קורס דירקטורים במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר

המכללה למינהל

אהבת? שתף ב:

קורס הכשרת דירקטורים במכללה למינהל


אחריות ואמון בראש הארגון


דירקטוריון, או חבר נאמנים, הוא גוף ניהולי שקובע את היעדים והאסטרטגיה של ארגונים ומפקח על ההגעה למטרות הללו. גודל הדירקטוריון נקבע לפי אופי החברה, החל מדירקטור אחד ועד לצוותים גדולים. הדירקטורים נדרשים לבצע מגוון החלטות חשובות, כמו מינוי של מנכ"לים, קביעת מדיניות שכר ומסגרות אשראי ואישור של עסקאות והצעות רכש. תפקיד חשוב זה גם נושא עמו סיכון רב ואחריות גדולה, חברי הדירקטוריון חייבים לפעול לטובת החברה, לנהוג בתום לב ולהימנע מניגוד עניינים.


במכללה למינהל מתקיים קורס דירקטורים, שבא להקנות למנהלים ולבכירים את כל הכלים והידע שדרושים להתקדמות לתפקידים בדירקטוריון הארגון. במהלך המסלול עוסקים באחריות ובפעילות של הדירקטורים וגם בוחנים מקרוב דילמות של נושאי משרה בחברות.

 

הקורס מתקיים בכל שלוחות המכללה למינהל בפרישה ארצית


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס ניהול זה דנים בהיבטים העסקיים, המשפטיים, הפיננסיים והניהוליים שכרוכים בעבודתם של דירקטורים. הם מכירים את האחריות של נושאי משרה בכירה ואת החובות שלהם בקביעת אסטרטגיה עסקית לחברה. כמו כן, הם בוחנים סוגיות חוקיות שנוגעות למינויים בארגונים וגם לומדים על ביקורת פנימית בחברות. בנוסף לכך, הם רוכשים כלים כלכליים לניתוח דוחות כספיים, למיסוי והערכת חברות ולביקורת על פעילותה הפיננסית של החברה. לבסוף, הם מתרגלים מיומנויות ניהול, קבלת החלטות והובלת ישיבות ודנים בדילמות ובאתגרים שהם חלק בלתי נפרד בפעילת הדירקטוריון.


מתכונת הלימוד


קורס הכשרת דירקטורים במכללה למינהל כולל כ - 60 שעות לימוד אקדמיות. הקורס מותאם לצרכים של אנשים עובדים וכל מתקיימים המפגשים פעם בשבוע בשעות הערב.


נושאי הלימוד

 

  • קבלת החלטות עסקיות
  • סוגי התאגדויות בישראל
  • קביעת אסטרטגיה עסקית
  • כללי ביקורת ובקרה SOX
  • התפטרות, פיטורין ומינויים
  • חובות הדירקטוריון וזכויותיו
  • דילמות בעבודת הדירקטורים
  • יחסי בעלי המניות והדירקטוריון    


על מוסד הלימוד


המכללה למינהל היא מוסד להכשרה מקצועית. מסלולי לימודי התעודה במכללה מיועדים לכל מי שמחפשים להתקדם במקום העבודה או לעבור הסבה והם עוסקים בתחומים כמו ניהול, חשבונאות, שון ההון, הייטק, מזכירות, חשמל וטכנולוגיה. בנוסף פועל במכללה בית ספר להכשרת הנדסאים. בית הספר לניהול, שיווק ומשאבי אנוש של המכללה מציע קורסי ניהול מגוונים, כמו למשל קורס ניהול פרסום ויחסי ציבור, קורס משאבי אנוש, קורס שוק ההון וקורס ייבוא וייצוא. קורס הכשרת דירקטורים מוצע בסניף תל אביב של המכללה למינהל.

 


תנאי קבלה


קורס דירקטורים במכללה למינהל מיועד לנושאי משרות בכירות בתאגידים ובחברות פרטיות וציבוריות. הקורס מתאים, בין היתר, לרואי חשבון, ליועצים משפטיים, למבקרים פנימיים, למזכירים בתאגידים ולמנהלים שמעוניינים להתקדם למשרת דירקטורים בארגונים שלהם.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובות המסלול מקבלים תעודת גמר, שניתנת על ידי המכללה למינהל. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהמפגשים ולעבור את התרגיל המסכם בציון של 70 ומעלה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל

מתוך פורום המכללה למינהל

קורס ביישומי מחשב אונליין
מיכל כדורי
ללא תגובה
לימודי מזכירות משפטית באשדוד
אלינור
ללא תגובה
קורס מטפלות סוג 2
שגית
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס ניהול רשתות?
רון אברהם
ללא תגובה
כמה עולה קורס יישומי מחשב
רבקה צורדקר
ללא תגובה
קורס רישוי בתיווך
מיכל
2 תגובות
מה תנאי ההרשמה לקורס מטפלות
יעל דבוש
1 תגובות
קורס מיסוי פנסיוני במכללה למינהל
אילנית גנימה
1 תגובות
מתי מתחיל קורס ccna?
דוד
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי רכש ולוגיסטיקה?
צחי הרוש
1 תגובות
קורס רכש מתקדם לבוגר קורס CPM
אני הרמן
1 תגובות
לימוד סוכן נדלן עם הסמכה מטעם משרד המשפטים
מיעאד נאסר
1 תגובות
קורס אופיס במכללה למינהל
עינב
2 תגובות
קורס מפתח אפליקציות בכיר MCPD.Net
חן
1 תגובות
קורס תומך מחשב בבאר שבע
להב רותי
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם