קורס אכילה רגשית במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס טיפול באכילה רגשית במכללה האקדמית בוינגייט

 

בדרך לגוף בריא

 

התרבות המערבית מציבה דרישות גבוהות בכל הנוגע לדימוי גוף. המשפחה והחברה מכתיבות לנו מהו המשקל ה"מקובל", ומהם התהליכים שיש לעבור כדי להגיע אליו. הלחצים החברתיים יוצרים מתח וחרדה, ועלולים לגרום לפיתוח של דפוסים שליליים הקשורים להרגלי התזונה. הטיפול באכילה רגשית יוצר מודעות לבעיה ומסייע למטופלים לנהל בצורה נכונה ובריאה יותר את המחשבות והרגשות.

 

 

הקורס במכללה האקדמית בוינגייט מבוסס בעיקרו על הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT), ומכיל את עקרונותיו על דפוסים שליליים הנוגעים במזון. המשתתפים מקבלים כלים לזיהוי מצבי מועקה הקשורים לאכילה ולהענקת טיפול מתאים, המאפשר למטופלים לחוש שלמים יותר עם הדימוי העצמי שלהם וכן לשמור על המשקל לאורך שנים.

 

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים בקורס לטיפול באכילה רגשית מתחילים בהיכרות עם גישת CBT, ומתוודעים לאופן בו מחשבות ורעיונות חברתיים משפיעים על תפיסות אישיות הנוגעות למזון ולדימוי גוף. לאחר מכן הם לומדים על מספר תיאוריות העוסקות בשלבים שונים של תהליך התרפיה ועל שיטות למניעת חזרה לדפוסים הרסניים לאחר סיומו. כמו כן, הם מקבלים כלים לייעול המפגש הטיפולי ולהתמודדות עם מצבי התנגדות או התלבטות בקרב מטופלים.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס כולל 140 שעות לימוד, המחולקות ל - 20 מפגשים. הוא בנוי משתי חטיבות, כאשר ניתן לבחור ללמוד רק את הראשונה שבהן. השיעורים משלבים הרצאות עיוניות, צפייה בסרטים, הדרכות קבוצתיות וסדנאות חווייתיות, המספקות היכרות עם שיטות טיפול אלטרנטיביות כמו למשל משחקי תפקידים, דמיון מודרך, ותרפיה בקלפים טיפוליים. המשתתפים נדרשים להשלים סטאז' מעשי, במסגרתו הם עוסקים בפועל בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

 

נושאי הלימוד

 

 • הפרעות בוויסות הרגשי
 • טיפול מוטיבציוני
 • היכרות עם הרגלי אכילה
 • צעדים בדרך לשינוי
 • חזרה לדפוסים בעייתיים
 • התמודדות עם מצבי לחץ
 • פיתוח הדימוי העצמי
 • סיוע במצבי הפרעות אכילה
 • תהליכי הורדה במשקל   
 • שמירה על משקל לאורך זמן    
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

מנחות הקורס הן שתי פסיכותרפיסטיות, המומחיות בטיפול התנהגותי - קוגניטיבי. האחת עוסקת בטיפול במגוון הפרעות אכילה ומצבי חרדה בקליניקה פרטית בקרב גילאים שונים, ובאופן ממוקד בעוסקים בספורט באופן מקצועי. כמו כן, היא מנחה סדנאות הנוגעות לגישת CBT במגוון ארגונים. השנייה מטפלת גם בגישה הממוקדת - סכמה, ועוסקת בהתערבות במצבי התמכרות שונים. היא גם מדריכה של קבוצות הורים, לסיוע בהתמודדות עם מצבי משבר בחיים.

 

תנאי קבלה

 

לתכנית מתקבלים בעלי הכשרה אקדמית וניסיון מעשי במקצועות הטיפול, הייעוץ, האימון האישי, הנטורופתיה והרפואה המשלימה.

 

תעודה

 

משתתפים המסיימים את לימודיהם בקורס ועומדים בהצלחה בכל חובות הנוכחות וההגשה, זכאים לקבלת תעודת גמר "אכילה רגשית על פי עקרונות ה - CBT", המוענקת מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט. הבוגרים מקבלים שתי תעודות, אחת בסיומו של כל חלק בהכשרה. בנוסף, הם זוכים גם לקבלת תעודת הסמכה לטיפול בגישה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp