רוצה פרטים על קורסים על בסיסיים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורסים על בסיסיים לאחים/ות מוסמכים/ות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורסים על בסיסיים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים על בסיסיים לאחים/ות - לימודי המשך בסיעוד

 

קידום מקצועי בתחום הסיעוד

 

קורסים על בסיסיים בתחום לימודי הסיעוד מוצעים לאחים ולאחיות מוסמכים ובעלי תואר אקדמי. אלה הם לימודי התמחות ממוקדים המכשירים את המשתתפים בהם לעבודה במחלקות מסוימות או לתפקידים ספציפיים במוסדות הבריאות והרפואה. מטרת הלימודים היא להכשיר צוות אחים ואחיות מומחים, שיוכלו לקבל החלטות וליישמם בטיפול מתאים במצבים שונים בהם ייתקלו במהלך עבודתם המקצועית. בוגרי קורסים על בסיסיים זוכים לקידום בעבודה ולפיתוח מקצועי. הלימודים נערכים במסגרת של מפגשי לימוד חוויתיים בין אנשי מקצוע, ומזכים בנקודות לגמול השתלמות.


על הלימודים

 

קורסים על בסיסיים לאחים ואחיות בתכניות מובנות נחלקים ללימודי יסוד וללימודים קליניים. בלימודי היסוד מוקנה ידע הדרוש לצורך טיפול בחולים הנמצאים במצב אקוטי וקריטי. בלימודים הקליניים נרכשות מיומנויות ניהוליות בתחום קבלת ההחלטות והכשרה מעשית במתן הטיפול המתאים. ברוב מוסדות הלימוד הקורסים השונים מוצעים בנפרד, ולא כחלק מתכנית כוללת. על פי רוב, הקורסים מוגדרים על פי המחלקות השונות הקיימות בבתי החולים, לדוגמא: קורס על בסיסי אחות חדר ניתוח, קורס על בסיסי אחות טיפול נמרץ, וכדומה. ואולם, ישנם גם לימודי המשך, המוגדרים על פי מטרות רפואיות או על פי התופעה שממנה סובלים המטופלים. כך למשל, ישנו קורס על בסיסי למניעת זיהומים, וכן קורס ניהול הטיפול בהפרעות במערכת העיכול.  

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

לפי הנחיות משרד הבריאות, במוסדות הלימוד הבאים מתקיימים קורסים על בסיסיים. שימו לב, שיצע הקורסים שמתקיים בכל מוסד לימוד עשוי להשתנות מעת לעת. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לברר את הפרטים המדויקים.

 

 • מרכז הכשרה רמב"ם (חיפה) - במרכז ההכשרה רמב"ם ניתן ללמוד בשלל קורסים על בסיסיים לאחיות, בהם קורס מיילדות, חדר ניתוח, יועצות הנקה, מנעה וקידום בריאות והדרכה קלינית.

 

 • בית הספר לסיעוד ברזילי (אשקלון) - בבית הספר ברזילי מתקיימים הקורסים העל בסיסיים הבאים: קורס מיילדות, קורס הדרכה קלינית.

 

 • בית הספר לסיעוד וולפסון (חולון) - אחים ואחיות מוסמכים יכולים ללמוד בשלל קורסים על בסיסיים בבית הספר וולפסון לסיעוד בהם קורס חדר ניתוח, קורס פסיכיאטריה וקורס הדרכה קלינית.

 

 • המכללה האקדמית צפת - אחיות ואחים שמעוניינים להרחיב את הכלים שברשותם יכולים ללמוד בקורסים על בסיסיים כגון מניעת זיהומים והדרכה קלינית.

 

 • בית הספר לסיעוד קפלן (רחובות) - בבית הספר לסיעוד קפלן נערכים קורסים על בסיסיים בתחומים מיילדות, יועצות הנקה והדרכה קלינית.

 

 • בית הספר לסיעוד מאיר (כפר סבא) - אחים ואחיות שמעוניינים ללמוד בקורסים על בסיסיים בבית הספר מאיר לסיעוד יכולים לבחור בין הקורסים הבאים: פסיכיאטריה, מניעה וקידום בריאות, מניעת זיהומים והדרכה קלינית.

 

 • בית הספר לסיעוד שערי צדק (ירושלים) - הקורסים שמתקיימים בבית הספר לסיעוד שערי צדק כוללים קורס מיילדות, קורס יועצות הנקה וקורס הדרכה קלינית.

 

 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל (סמוך לעפולה) - בבית הספר לסיעוד של המכללה מתקיים קורס הדרכה קלינית שמתאים לאחים ואחיות מוסמכים.

 

 • בית הספר האקדמי לאחיות שיינברון - מציע לימודי התמחות לאחים/ות, וביניהם: קורס CBT וקורס הדרכה קלינית ועוד. תנאי הקבלה ללימודים הם תואר אקדמי ומעבר בציון 70 של בחינת מיון.

 

 • בית הספר האקדמי לסיעוד אסף הרופא (צריפין) - מציע קורסים על בסיסיים לאחים/ות בהם מיילדות, יועצות הנקה, מניעה וקידום בריאות, הדרכה קלינית ועוד. הקורסים מיועדים לאחים/ות מוסמכים/ות. תנאי הקבלה הם תואר אקדמי מוכר ומעבר של בחינת מיון בציון 70 לפחות.

 

 • בית הספר לסיעוד מרכז רפואי הדסה (ירושלים) - מציע קורס על בסיסי אחות חדר ניתוח, פסיכיאטריה ועוד. הקורסים מיועדים לאחים/ות מוסמכים/ות ובעלי תואר ראשון לפחות.

 

 • בית הספר לסיעוד דינה (פתח תקווה): בבית הספר לסיעוד דינה, שממוקם בבית החולים בילינסון, מתקיימים קורסי התמחות מגוונים בסיעוד. אלה כוללים טיפול נמרץ ילדים, סיעוד לחדרי ניתוח, פגים וילודים, רפואה דחופה ונפרולוגיה. התכניות פתוחות לאחים ולאחיות מוסמכים.

 

 • בית הספר האקדמי לסיעוד שיבא - זיוה טל - מציע קורסים על בסיסיים לאחים/ות בתחומים כגון אי ספיקת לב, ייעוץ לפעילות גופנית והדרכה קלינית.

 

 • בית הספר האקדמי לסיעוד ע"ש פט מתיוס - המרכז הרפואי הלל יפה - מציע קורסי ניהול מגוונים לאחים/ות מוסמכים/ות בעלי ניסיון של שנה לפחות. לקורסים אלה אין צורך להגיע עם תואר ראשון. בין הקורסים המוצעים ניתן למנות את קורס הדרכה קלינית. לצידם, מוצעות גם התמחויות הפונות רק לאלה שבידיהם תואר ראשון בסיעוד, כמו למשל, קורס הדרכה קלינית בסיעוד.

 

 • בית הספר לאחיות זיו (צפת) - בבית הספר יכולים אחים ואחיות מוסמכים שעומדים בתנאים ללמוד בקורסים על בסיסיים כגון קורס הדרכה קלינית, קורס מניעת זיהומים וקורס ייעוץ הנקה, שיכולים לסייע להם לקדם את הקריירה.

 

לסיכום

 

קורסים על בסיסיים מיועדים לאחים/ות מוסמכים/ות שיש בידיהם תואר אקדמי מוכר, אשר מטרתם להכשיר צוות אחים/ות מומחה למחלקות השונות של בתי החולים ולתפקידים במוסדות הבריאות המיועדים לקהלי אוכלוסייה שונים. לרוב, נדרשים המועמדים לעבור בחינת מיון בטרם יוכלו להתקבל לקורסים אלה. בסיום הלימודים בקורס על בסיסי ניתנת לבוגרים תעודת גמר, והם זכאים לנקודות לגמול השתלמות. לאחר השלמת דרישות הקורס ומעבר מוצלח של בחינות הגמר, יכולים בוגרי קורס על בסיסי להשתלב בעבודה במחלקה המסוימת שאליה הוכשרו. השתתפות בקורס על בסיסי מאפשרת לאחים ולאחיות להתקדם לתפקידים רמים יותר במערכת הבריאות, להתפתח מבחינה מקצועית ולקחת אחריות על מגוון רב יותר של מצבים המצריכים טיפול מסור.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורסים על בסיסיים?

רוצה לדעת יותר על קורסים על בסיסיים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד אח/ות

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: סיעוד

התקבלו 465 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp