שוק ההון וקורס ייבוא וייצוא. קורס הכשרת דירקטורים מוצע בסניף תל אביב של המכללה למינהל.

 


תנאי קבלה


קורס דירקטורים במכללה למינהל מיועד לנושאי משרות בכירות בתאגידים ובחברות פרטיות וציבוריות. הקורס מתאים, בין היתר, לרואי חשבון, ליועצים משפטיים, למבקרים פנימיים, למזכירים בתאגידים ולמנהלים שמעוניינים להתקדם למשרת דירקטורים בארגונים שלהם.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובות המסלול מקבלים תעודת גמר, שניתנת על ידי המכללה למינהל. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהמפגשים ולעבור את התרגיל המסכם בציון של 70 ומעלה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה למינהל

תנאי קבלה להנדסאי תעשייה וניהול
גלעד ניסל
ללא תגובה
לימודי ביטוח חיים
רחלי רביב
ללא תגובה
הרשמה ללימודי הנדסאי בניין
אברהם צבי
ללא תגובה
דחייה של קורס הנהלת חשבונות
רויטל
ללא תגובה
יש התמחות להנדסאי תעשייה וניהול במקומות עבודה?
שני כהן
ללא תגובה
קבלה לקורס ניהול ועיצוב אירועים
לוטם דרעי
ללא תגובה
קורס למטפלות סוג 2
רוז
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp