קורסים בניהול במכללה האזורית אשקלון, היחידה ללימודי חוץ

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

אהבת? שתף ב:

בית הספר למנהלים במכללה האזורית אשקלון, היחידה ללימודי חוץ

 

כלים למנהלים

 

היחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון פותחת את שעריה בפני מנהלים ובעלי משרות בכירות, המגיעים מרקעים שונים ומעוניינים להתמחות בתחום ספציפי, על מנת להרחיב את הידע המקצועי ולהתקדם בתפקיד. הקורסים המגוונים מתקיימים בקמפוס המכללה, ומבוססים על למידה חווייתית הכוללת גם התנסות מעשית.

 

תיאור הקורסים

 

להלן תיאור קצר של כל אחד מקורסי הניהול המוצעים במכללה:

 

קורס ייעוץ ארגוני

 

קורס ייעוץ ארגוני מקנה למשתתפים בו כלים יישומיים והבנה מקיפה בכל תהליכי העבודה והבקרה, במטרה להטמיע שינויים, לשפר את הביצועים בארגון, לחסוך בעלויות ולהגדיל את התפוקה. במסגרת תכנית הלימודים הסטודנטים עוסקים בדרכי אבחון של עובדים, נחשפים לשיטות יעילות של מכירה ושיווק, לומדים לנתח דוחות מספריים, ומתנסים בפועל בתהליכי הייעוץ הארגוני. הקורס נלמד בהיקף של 65 שעות אקדמיות, ומקנה לבוגרים תעודה ב"מיומנות בייעוץ ארגוני".

 

ניהול פרויקטים

 

הקורס מיועד למנהלים ולאנשי מקצוע מתחומים שונים בענפי הייצור, השירות וההייטק, המעוניינים לרכוש כלים ממוחשבים ואינטרנטיים לניהול פרויקטים. במסגרת ההכשרה הסטודנטים מכירים את תהליכי התכנון והתזמון היעילים ביותר, הם לומדים כיצד לנתח תרחישים באמצעות סימולטור ממוחשב, ומבינים איך לנהל פרויקט בתנאי אי ודאות, איך להתמודד עם סיכונים ועוד. הקורס נלמד בהיקף של 100 שעות אקדמיות.

 

הכשרת מנהלים בכירים ויועצים עסקיים

 

הקורס מיועד לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים, בכלכלה, בהנדסה, בעיצוב תעשייתי ובתחומים רלוונטיים נוספים, המעוניינים לרכוש כלים מקצועיים בהובלה ובליווי עסקים וארגונים, לפי שיטת העבודה של חברת תות תקשורת ותוצאות, בהנהלת אלון גל. הקורס נלמד בהיקף של 120 שעות אקדמיות עיוניות ו - 50 שעות פרקטיקום. במסגרת הלימודים הסטודנטים נחשפים לנושא גיוס האשראי ופתרונות מימון מתקדמים, הם רוכשים כלים שיווקיים חדשניים, נוגעים בהיבטים משפטיים בתחום החוזים ודיני העבודה, מפתחים מיזמים עסקיים ועוד. בסיום ההכשרה ניתנת תעודת בוגר קורס.

 

חממת פיתוח, הקמה ויזמות עסקית

 

הקורס מקנה למשתתפיו כלים יישומיים וחדשניים בהקמת עסק ובניהולו, בהנחייתם של מרצים מובילים מחברת תות תקשורת ותוצאות. משך ההכשרה הוא 110 שעות אקדמיות, כשמתוכן 50 שעות מוקדשות לבניית תכנית עסקית מפורטת בעזרת מנטור אישי. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים ליסודות השיווק והמכירה במציאות המורכבת של שנות האלפיים, הם מבינים את כללי המשחק של עולם העסקים, ומתמקדים בנושאים כגון: התנהלות פיננסית, ניהול משא ומתן, השגת יעדים ומטרות, יחסי ציבור, פרסום באינטרנט ועוד.

 

ניהול משאבי אנוש ומנהל עסקים

 

קורס ניהול משאבי אנוש מיועד לאנשים המעוניינים לרכוש כלים עדכניים ומעשיים בתחומי הגיוס, המיון והניהול של עובדים במגזר הפרטי והציבורי, ולהתמחות במנהל עסקים. הקורס מתאים גם למנהלי משאבי אנוש שעוסקים בתחום, המעוניינים להרחיב את ידיעתם והבנתם במקצוע. במסגרת ההכשרה המשתתפים נחשפים לתורת הארגון ולתקני כוח האדם, הם מכירים גישות פסיכולוגיות בשינוי ארגוני, לומדים כיצד לראיין מועמדים, איך לעורר מוטיבציה אצל עובדים, באיזה אופן ניתן לטפל במצבי שחיקה ועוד. הקורס כולל הגשת עבודת גמר מעשית.

 

לימודי מזכירות רפואית

 

קורס מזכירות רפואית מיועד לאנשים בעלי יכולת ארגונית גבוהה ויחסי אנוש מעולים, המעוניינים לרכוש כלים תיאורטיים ומעשיים בניהול משרד רפואי. על מנת להתקבל ללימודים יש צורך ב - 12 שנות לימוד. הקורס נלמד במתכונת ערב דו שבועית במשך שנה אחת, ונכללת בו התמחות מעשית במרכזים רפואיים. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים למערכות מידע רפואיות וליישומי מחשב רלוונטיים, הם מבינים את חשיבות הסודיות והאתיקה המקצועית, הם מכירים סוגי מחלות ואת דרכי הטיפול בהן, מפענחים את נתוני המעבדה ועוד. התעודה המתקבלת בסיומו היא מטעם המכללה ומשרד התמ"ת.

 

הכשרת דירקטורים במגזר העסקי והציבורי

 

קורס דירקטורים מיועד למנהלים, לבעלי משרות בכירות, לרואי חשבון וליועצים משפטיים, המעוניינים לרכוש ידע מקיף וכלים אפקטיביים במטרה לשמש כחברים בצוות מקבלי ההחלטות בארגון. המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר אקדמי רלוונטי או בעלי ניסיון ניהולי של חמש שנים לפחות. הקורס כולל 11 מפגשים בני ארבע שעות אקדמיות כל אחד. במהלכם הסטודנטים נחשפים לסמכויות ולנהלים של הדירקטוריון, נוגעים בהיבטים פיננסיים כמו – משמעותם של דוחות כספיים וחוות דעת מטעם רואה חשבון, ומעמיקים בהיבטים ניהוליים כגון: תכנון אסטרטגי, תהליכי קבלת החלטות ועוד.

 

הכשרת יועצים עסקיים

 

קורס יועצים עסקיים מיועד לבוגרי תואר ראשון בתחומים: מנהל עסקים, כלכלה, הנדסאי תעשייה וניהול, עיצוב תעשייתי ודומיהם, המעוניינים לרכוש כלים יישומיים עדכניים בניהול ובליווי ארגונים וחברות עסקיות, בהתאם לשיטת העבודה של חברת תות תקשורת ותוצאות. הקורס נלמד בהיקף של 120 שעות אקדמיות, וכולל 50 שעות פרקטיקום. במסגרת הלימודים הסטודנטים נחשפים לערוצי שיווק ומכירה חדשניים, הם מכירים שיטות לתמחור ולגיוס משקיעים, רוכשים כלים מקצועיים לאימון אישי ועסקי ועוד. מסיימי ההכשרה מקבלים תעודת בוגר קורס.

 

ניהול שירות וחוויית לקוח בסביבה תחרותית

 

הקורס מיועד לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, למנהלי מוקדי שירות ולאחראי שירותים בארגון, המעוניינים להעמיק את הידע וההבנה בתפישת השירות בסביבה תחרותית. הקורס נלמד בהיקף של 65 שעות אקדמיות, והוא מבוסס על סימולציות, ניתוח אירועים והרצאות פרונטאליות. במסגרת תכנית הלימודים הסטודנטים משכללים את המיומנויות במתן שירות ובשימור לקוחות, הם בונים תכניות פרקטיות לניהול העסק, ומיישמים את התכנית בשטח. בסיום התכנית מקבלים הבוגרים תעודה מטעם מכללת אשקלון ות.נ. פתרונות.

 

קורס אנגלית עסקית מתקדם

 

קורס אנגלית עסקית מתאים לאנשים המעוניינים לשפר את השליטה בשפה לצורכי עבודה וקידום העסק. הקורס נלמד בהיקף של 60 שעות אקדמיות וכולל הרצאות פרונטאליות, סימולציות, משחקי תפקידים ותרגול. במסגרת הלימודים הסטודנטים מעשירים את אוצר המילים, מבדילים בין תרבויות שונות וכללי התנהגות, מבינים כיצד להציג בצורה הטובה ביותר את העסק בעל פה ובכתב, איך לנהל שיחות עם מנהלים ועובדים, איך לערוך פרזנטציות מקצועיות ועוד.