הדרכות עובדים, סדנאות לעובדים ולחברות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הדרכה בארגונים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים מקצועיים לעובדים והדרכה בארגונים

 

שגרת העבודה בארגונים ובחברות יכולה להיות מתישה וארוכה. מחקרים סוציולוגיים ופסיכולוגיים בתחום משאבי האנוש הכירו זה מכבר בכך ששבירת השגרה אינה אלא צורך בסיסי ליעילותו של הארגון. כיום, שבירת שגרה בארגונים וחברות נעשית במספר דרכים. אחת מן הדרכים הללו הינה הוצאת העובדים לקורסי העשרה והכשרות מקצועיות.

 

מוסדות הלימוד ברחבי הארץ מפעילים מגוון רחב של קורסים מקצועיים ברמות והיקפים שונים. לעיתים מדובר בלימודים אקדמאים של ממש אשר יציאתו של העובד ללימודים אלו מעניקה לו יתרונות רבים, הן מהבחינה אישית והן מבחינת יכולת התרומה לארגון. סוג נוסף של קורסים הינו קורסי צ'ופר אשר מוענקים לעובדים מטעם המעסיק. כמו כן, ישנם קורסים מקצועיים אשר מטרתם הינה לשפר את מיקצועיותו של העובד מבחינת החברה (לדוגמא, קורס מכירות).

 

שירות אישי פרימיום לחברות, עסקים וארגונים

 

במסגרת שירותי האתר, העומד בקשר עם מאות מוסדות לימוד בישראל, נשמח לסייע באיתור קורסים לעובדיך. שירות הפרימיום ניתן לך ללא כל עלות.

 

לחצו לקבלת פרטים נוספים 

 

 

מטרתה של הוצאת העובדים לקורסים

 

במהלך השנה, משקיעות החברות השונות משאבים כלכליים ואנרגטיים רבים בדאגה לרווחתם של העובדים. במסגרת דאגה זו, בוחנים גורמים במחלקת משאבי אנוש את האפשרות להוציא את העובדים לחופשים מאורגנים או לימי כיף, לשפר את תנאי העבודה במשרד ועוד.

 

דרך נוספת להביע הוקרה ולשפר את עבודתם של העובדים הינה על ידי הוצאתם לקורסים על חשבון המעסיק. בבואה של ההנהלה לבחון מהו הקורס הרצוי, עומדת בפניה הדילמה הברורה – האם יש לבחור בקורס המסייע לעובד להגביר את יעילותו בתפקיד, או שמא יש להעניק לעובד הכשרה שאינה קשורה באופן ישיר לעבודתו. ישנם גם קורסי ביניים המשלבים בין שתי גישות אלו (לדוגמא, לימודי מחשבים).

 

קורסים מקצועיים

 

במסגרת הקורסים המקצועיים ניתן למנות קורסים כגון קורס אופיס, קורס הדרכה למנהלים, קורסים העוסקים במכשור מתקדם וכדומה. קורסים מקצועיים הינם בעלי מספר יתרונות. ראשית, העובד זוכה לבלות מעט זמן מחוץ למשרד והמעביד זוכה לנטוע בו תחושה של דאגה ואכפתיות לארגון.

 

שנית, העובד צובר ניסיון נוסף אשר הופך אותו לעובד יעיל יותר עבור הארגון. לדוגמא, סדנת מכירות עבור עובדים במחלקה טלפונית יכולה להביא לשיפור משמעותי בהישגיהם של העובדים והצלחת הארגון. מדובר למעשה בעסקה משתלמת מבחינת כל הצדדים. מנקודת מבטו של העובד, זוכה הוא לשפר את הישגיו, לזכות בהערכה ולעיתים גם בהעלאה בשכרו. מבחינת המעביד, מדובר בהזדמנות להעשיר את העובד מבחינה מקצועית ולהפיק רווח עתידי מיכולותיו המשופרות.

 

 

קורסי צ'ופר

 

קורסי צ'ופר הינם קורסים וסדנאות אשר מעניקים לעובדים ידע נוסף מחוץ לתחומי העבודה. קורסים אלו יכולים להיות קורסים מענף האומנות (כגון צילום או ציור), קורסים הנוגעים להעשרת הידע הכללי וכיוצא בזה. היתרון של קורסי הצ'ופר הינו הרגשת המחויבות הניטעת בליבו של העובד לאחר קבלת מתנה מסוג זה מהמעביד.

 

מיותר לציין כי עובדים נוטים להעריך מחוות מצידו של המעסיק אשר אינן קשורות באופן ישיר לעבודה. המעסיק, אמנם, לא יזכה להחזרת השקעתו בקורס זה כמו בקורס המקצועי, אך יש להניח כי העובד יפתח עבור העסק לויאליות גדולה אשר תבוא לידי ביטוי בהישגיו בחברה.

 

קורס חיצוני בתוך החברה

 

פעמים רבות בוחרות חברות להביא מומחים בעלי שם בתחומם על מנת להעביר הדרכות וקורסים לעובדי החברה במשרדי החברה. גרסה נפוצה לקורסים אלו הינן הדרכות יין או בישול אותם עוברים העובדים. מדובר למעשה בצ'ופר אשר ניתן לעשותו במשרדי החברה או במקום מאורגן על חשבון שעות עבודה.

 

קורסים אלו, הנערכים בהיקף של יום אחד, מהווים שובר שגרה המעניק לעובדים הזדמנות להיחשף לעולמות נוספים מחוץ למשרד. כמו כן, מיותר לציין כי קורסים אלו, הנערכים בחברת עמיתים לעבודה ובשיתוף המנהלים, מהווים מקום טוב לגבש את הצוות בארגון וליצור מחויבות אישית בין העובדים לבין עצמם ובין העובדים להנהלת הארגון. לעיתים הדרכות וקורסים אלו מבוססים על קידום מקצועי – לדוגמא, סדנת מכירות ושיווק לקבוצת סוכני מכירות בחברה.

 

לימודים בקבוצות

 

קורסים לעובדים יכולים להיערך בשתי דרכים - בצורה אישית או במסגרת קבוצתית. בין אם מדובר בקורס אישי, ובין עם עסקינן במסגרת קבוצתית, הקורסים טומנים בחובם יתרונות וחסרונות. לדוגמא, הוצאה של עובד בודד לקורס מטעם החברה מעמיקה בעובד את תחושת ההערכה והמחויבות כלפי ההנהלה והארגון. כמו כן, עובד זה חש אחריות גדולה יותר להצליח בקורס ולהפיק ממנו את המיטב.

 

מבחינת הקורסים הנערכים בקבוצות, היתרונות נוגעים בעיקר להזדמנות לגיבוש חברתי בין העובדים. מיותר לציין כי גיבוש בין העובדים מטפח בהם תחושת לויאליות אישית המועילה לעסק בטווח הארוך. כמו כן, שליחת מספר עובדים לקורס מקצועי, או זימון מומחה מקצועי למשרדי החברה ועריכת הקורס בקבוצה של מספר עובדים, יכול להביא גם לחיסכון כלכלי משמעותי בעלות הקורס לבעל העסק.

 

לימודים לתואר אקדמי

 

חברות רבות, הן במגזר העסקי והן בענף הציבורי, יודעות כי הוצאתם של עובדים לרכישת תארים אקדמיים משפרת את הארגון והופכת את העובדים למקצוענים ברמה גבוהה. אי לכך, פעמים רבות מאפשרות החברות לעובדים לצאת ללימודי תואר ראשון ושני במהלך העבודה. אפשרות זו יכולה להיות במספר אופנים.

 

ראשית, העסק יכול לאשר את יציאתו של העובד באופן חד שבועי לצורך לימודים ואו להעניק לו גמישות בשעות עבודתו בתקופות מבחנים. כמו כן, ישנן חברות המסייעות לעובד במימון הלימודים בכדי לעזור לו לזכות בתעודה האקדמית. לעיתים מעבירה החברה לעובד סיוע כלכלי אשר האחרון מתחייב להחזירו בשיעור קבוע מראש במשך הלימודים או לאחריהם.

 

מוסדות 

 

קיימים מוסדות לימוד רבים שמציעים הדרכות לעובדים וקורסים פנים ארגוניים בתחומים שונים. ביניהם אפשר למנות:

 

  • גישות הדרכה וייעוץ: גישות הדרכה וייעוץ היא חברת בת של "גישות למצוינות", קבוצה שפועלת כשלושים שנה למתן שירותי ייעוץ ופתרונות עבור ארגונים וחברות במשק. החברה מציעה הרצאות, סדנאות והדרכות לעובדים בתחומים מגוונים בהם קידום מכירות, שירות לקוחות, הכשרת מנהלים, הכנה לפרישה ושיפור בטיחות.

 

 

  • המכללה העסקית של לשכות המסחר (תל אביב): המכללה העסקית מציע קורסים פנים ארגוניים ופנים מפעליים שמטרתם לשפר את הרמה המקצועית של העובדים. התכניות מותאמות לדרישות החברה והם מוצעים בתחומים מגוונים כגון רכש ולוגיסטיקה, אנגלית עסקית וסחר בינלאומי. ניתן לקיים את הקורסים גם במשרדי החברות.

 

 

  • הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ (תל אביב וחיפה): ביחידה ללימודי חוץ של הטכניון מציעים הכשרות לארגונים, סדנאות וימי עיון בהתאם לצורכי החברה. המסלולים משלבים בין תיאוריות ניהוליות וארגוניות לבין כלים מעשיים להיכרות עם שינויים בסביבה הארגונית של היום. הקורסים מוצעים בתחומי הטכנולוגיה, הניהול, השיווק, הנדל"ן והעיצוב.
מוסדות לימוד הדרכה בארגונים
חוות דעת של סטודנטים: קורסים
התקבלו 23 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp