רוצה פרטים על לימודי אבחון דידקטי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי אבחון דידקטי - רוצה להיות מאבחנת דידקטית?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי אבחון דידקטי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אבחון דידקטי ולקויות למידה

 

לימודי אבחון דידקטי ולקויות למידה מקנים לסטודנטים ידע רב וכלים מעשיים לעריכת אבחון מדוייק ומקצועי של אנשים בגילאים שונים, הסובלים מלקויי למידה.

 

הלימודים הינם לימודים מקיפים המיועדים בעיקרם לאנשי מקצוע העוסקים בליקויי למידה שונים ומעוניינים להעמיק ידיעותיהם בתחום זה, ביניהם: פסיכולוגים, מחנכים, יועצים חינוכיים, מורים לחינוך מיוחד, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ועוד.

 

קיראו על: לימודי חינוך

 

מהו האבחון הדידקטי?

 

תלמידים רבים במערכת החינוך נתקלים בקשיים לימודיים. הסיבות לכך לא תמיד ברורות ולכן עולה הצורך לערוך אבחון דידקטי שפועל לאיתור מקורות הקושי. קשיים לימודיים יכולים לנבוע מכמה סיבות ובהן:

 

 • בעיה כללית בהבנה - הנובעת לרוב מאינטליגנציה נמוכה מן הטווח הממוצע.
 • לקות למידה - המאופיינת בקושי עקבי באחד או יותר ממרכיבי התפיסה או העיבוד הנדרשים ללמידה כמו קשב, ריכוז או הבחנה שמיעתית. בלקות למידה האינטליגנציה בדרך כלל תקינה, והקושי מתבטא בתפקוד בתחום הלקוי
 • קושי רגשי - התלמיד מגלה קושי לימודי הנובע מסיבות רגשיות.
 • לקות של מערכת החינוך - התלמיד לומד בסביבה נמוכה ברמתה או לחלופין נחשף להוראה גרועה

 

הליך האבחון

 

האבחון הדידקטי מתבצע על ידי מאבחן דידקטי בעל נסיון בהוראה מתקנת ונמשך בדרך כלל בין 6-4 שעות במספר מפגשים. הוא כולל הערכה של היכולת המילולית והצורנית, מבחני תפיסה חזותית , זיכרון לסוגיו השונים, מבחני סינון לקשב, הבחנה שמיעתית, תפיסה כמותית, הבנת הנקרא, מרכיבי הכתיבה, ביטוי בכתב, אסטרטגיות הלמידה, ועוד.

 

בתום האבחון יוכל המאבחן לבנות את הפרופיל המורחב של כישורי הלמידה של הנבחן, להעריך את יכולתו השפתית והחזותית ולנתח את הישגי הלמידה הפורמליים שלו. בהמשך ינתנו המלצות מפורטות לדרכי למידה מתקנות, ולהתאמות בחינה לפי הגדרות משרד החינוך.

 

מה לומדים?

 

נושאים הנלמדים בקורסי האבחון הדידקטי ולקויות הלמידה משתנים ממוסד למוסד ובהתאם לתוכנית הלימודים המוצעת. קורסים בתחום זה כוללים את תכני הלימוד הבאים:

 

 • יחסי מאבחן- מאובחן
 • אבחון יכולתיו של הילד
 • מיומנויות עיבוד
 • קשיים קוגניטיביים
 • לקויות שפה שונות
 • בניית תכנית עבודה
 • תפקידו של המאבחן דידקטי
 • בעיות קריאה וכתיבה
 • בעיות במתמטיקה ודסקלקוליה
 • ועוד.

 

בסיום התכנית יזכו הבוגרים לתעודת הסמכה מטעם משרד החינוך כמורה מאבחן בכיתות גן-י"ב.

 

היכן לומדים?

 

בין מוסדות הלימוד המציעים קורס אבחון דידקטי ולקויות למידה: מכון אלבאום, המכללה האקדמית צפת, המכללה האקדמית בוינגייט, מכללת לוינסקי לחינוך, היחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון, ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לקורס אבחון דידקטי ולקויות למידה משתנים בהתאם להיקף הקורס ולמוסד הלימודים. עם זאת, מרבית הקורסים דורשים מהמועמדים להיות בעלי תואר ראשון לפחות, עדיפות לבעלי תואר שני, בעלי תעודת הוראה ולפחות חמש שנות ניסיון בעבודה חינוכית.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה בהמשך?

 

בתום הלימודים בקורס אבחון דידקטי ולקויות למידה מקבלים בוגרי הקורס אשר עמדו בכל הדרישות תעודת "מאבחן דידקטי מוסמך" מטעם מוסד הלימודים. החל מרגע זה מורשים הבוגרים לעסוק בתחום האבחון הדידקטי, לערוך אבחונים, לטפל, לייעץ ולתת פתרונות לאנשים עם ליקויי למידה. הבוגרים יוכלו להשתלב הן כשכירים במוסדות וגופים ציבוריים והן כעצמאיים בתחום.

 

אם ברצונכם לבצע אבחונים פסיכודידקטיים (בניגוד לאבחונים דידקטיים), עליכם להתמקצע כפסיכולוגים חינוכיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אבחון דידקטי?

רוצה לדעת יותר על לימודי אבחון דידקטי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: לימודי אבחון דידקטי
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp