רוצה פרטים על קורס אקטואריה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תעודה באקטואריה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס אקטואריה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

קורס אקטואריה

 

שאלה של מעמד

 

ענף האקטואריה עוסק בבניית ובהערכת תכניות כלכליות אישיות, כמו - חסכונות, ביטוחים, השתלמויות ופנסיות. מדובר בתחום כה חשוב ומרכזי בחיים, שנותן בפועל מענה לאנשים רבים הרוצים לארגן לעצמם את העתיד באופן מיטבי, ואף על פי כן - המעמד החוקי של העיסוק בו עדיין אינו מוסדר במדינת ישראל. יחד עם זאת, קיימת בארץ התאגדות של בעלי מקצוע, המחויבים לתקנון המותאם לנוהל בינלאומי, כפי שמוגדר במכון הבריטי.

 

תנאי הקבלה לאגודה

 

תקנון זה קובע כמה שלבים שצריך לעבור כדי להתקבל כחברים מלאים באגודה. שלבים אלה, למעשה, משקפים רמת התמקצעות הדרושה לשם השגת מעמד של אקטואר – לפי ראות עיניה של האגודה. מצד אחד, אין כל מניעה מצד מי שאינו חבר בה לעסוק במקצוע ולתת שירותים מסוג זה. מצד שני, התדמית הציבורית שלה מקנה יתרון לחבריה בסביבה התחרותית.

 

על מנת להתקבל כחבר מלא באגודה יש לעבור קודם כל שלושה שלבים מעמדיים, המכונים: עמית לומד, עמית נלווה ועמית מתמחה. אנשים הנרשמים ולומדים בקורס אקטואריה המוכר על ידי האגודה, נחשבים לעמיתים לומדים. במעמד זה מצויים גם אנשים הלומדים לתואר שני באקטואריה. לאחר צבירת ניסיון של שנה אחת לפחות במקצוע ניתן להתקדם למעמד של עמית מתמחה.

 

התנאים לקבלת חברות מלאה הם – מעמד של עמית מתמחה, ניסיון של שנתיים ומעלה במקצוע ומעבר מוצלח של בחינות האגודה. ניתן לגשת לבחינות האגודה גם במעמד של עמית לומד, אך לשם קבלת החברות המלאה יש לעבור קודם כל דרך שלב המתמחה. הבחינות המאפשרות עלייה בסולם המעמדות, בודקות בקיאות בנושאים הרלוונטיים לענף ויכולת התמודדות עם בעיות אופייניות.

 

איך נראית תכנית הלימודים?

 

כשאתם נרשמים ללימודי תעודה באקטואריה, ודאו שהוא מוכר על ידי האגודה, ושהוא כולל את כל הנושאים הכלולים בבחינות. אתם אמורים לקבל הכנה טובה שתאפשר לכם לעבור אותן בהצלחה, ולזכות בהכרה על כישוריכם. בנוסף, התכנית כוללת התמחות במגמה נבחרת מתוך תחומים כגון: ביטוח אלמנטרי, ביטוח פנסיוני, ביטוח בריאות, ביטוח חיים.

 

הלימודים אורכים בין שנתיים לשלוש שנים וחצי, בהתאם לרמה הראשונית שלכם (בסיסית או מתקדמת). המפגשים נערכים בתדירות של פעם בשבוע, כאשר לקראת הבחינות מתווספים מפגשים לצורך תגבור. הסטודנטים מקבלים הסברים בכיתה בשפה העברית, אך עליהם לקרוא חומר עיוני רב בשפה האנגלית. במהלך תקופת הלימודים הם עוברים בחנים פנימיים, ועליהם להגיש מטלות.

 

 

נושאי לימוד

 

אלה הם הנושאים העיקריים הנלמדים בקורס:

 

 • כלכלה וחשבונאות
 • סיכוני חיים
 • הסקה סטטיסטית
 • מבוא למימון
 • מבוא לסטטיסטיקה
 • מבוא לכלכלה
 • מתמטיקה של מימון
 • כלכלה פיננסית
 • שיטות סטטיסטיות בביטוח
 • מבוא לחשבונאות     
 • מודלים בתמותה ומודלים סטוכסטיים      
 • ועוד

 

קהל יעד

 

הלימודים מתאימים לבוגרי תואר ראשון בתחומים כגון: סטטיסטיקה ומתמטיקה, כלכלה וחשבונאות, ביטוח, מנהל עסקים והנדסת תעשייה וניהול, או לבוגרי מקצועות אחרים שיש להם כישרון במתמטיקה. כמו כן, הקורס מתאים לבעלי תואר שני או למסטרנטים, המתמחים במימון או בייעוץ השקעות, ורוצים להעשיר את עצמם בכלים נוספים.

 

 

תנאי קבלה

 

דרישות הקבלה לקורסים אלה הן בדרך כלל – תואר ראשון ועמידה בבחינת מיון באנגלית ובמתמטיקה. תהליך ההרשמה כולל הגשת קורות חיים, גיליון ציונים ואישור על סיום לימודי התואר הראשון.

 

מוסדות לימוד

 

 • מכון מגיד, לימודי ההמשך של האוניברסיטה העברית בירושלים – שם מוצעת תכנית המוכרת מטעם אגודת האקטוארים, המאפשרת למידה במסלול מלא או במסלול מתקדם, וכן השתתפות בקורסים בודדים מתוך התכנית.

 

 • אוניברסיטת חיפה – בחוג לסטטיסטיקה מוצעת תכנית ללימודי תעודה באקטואריה, הכוללת מבואות בכלכלה וחשבונאות ונושאים עיקריים השייכים למקצוע. החוג מציע גם לימודים לתואר שני באקטואריה, המתואמים עם האגודה הישראלית ועם דרישות המכון הבריטי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס אקטואריה?

רוצה לדעת יותר על קורס אקטואריה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס אקטואריה
חוות דעת של סטודנטים: לימודי פיננסים לתעודה
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp