לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורסים > לימודים לפנסיונרים

לימודים למבוגרים - קורסים לגיל הזהב


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודים לפנסיונרים? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורסים משרד העבודה
קורס מזכירות
שפות
מקצועות היופי ואיפור
לימודי אופנה
תיווך נדל"ן
קורסי בריאות
קורס רכב
קורס שיווק
לימודי עיצוב
 
 
מוסיקה
לימודי צילום
קורסי ספורט
רפואה משלימה
קורס אינטרנט
קורס תכנות
קורסי מיסטיקה
לימודים לדתיים
הכנה לבחינות
הדרכה בארגונים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורסים למבוגרים ופנסיונרים - לימודים בגיל הזהב

 

חוזרים ללימודים

 

לאחר שצברו שנים של ניסיון בעבודה מקצועית, שבים בני גיל הפרישה לספסלי אולמות ההרצאות באוניברסיטאות ובמכללות. הם אף יכולים למצוא תכניות העשרה המופעלות על ידי העיריה עבור התושבים המקומיים. באוניברסיטאות קיים מגוון גדול של קורסים, כאשר אין תנאי קבלה, אולם מספר המקומות מוגבל, ולכן צריך להירשם מבעוד מועד. בדרך כלל, לא ניתן לקבל נקודות זכות אקדמיות בתכניות לגמלאים, והלימודים מוגדרים כהעשרה תרבותית ואינטלקטואלית. כמובן שהסטודנטים לא נדרשים להגיש עבודות או לעבור בחינות. שכר הלימוד נע בין 367 ל – 1,000 שקלים לסמסטר, תלוי בכמות שעות הלימוד השבועיות. הנה לפניכם תיאור של התכניות בכמה ממוסדות הלימוד:

 

אוניברסיטת תל אביב

 

באוניברסיטת תל אביב מתקיימת התכנית "לומדים בגילמן" המאפשרת לפנסיונרים ליהנות ממבחר קורסים בפקולטה למדעי הרוח, בחוגים כהיסטוריה, גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, מזרח אסיה, בלשנות, ספרות ועוד. ישנן גם סדרות מובנות, העוסקות בנושאים ספציפיים כמו למשל – זהות לאומית, קולנוע צרפתי, אדם וסביבה, ועוד. גם בפקולטה לאמנויות מזמינים שומעים חופשיים להשתתף בקורסים מחוגים כגון: תולדות האמנות, תיאטרון, מוסיקה, קולנוע וטלוויזיה, אדריכלות ועוד. אקדמאים עם ממוצע 75 ומעלה רשאים להשתלב גם בקורסים לתואר שני. בבית הספר למוסיקה אפשר לסבר את האוזן בסדרות הכוללות הרצאות וקונצרטים. בבית הכנסת צימבליסטה, המהונדס בצורה מיוחדת במינה, מתקיימים הרצאות וקורסים בתחום היהדות.

 

אוניברסיטת בר אילן

 

תכנית בר אילן ברוקדייל בגבעת שמואל פותחת בפני הגמלאים מבחר של קורסים אקדמיים וסדרות העשרה. הנרשמים מוזמנים להרחיב ולהעמיק את ידיעותיהם בשפע נושאים מעולם היהדות ומן התרבות העברית, ממדעי הרוח וממדעי החברה. כדאי לציין, שבבר אילן יש מרכז לחקר הלאדינו ומרכז ללימודי יידיש, המאפשרים הצצה לעולם יצירתי עשיר, כמו גם למידה של השפות ברמות מתחילים ומתקדמים. קורסי שפה נוספים נגישים לקהל השומעים החופשיים בחוגים ללימודים קלאסיים, לצרפתית ולערבית. בנוסף, קיימות סדרות מובנות בתחומים כגון: קולנוע, תולדות ישראל, לימודי ארץ ישראל, מדעים, תיאטרון, תקשורת וכן קורסים בפסיכולוגיה.

 

אוניברסיטת חיפה

 

התכנית המיוחדת לשומעים חופשיים באוניברסיטת חיפה מאפשרת לכל מי שרוצה להרחיב את ההשכלה, לבוא להשתתף בקורסים ממגוון החוגים במדעי הרוח, וכן בקורסים מהחוג לגיאוגרפיה, מבית הספר לבריאות הציבור ומהפקולטה למשפטים. הפלגה ים תיכונית, שיעור על גרמניה הנאצית, לימוד השפה התורכית, מבואות לדת האסלאם, היכרות עם יפן וסין המודרניות, כלכלה ללא כלכלנים, חידושים בלשון העברית, סדנת תיפוף – אלה הם רק מעט מזער מן הקורפוס העשיר הפתוח בפני הנרשמים לתכנית.

 

מכון מגיד – האוניברסיטה העברית

 

מכון מגיד של האוניברסיטה העברית בירושלים מפעיל את חטיבת "תרבות בהנאה", המקיימת שותפויות ברמת השרון, בתל אביב - עם מרכז יצחק רבין, ובירושלים – עם מרכז מנחם בגין. בימי שישי נערכים מפגשי היכרות לכמה מן הקורסים בתכנית. בין עולמות הידע הנפתחים בפני הנרשמים נכללים: נוירופסיכולוגיה, יהדות ותנ"ך, מוסיקה ואמנויות, ספרות, היסטוריה, פילוסופיה ואקטואליה. קיימים גם קורסים באנגלית העוסקים בזהות יהודית וציונית. סיורים בירושלים ובאזורים שונים בארץ מגלים למשתתפים מקומות מיוחדים הנמצאים ממש לא רחוק.

 

המכון לידידות אמריקה

 

מי שצריכים קצת תשומת לב ומחפשים מישהו לדבר איתו, ישמחו לשמוע על מה שקורה במכון לידידות אמריקה בתל אביב. שם מציעים קורס ספרדית שנבנה במיוחד עבור בני הגיל השלישי שאינם מגיעים עם רקע קודם בשפה. התכנית כוללת, מעבר לשיעורים בכיתה, גם מפגשי דיבור התורמים לאווירה חברותית ומהנה, המקדמת את כישורי ההתבטאות של המשתתפים. למפגשים אלה מגיע קהל מגוון, שחלקו דובר את השפה ברמה מתקדמת. בסיום הקורס הסטודנטים ממשיכים להגיע למפגשי הדיבור, וזוכים במסגרת חברתית קבועה לתרגול ולשיחה.

 

השחר – המכללה לשוחרי דעת

 

מכללת השחר בתל אביב מקיימת קורסי העשרה בבוקר ובערב בכמה מרכזים: הסינמטק, מוזיאון ארץ ישראל, מרכז עינב, בית גיל הזהב, מוזיאון תל אביב ותיאטרון צוותא. הלימודים מאורגנים בסדרות הכוללות הרצאות בנושא ספציפי, בתחומים כגון: משפטים, אמנויות, נוירופסיכולוגיה, תרבויות העולם ועוד. המשתתפים יוצאים מידי פעם מחוץ לכיתה, ומבקרים באתרי ערים אחרות בארץ. ניתן להיכנס גם להרצאות בודדות מתוך התכניות. בנוסף, תלמידי המכללה מוזמנים לרסיטלים ולקונצרטים.

 

תרשיש – בית הספר לגמלאים

 

בבאר שבע, ליד מכללת קיי, ממוקם בית הספר תרשיש, שבו הפנסיונרים מוזמנים לא רק ללמוד, אלא גם ללמד. המרחב הלימודי מיועד עבורם באופן בלעדי, מה שתורם ליצירת אווירה נינוחה ולגיבוש קבוצתי. תוכלו למצוא במקום קורסים להכרת המחשב למבוגרים, אמנויות, שפות ועוד. חלקם כוללים טיולים בארץ ובחו"ל. הגלריה מציגה יצירות פיסול, ציור, קרמיקה והדפס, מעשי ידיהם של התלמידים. יש גם מפגשי פרלמנט שבועיים בהם מדברים יחד על אקטואליה, תכנית שבה מאזינים למוסיקה קלאסית ועממית, חוג ברידג' הכולל כמה רמות ועוד.

 

תיאטרון באר שבע

 

כ – 30 שחקנים מופיעים בכל רחבי הארץ עם חמש הצגות חדשות בעונה. תיאטרון באר שבע הוא מוסד תרבות ברמה ארצית, שאינו מוגבל לתחומי הנגב. המחלקה החינוכית שלו מפעילה קורס תאטרון לגמלאים, המוזמנים לצפות בהצגות ישראליות ולהיפגש עם היוצרים ועם מרצי אקדמיה, שיעמיקו את היכרותם עם עולם התיאטרון ואת חוויית המחזה.

 

מכללת גישות


במכללת גישות יכולים גמלאים ופנסיונרים להשתתף בשלל קורסים לצורך קידום קריירה שנייה. התכניות מוצעות בשלוחות מוסד הלימוד בפרישה ארצית והן מתקיימות בתכניות ערב או בוקר לבחירת המשתתפים. הקורסים מתקיימים בשיטה ייחודית ששמה דגש על עקרונות אימון קבוצתי ואישי והיא משלבת דוגמאות מעשיות מהתחום וניתוח יישומי של מקרים. בין הקורסים המתקיימים במכללה אפשר למנות קורס מיומנויות ניהול, קורס ייעוץ ארגוני וקורס הנחיית קבוצות.

 

רוצה לדעת יותר על לימודים לפנסיונרים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודים לפנסיונרים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: קורסים (11 חוות דעת)
התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע: 3.9 מתוך 5    
חסן,מכללת עתיד - לימודי תעודה, עתיד - ראש צוות מדידות, 07/12/2018
דירוג: 2/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
היחס בין התלמידים והמורים
מכללת עתיד יחסית טובה ללימודים

על הקמפוס
טוב מאוד לימודים טובים תלמידים מדהימים יחס טוב גישה טובה מתיחסים לתלמידים כמו הבנים שלהם
איהאב,המכללה הטכנולוגית רופין, הטכנולוגית רופין - בודקי מז``ח, 15/11/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
האווירה היא כל כך נעימה ומתאימה ללימודים, הדאגה של המרצים,הנתינה וגם והעזרה היא ממש בולטת במוסד. זהה ממש מועדד.

על הקמפוס
שוב, השירות אשר מקבלים בקמפוס הוא כל כך מדהים. מתייחד באווירתו הרגועה.
 
פורומים בתחום
פורום ג'ון ברייס הדרכה
פורום לימודי תעודה | קורסים
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים בירושלים והסביבה
קורסים בדרום
לימודים בתחום הביטחון - ביקשת קורס ביטחון או לימודים לתואר?
קורס יזמים עסקיים
קורס הכרת המחשב - לשחות בעולם המחשבים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורסים
מכללת אור יהודה
אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
הקריה האקדמית אונו - לימודי תעודה והמשך
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
HIT חולון - לימודי תעודה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודים לפנסיונרים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד קורסים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
היכן נערך קורס מפעילי עגורנים? (לפני 22 שעות, 56 דקות)
קורס גישור משפחה בהרצליה (לפני 1 ימים, 20 שעות, 44 דקות)
קורסי בוררות ואימון אישי מוכרים לשבתון (לפני 2 ימים, 16 שעות, 42 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אומנות (לפני 3 ימים, 21 שעות, 23 דקות)
קורס ביטוח (לפני 3 ימים, 21 שעות, 35 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD