רוצה פרטים על קורסים- תואר בבנקאות ושוק ההון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנושאים הנלמדים בתואר לבנקאות ושוק ההון

הגעת ליעד! יש לך את כל המידע על קורסים- תואר בבנקאות ושוק ההון.

* אם אין לך זמן לקרוא כרגע, לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך זמן, כאב ראש וכסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים עיקריים בלימודי תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון

ניתן ללמוד כיום במספר מכללות בישראל (מכללת נתניה למשל) את תחום הבנקאות ושוק ההון לתואר ראשון. אין ספק כי תחום שוק ההון הפך לתחום מרכזי מאוד בישראל בשנים האחרונות, ומדורי הכלכלה הרבים העוסקים בתחום זה יעידו על כך.

 

כמה מילים על לימודי בבנקאות ושוק ההון

 

בשנים האחרונות היו לא מעט שינויי חקיקה הקשורים לשוק ההון (דו"ח ועדת בכר למשל) ולכן הלימודים בתחומי שוק ההון והבנקאות התעדכנו מאוד ב - 5 השנים האחרונות. הלימודים לתואר ראשון בתחומים הללו מקנים הכשרה אקדמית איכותית ומקיפה למבקשים לעסוק בתחום הבנקאות, או במקצועות הקשורים לשוק ההון כמו יועצי השקעות, מנהלי השקעות, מנהלי תיקים, מנהלי כספים ועוד.

 

ברוב תכניות הלימוד יש שילוב של קורסים בתחומי הכלכלה, הבנקאות, שוק ההון והמימון. בכתבה זו נפרט אודות הקורסים המרכזיים בתכניות הלימודים לתואר ראשון בבנקאות ושוק ההון.

קורסים עיקריים:

מבוא לאקונומטריקה - אקונומטריקה היא למעשה תורת המדידה הכמותית של משתנים כלכליים. בקורס מבוא זה ילמדו הסטודנטים אודות מושגי היסוד של התחום הזה, המהווה למעשה את הבסיס האמפירי של עולם הכלכלה. לא ניתן לעסוק בתחום הבנקאות ושוק ההון ללא ידע בסיסי בתחום זה.

יסודות הבנקאות - קורס בסיסי הדן במושגי היסוד של עולם הבנקאות. כיצד פועלים הבנקים, אילו בנקים יש בישראל, מהם ההבדלים ביניהם, מהם התחומים בהם עוסקים הבנקים ועוד.

שוק ההון בישראל - שוק ההון זהו מושג גדול מאוד שיש לו אין ספור הסתעפויות ותתי ענפים. בקורס זה ילמדו הסטודנטים על המושגים הבסיסיים של עולם זה אשר יפתחו להם את הדלת לקראת קורסים מורכבים יותר בתחום שוק ההון.

דיני בנקאות - כמו בכל תחום, גם בשוק ההון ובעולם הבנקאות לתחום המשפטי יש תפקיד חשוב. הסטודנטים ילמדו בקורס זה את הבסיס המשפטי של עולם הבנקאות ואת החוקים, התקנות ופסקי הדין המרכזיים בעולם זה.

סטטיסטיקה - קורס מבוא חשוב שקשה מאוד להסתדר בלעדיו בעולם הבנקאות ושוק ההון. מטרת הקורס היא ללמד את הנושאים הללו בצורה ברורה ואיכותית. בין הנושאים הנלמדים - סטטיסטיקה תיאורית, תורת ההסתברות, התפלגות נורמאלית, התפלגות בינומית ועוד.

מיקרו כלכלה - עולם הכלכלה הוא חלק בלתי נפרד מעולם הבנקאות ושוק ההון. קשה מאוד (ולמעשה בלתי אפשרי) להבין בבנקאות ובשוק ההון בלי להבין בכלכלה. הקורס במיקרו כלכלה עוסק בין היתר בתחומים הבאים - עקומת התמורה והוצאות אלטרנטיביות, פונקציות הייצור, התנהגות הפירמה, היצע מחירים, עקומת הביקוש, התערבות של הממשלה ועוד.

מאקרו כלכלה - קורס ההמשך לקורס המיקרו כלכלה הוא לא פחות חשוב ולא פחות מרתק. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה - כלכלה עולמית, המודל הקינסיאני, התוצר הלאומי הגולמי, מדיניות פיסקאלית, המשק בישראל ועוד.

מבוא למחשבים - קורס בסיסי שמטרתו להעניק לסטודנטים ידע אודות סביבת העבודה הממוחשבת. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה - מבנה המחשב, מערכת הפעלה windows, גיליון אלקטרוני, power point ועוד.

יסודות המימון - קורס חשוב והכרחי לכל אדם שרוצה לעסוק בתחום הבנקאות, בו ילמדו הסטודנטים את תחום המימון מושגים כמו ריבית בנק ישראל, ריבית פריים, ריבית מתואמת, ריבית אפקטיבית, אינפלציה, מדד ועוד.

קורסים נוספים הנלמדים בתואר זה הם, בין היתר ניהול סיכונים ומכשירים פיננסיים, שיווק בנקאי, ניהול בנקאי, כלכלת ישראל, ניתוח ניירות ערך ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורסים- תואר בבנקאות ושוק ההון?

רוצה לדעת יותר על קורסים- תואר בבנקאות ושוק ההון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 364 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp