רוצה פרטים על קורסים- תואר במנהל עסקים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנושאים הנלמדים בתואר ראשון במנהל עסקים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורסים- תואר במנהל עסקים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים עיקריים בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים מתאימים לכל מי שמחפש את דרכו בעולם העסקי. אלה יכולים להיות בעלי עסקים קטנים, יזמים, אנשי נדל"ן, אנשי שיווק, או סטודנטים צעירים הרוצים השכלה אקדמית איכותית אשר תפתח להם כמה שיותר דלתות.

 

כמה מילים על לימודי מנהל עסקים

 

לימודי מנהל עסקים הפכו למבוקשים ביותר בשנים האחרונות ובוגרי התחום הזה משתלבים בהצלחה במשרות מגוונות במשק הישראלי. אז בין אם אתם רוצים להיות רואי חשבון, אנשי עסקים, עורכי דין, אנשי שיווק, אנשי שוק ההון או אנליסטים, השכלה אקדמית בתחום מנהל העסקים יכולה רק לסייע לכם.

 

הקורסים שתלמדו במהלך שנות הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים הם מגוונים, ושמתנים על פי סוג ההתמחות. בכתבה זו ניתן סקירה של הקורסים המרכזיים המשותפים לרוב בהתמחויות.

קורסים עיקריים

מיקרו כלכלה - קורס זה אינו מיועד רק לסטודנטים לכלכלה והוא רלוונטי מאוד גם בלימוד מנהל העסקים. זהו אחד מהקורסים המרכזיים בתואר מכיוון שהשכלה כלכלית היא חלק בלתי נפרד התחום הניהול.

 

קורס זה עוסק בשיקולים הכלכליים של היחידות הכלכליות הקטנות כמו בני האדם למשל ובכל מה שמשפיע על ההתנהלות הכלכלית שלהם. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה - עקומת התמורה והוצאות אלטרנטיביות, פונקציות הייצור, התנהגות הפירמה, היצע מחירים, עקומת הביקוש, התערבות של הממשלה ועוד.

מאקרו כלכלה - גם את הקורס הזה לומדים סטודנטים למנהל עסקים, כמעט בכל ההתמחויות. זהו למעשה קורס ההמשך לקורס המיקרו כלכלה בו הדגש הוא על שיקולי המאקרו העומדים בפני המשק בכללותו. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה - המודל הקינסיאני, מדיניות פיסקלית, אבטלה, אינפלציה, ריביות, מאזנים מסוגים שונים ועוד.

מתמטיקה למנהל עסקים - קורס זה הוא בדרך כלל קורס אשר מטרתו להקנות לסטודנטים את הבסיס הדרוש להם במתמטיקה על מנת שיוכלו להבין כהלכה את כל מה שקשור לתחום הכמותי בעולם מנהל העסקים. בקורס זה לומדים נושאים רבים מעולם המתמטיקה המשפיעים על ההתנהלות של מנהלים.

סטטיסטיקה למנהל עסקים - קורס מבוא נוסף שהוא חשוב והכרחי (כמו הקורס במתמטיקה) הוא הקורס בסטטיסטיקה. מטרת הקורס היא ללמד את הסטודנטים את מושגי היסוד בסטטיסטיקה.
בין הנושאים הנלמדים - סטטיסטיקה תיאורית, מקדם מתאם ורגרסיה, תורת ההסתברות, התפלגות נורמאלית, התפלגות בינומית ועוד.

יסודות החשבונאות - קשה מאוד להצליח בעולם העסקים ללא ידע נרחב בחשבונאות. בקורס מבוא זה, לומדים הסטודנטים את מושגי היסוד בחשבונאות, ונושאים חשובים כמו מאזן, דו"ח רווח והפסד, חשבונאות פיננסית, ניתוח ובנייה של דוחות כספיים ועוד.

מבוא למחשבים - שהו קורס חשוב שמטרתו להעניק לסטודנטים ידע בסיסי (הדרוש למנהלים) אודות סביבת העבודה הממוחשבת. בין הנושאים הנלמדים - מבנה המחשב, מערכת הפעלה windows, עיבוד תמלילים, גיליון אלקטרוני, power point ועוד.

התנהגות ארגונית - קורס זה הוא קורס שנמצא ברו המסלולים ללימודי מנהל עסקים. מטרת הקורס היא להקנות לסטודנטים ידע תיאורטי ויישומי שיעזרו להם להבין את התהליכים המשפיעים על התנהגות של חברות ושל יחידים.

קורסים מרכזיים נוספים בתואר ראשון במנהל עסקים הם חשבונאות פיננסית, מבוא לשיווק, ניהול השיווק, ניהול משאבי אנוש, יסודות המימון ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורסים- תואר במנהל עסקים?

רוצה לדעת יותר על קורסים- תואר במנהל עסקים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד ניהולי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 7 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: מנהל עסקים

התקבלו 790 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למנהל עסקים הם כישורים לוגיים אנליטיים טובים, לצד כישורים כמותיים טובים. שליטה טובה בשפה האנגלית הכרחית הן ללימודים והן לתעסוקה. הבנה טובה בתחום המילולי (שפתי) וכמו כן כישורים טכנולוגיים באופן כללי, מהווים יתרון.
תחומי העניין המתאימים הם התחומים היזמיים - עסקיים (ניהול, כספים) לצד תחומי עניין חברתיים (רצון לעבוד עם אנשים) וארגוניים (הבנה בנהלים, זכויות, חברות).
מבחינת תכונות האישיות, בטחון עצמי, רצון להוביל, להשפיע, לנהל, עצמאות ולעיתים משיכה קלה ללקיחת סיכונים. כל זאת לצד פתיחות בינאישית, יכולת יצירת קשר בינאישי בקלות - מהוות תכונות חשובות לעוסקים בתחום.
איזון בין רגשנות (אמוציונליות) לצד מחשבה (רציונליות), יציבות ובשלות אישית - מהווים יתרון בולט לעוסקים בתחום.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp