רוצה פרטים על קורסים- תואר במחשבים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנושאים הנלמדים בתואר ראשון במחשבים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורסים- תואר במחשבים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים עיקריים בלימודי תואר ראשון במחשבים

לימודים לתואר במחשבים הם מבוקשים מאוד בארץ ובעולם. לימודים אלה יכולים להיקרא לימודי הנדסת תוכנה או לימודי מדעי המחשב, אך בכל מקרה המדובר בלימודים המכשירים את הסטודנטים לעבוד כמתכנתים, אנשי חומר ותפקידים נוספים בעולם המחשבים.

 

כמה מילים על לימודי מחשבים

 

אם יש תחום בו יש לישראל יתרון משמעותי, זהו ללא ספק תחום המחשבים וההיי טק. הלימודים בתחום זה הם מורכבים למדי ורוב הקורסים הם בתחומים ריאליים כמו מתמטיקה, קורס תכנות ועוד. המסלולים משתנים בין המכללות אך ישנם כמה קורסים המשותפים לרוב המכללות בישראל.

 

כל מי שרוצה לעסוק בתחומי התוכנה, החומרה, הרשתות או האינטרנט, רצוי מאוד שילמד את תחום המחשבים במכללה איכותית ככל האפשר.

בכתבה זו ניתן סקירה של הקורסים המרכזיים העיקריים בלימודי המחשבים.

קורסים עיקריים:

חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי - קורס מרכזי וחשוב שמטרתו לתת לסטודנטים ידע מתמטי חשוב וכלים הדרושים להם לעבודתם בתחום המחשבים. בקורס יושם דגש על הטכניקה והמושגים הבסיסיים של החשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי והשימושים שלו בפיזיקה, הנדסה, מחשבים ועוד.

אלגברה ליניארית - נושא חשוב שכל איש מחשבים צריך לשלוט בו. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה - משוואות לינאריות, מטריצות, פעולות שורה על מטריצה, תנאי קונסיסטנטיות, כפל מטריצות, הצגת המכפלה הוקטורית, מרחבים וקטוריים ועוד.

מבוא למדעי המחשב שפת C - קורס זה מלמד את יסודות מדעי המחשב תוך שימוש בשפת התכנות הפופולארית C. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה תכונות בסיסיות של שפת C, משתנים וקבועים, משפטי בקרה ותנאי, משפטי לולאה, מערכים, מצביעים, מחרוזות, פונקציות, ניתוח יעילות של תוכנות, מיון ומיזוג, מצביעים ועוד.

מתמטיקה בדידה - קורס זה מקנה לסטודנטים ידע חשוב אודות מספר מושגים יסודיים במתמטיקה אשר מהווים בסיס חשוב לתחום מדעי המחשב. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה - ביטויים לוגים פשוטים ומורכבים, קשרים לוגיים, לוחות אמת, שקילות לוגית, תורת הקבוצות ועוד.

סטטיסטיקה והסתברות - קורס מבוא נוסף שהוא חשוב והכרחי לאנשי מחשבים הוא הקורס בסטטיסטיקה והסתברות. מטרת הקורס היא ללמד את הנושאים הללו בצורה ברורה ונגישה. בין הנושאים הנלמדים - סטטיסטיקה תיאורית, מקדם מתאם ורגרסיה, תורת ההסתברות, התפלגות נורמאלית, התפלגות בינומית ועוד.

מבוא לתכנות מערכות - זהו קורס חשוב שמטרתו להשלים את הרקע התיאורטי והמעשי ביסודות מדעי המחשב. בין נושאי הקורס - קבצים, פונקציות ספריה, טיפול במחרוזות תווים וטקסטים, מצביעים מתקדמים וניהול זיכרון יעיל, הידור מותנה ועוד.

נושאים מרכזיים נוספים שנלמדים בתואר ראשון במחשבים הם תורת הגרפים, אלגוריתמים, יעילות אלגוריתמית, מבני נתונים, מסדי נתונים, מערכות הפעלה, רשתות מחשבים, הצפנה, בינה מלאכותית ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורסים- תואר במחשבים?

רוצה לדעת יותר על קורסים- תואר במחשבים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: מחשבים

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp