קורס ראשי משמרות באוניברסיטת אריאל חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי ביטחון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אריאל חוץ - קורס רמ"ש.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ראשי משמרת ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל בשומרון - קורס רמ"ש


ראשי משמרת, הידועים גם בכינוי רמ"ש, הם בעלי תפקיד פיקודי במשמרות בגופי אבטחה. זהו תפקיד הכרוך באחריות רבה בזמני שגרה וחירום, שכן לרוב הרמ"שים מהווים את הדרג הםיקודי הבכיר ביותר בשטח בעת ביצוע משימה נתונה. על עובדים אלה מוטלת החובה לתפעל באופן שוטף ותקין את מערכי האבטחה של ארגונים וגופים ציבוריים ופרטיים.


כדי לפקח על הכשרת בעלי תפקידים אלה ולאור החשיבות הרבה של התפקיד, במשטרת ישראל דורשים כי על אנשי אבטחה המעוניינים להשתלב בתפקידי רמ"ש לעבור הכשרה ייעודית לשם כך. במשטרה מגדירים נוהל אחיד להסמכת ראשי המשמרות הקובע את תכני ההכשרות ואת הדרישות בתפקיד, נהלים אלה מחייבים את כלל העובדים בתחום הביטחון ואת הממונים עליהם.


ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל מתקיים קורס ראשי משמרות שבו יכולים מנהלי אבטחה ובעלי תפקידים נוספים בתחום הביטחון לרכוש את הידע הנדרש להשתלבות בתפקידי רמ"ש בהתאם לדרישות משטרת ישראל. המסלול הוא פרי שיתוף פעולה עם חברת NSP הפועלת בתחום הביטחון.

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס ביטחון זה המשתתפים מכירים מקרוב את תחומי האחריות של ראשי המשמרת ומפתחים מיומנויות ניהול החיוניות לניהול של פקודים ולהדרכת הצוותים. הם דנים במדוון של דילמות פיקודיות שעשויות לעלות בתפקיד ומתוודעים גם לסוגיות משפטיות רלוונטיות.


בהמשך הם לומדים בהרחבה על תהליכי בניית תמונת מצב ותכנון ההתנהלות הרצויה במצבים ביטחוניים שונים, וכן עוסקים בעקרונות הדיווח שנדרשים באותם מצבים. נוסף על כך, הם דנים בשיתופי פעולה עם גופים ביטחוניים ואזרחיים רלוונטיים הנדרשים במהל ביצוע העבודה השוטפת כרמ"ש.

 

מתכונת הלימוד


אורך הקורס כשבועיים, הוא נפרש 36 שעות לימוד אקדמיות ומחולק ל - 4 מפגשים שמתקיימים פעמיים בשבוע. בלימוד העיוני משולבים גם תרגילים מעשיים שבהם מנתחים המשתתפים סוגיות פיקודיות רלוונטיות לתפקיד.


התכנית נערכת ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל הממוקמת בתל אביב.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

 

 • ניהול פקודים
 • עקרונות דיווח
 • שיטות הדרכה
 • תפקידי הרמ"ש
 • סוגיות משפטיות
 • בניית תמונת מצב
 • ניתוח דילמות פיקודיות
 • שיתופי פעולה מקצועיים
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי ביטחון של היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל מתקיימות הכשרות בתחומי האבטחה השונים, שבהם יכולים אנשי מקצוע מנוסים בתחום להתמקצע ולפתח את הקריירה. המרכז פועל בשיתוף עם חברת NSP בתחום הביטחון שבראשה עומד מפכ"ל משטרה לשעבר. ההכשרות במרכז מותאמות לדרישות השוק של היום ומתעדכנות בהתאם למצבים בשטח, ובמהלכן משולבות דוגמאות רלוונטיות מן העשייה המקצועית. בין ההכשרות שאותן ניתן ללמוד במרכז נכללים קורס מנהלי אבטחה מוכר משטרת ישראל, קורס הכשרת פקחים, קורס מוקדנים וכן השתלמויות בענפים רלוונטיים לעוסקים בענפי הביטחון כגון תשאול וחקירה, סייבר ועוד. חלק מן ההכשרות יכולות להתאים גם למנהלים ובכירים בענפים אחרים במשק המעוניינים לרכוש כלים מתחום הביטחון ליישום בעבודתם, כגון בתחום מהימנות העובדים. ביחידה ללימודי חוץ ניתן ללמוד קורסים בתחומים נוספים כגון פיננסים, נגישות, בריאות וקהילה, ניהול ועוד.

 

תנאי קבלה


התכנית מיועדת למועמדים לתפקידי ראשי משמרת. יש לציין כי עבור עובדים מגופים מונחי משטרה השתתפות בקורס מהווה תנאי למינוי לתפקידי רמ"ש.


כדי להתקבל לקורס על המועמדים להיות בוגרי קורסים פיקודיים בצה"ל או במג"ב, שברשותם וותק של לפחות חצי שנה כמאבטחים או מפקחים בחברות אבטחה. עליהם להעיד על היעדר עבירות בטיחות ומשמעת בעת עבודתם כאנשי אבטחה. כמו כן, עליהם לעבור ראיון עם מנהל ביטחון של הגוף.

 

תעודה


למשתתפים אשר עומדים בכל דרישות הקורס מוענקת תעודת סיום הניתנת על ידי משטרת ישראל, היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל וחברת NSP.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

בחירת תואר ומשכורת ביולוג ימי
שילת
1 תגובות
יש הקלה בציוני הקבלה לאוניברסיטה לבעלי 60% נכות?
חסן
1 תגובות
תחום לימוד ועיסוק המתאים לחולה דיאליזה
נריה יסחקוב
1 תגובות
מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp