רוצה פרטים על קורס אימפרוביזציה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אימפרוביזציה - אלתור על במה במחול ובתיאטרון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס אימפרוביזציה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אימפרוביזציה
 
יצירה בזמן אמת
 
פירושה של המילה "אימפרוביזציה" בעברית הוא "אלתור". מעבר לפירוש המילולי, אימפרוביזציה מתייחסת לטכניקת יצירה באמנויות שונות, כמו גם לז'אנר של ממש בתוך כל אחת מהאמנויות. מדובר בז'אנר שבו האמן יוצר בזמן אמת יצירה ספונטנית, שאינה מתוכננת. עבודה מסוג זה נפוצה בעיקר באמנויות המתרחשות על במה – כמוסיקה, תיאטרון ומחול.
 
נכון, מדובר ביצירה הנובעת מתוך השילוב בין האמן והמציאות ברגע נתון ובאופן שאינו מתוכנן, ובכל זאת – על מנת להגיע ליכולות אילתור גבוהות יש ללמוד טכניקות להשגת ביצועים טובים ומשופרים. בנוסף, יש להכיר היטב על בוריין את "אבני הבניין" – את היסודות שעליהם נשענת האמנות שבה מאלתרים. השימוש באימפרוביזציה מאפשר לתרגל הקשבה לרגע הנתון, ספונטניות ואומץ ליצור מתוך הלא נודע.
 
קורס אימפרוביזציה במחול
 
קורס מחול אימפרוביזורי, מעניק למשתתפים בו את היכולת ללמוד את שפת הגוף האישית שלהם, לפתח את כלי ההקשבה למתרחש בגוף, ולחקור את התנועה המבקשת להתרחש בו בכל רגע. בנוסף, בקורס זה נלמדים כלים כעבודה עם החלל והמרחב הבימתי וכאלתור בזוגות או בשלשות. בניגוד ללימודי מחול לתואר, מדובר בקורס הפתוח לבעלי רמות שונות של מיומנות בריקוד, שאורכו בדרך כלל הוא שנה אחת של לימודים מעמיקים.
 
הלימוד דרך אילתור מהווה תחליף ללימוד המבוסס על טכניקות נוקשות וידועות מראש, המראות "איך נכון" או "איך צריך" לרקוד. לפיכך, מסלולי הלימוד מיועדים לכל מי שאוהבים תנועה ומחול ומעוניינים לרכוש שפה חדשה של ריקוד- כזו המאפשרת לכל אחד ללמוד את בסיס התנועה והיצירה ממקום של סגנון חופשי, חיפוש והתבוננות בגוף האישי. הקורס מתאים גם לרקדנים בעלי ניסיון המבקשים לפתח את יכולות ההוראה שלהם, כמו גם למטפלים בתנועה.
 
לימודי אימפרוביזציה במחול מוצעים בכמה בתי ספר כיום, וביניהם גם:
 
  • בית הספר הקבוצה ביפו – מציע מסלול לימודים מקיף הכולל בתוכו גם לימוד של טכניקת האימפרוביזציה, וכן קורסים לחסרי ניסיון בריקוד. בנוסף, הקבוצה מציעה קורס "מעבדת מחקר בקונטקט ואימפרוביזציה" – מסלול הנפרש על פני שנת לימודים אחת, ומיועד לבעלי ניסיון בתחום. מסלול זה נלמד אחת לשבוע בשעות הערב, והוא אף כולל בתוכו מופעים מחוץ לבית הספר.

 

  • מכללת סמינר הקיבוצים – מקיימת מסלול הנפרש על פני שנה אחת, "סדנה מתקדמת במחול אימפרוביזציה". תכנית זו מיועדת לבעלי רקע קודם בתנועה, במשחק ובאלתור – והיא נלמדת בהיקף של 56 שעות לימוד אקדמיות, אחת לשבוע בשעות הבוקר.

 

  • אילנית תדמור – מציעה קורס המיועד לתלמידים מכל רמות הריקוד; קורס זה נפרש על פני שנת לימודים אחת, והוא נלמד במתכונת ערב, אחת לשבוע. 
 
קורס תיאטרון אימפרוביזציה
 
לימודי תיאטרון והעיסוק במשחק מאלצים אותנו להשתמש באופן קבוע בעולם התוכן האישי שלנו לצורך היצירה האומנותית. חומרים רגשיים, מנטליים, קוגניטיביים, ומוטיבים סיפוריים מחייהם של השחקנים או של אנשים סביבם, משמשים כבסיס לעבודה על דמות ועל תפקידים שונים. עם זאת, באופן רגיל מקבל השחקן זמן מספיק כדי להתכונן לתפקיד ולמצוא את אותם חומרים שיסייעו לו בעבודה עליו. ומה קורה כאשר הוא נדרש להתמודד בזמן אמת עם סיטואציה, עם דמות, עם מוטיב או עם רעיון? בדיוק את כל אלה לומדים בקורס אימפרוביזציה בתיאטרון.
 
קורס זה מעניק למשתתפים בו את היכולת "להיכנס לסיטואציה" או "להיכנס לדמות" באופן ספונטני, לזרום בתוך המציאות הנוצרת על הבמה בזמן אמת, ובעצם לגלות תוך כדי עשייה – את הסיפור הנוצר, את הדמויות, את מערכות היחסים ביניהן וכדומה. טכניקות לאלתור בתיאטרון משתמשות בתרגול באמצעות מילה הנזרקת לחלל האוויר, כאשר על השחקנים להשתמש בה לצורך יצירת סיטואציה, הלקוחה מחיי היום יום של השחקנים או מן הדמיון. הרעיון המשותף העומד בבסיס כל התרגולים הללו, הוא העובדה שאין הכנה – בדיוק כמו במציאות – והשחקנים נדרשים להתמודד עם מצב נתון, על הבמה. 
 
כיום, ניתן ללמוד בארץ קורס אימפרוביזציה בתיאטרון האימפרוב, המתמחה בז'אנר זה של עבודה ושל הופעות. תיאטרון זה מציע קורס בהיקף של 20 מפגשים הנערכים אחת לשבוע בשעות הערב.
 
לסיכום
 
קורס אימפרוביזציה מוצע כיום כמסלול לימודים נפרד במגוון תכניות לימוד ובכמה תחומי אמנות. הקורסים מעניקים למשתתפים בהם את השליטה בכלים ובחומרים המשמשים באותה אמנות, כמו גם את היכולת להרכיבם באופן ספונטני – לכדי יצירה בעלת אמירה ומסר. חשוב להדגיש, כי בין השאר, הערך המוסף של לימודי אימפרוביזציה מכל סוג, הוא פיתוח הביטחון העצמי, למידה להעז ולהיות יצירתי בתוך מה שקורה בזמן נתון, שחרור של מחסומים פנימיים, עבודה בשיתופי פעולה מסוגים שונים, ועוד. ומיותר לציין כי כל אלה, הם בהחלט כלים חיוניים לחיות באמצעותם את החיים עצמם – ולא רק על הבמה.
 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס אימפרוביזציה?

רוצה לדעת יותר על קורס אימפרוביזציה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד אמנותי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: אמנות

התקבלו 91 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp