תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי קולנוע וטלוויזיה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב

 

אודות בית הספר לקולנוע וטלוויזיה

 

בית הספר לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב נוסד כבר בשנת 1972. מאז היווסדו, בית הספר ובוגריו עשו את דרכם אל תעשיית הסרטים והטלוויזיה של ישראל וכיום נחשבים בוגרי תואר בתקשורת בחוג לקולנוע וטלוויזיה למבוקשים בתחומם. עם סיום הלימודים, הבוגרים משתלבים במהרה ובהצלחה בתחום, בהוראה, במחקר, כאומנים, יוצרים, תסריטאים, מבקרים ובמאים מהטובים בארץ.

 

לימודי קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת כוללים תוכנית תיאורטית ומעשית, המקנה תשתית יסודית לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה הישראלית. לימודים אלו מאפשרים לסטודנטים לבחור מסלול לימוד: מסלול חד- חוגי: במסלול לימודים זה נדרשים הסטודנטים לבחור מגמת לימוד אחת בה יתמחו: מגמה עיונית (B.A), מגמת תסריטאות (B.A) או מגמת הפקה (B.F.A). הלימודים בכל אחת מהמגמות מתנהלים במתכונת מורחבת. מסלול דו-חוגי: במסלול לימודים זה יכולים הסטודנטים לשלב בין שני חוגי לימוד, אחד מהם יהיה החוג לקולנוע וטלוויזיה, במגמה העיונית בלבד.

 

מטרת לימודי התואר הראשון בקולנוע וטלוויזיה

 

לתוכנית הלימודים לתואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה מספר מטרות עיקריות: לאפשר לסטודנטים להתמחות בהפקה, בימוי, תסריטאות ותוך כדי הלימודים לפתח גם מיומנויות צילום ועריכה. הלימודים מרחיבים את התנסותם של הסטודנטים על ידי סדנאות מגוונות, חונכות אישיות ופרויקטים טלוויזיוניים וקולנועיים המבוצעים על ידי הסטודנטים. התוכנית בכל אחת ממגמות הלימוד משלבת למידה עיונית, תכנים עכשוויים והיבטים רלוונטיים מעולם הקולנוע והטלוויזיה.

 

מגמות הלימוד

 

  • מגמה עיונית לתואר ראשון B.A: במגמה זו מודגשים לימודי תולדות הקולנוע, לימודי טלוויזיה, מדיה דיגיטאלית, תיאוריות קולנועיות, חקר הקולנוע, מדיה השוואתית, לימודי קולנוע וטלוויזיה בישראל ובמזרח התיכון.

 

  • מגמת תסריטאות לתואר ראשון B.A: במדמה זו לומדים הסטודנטים כיצד לכתוב תסריטים טלוויזיוניים וקולנועיים.

 

  • מגמת הפקה לתואר ראשון B.F.A: במגמה זו ישנם עוד שני תתי- מסלולים מקצועיים: מסלול טלוויזיה ומדיה דיגיטאלית ומסלול בימוי, הפקה, צילום, עריכה ופס קול של סרטי קולנוע.

 

מתכונת הלימוד

 

תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב מתפרש על פני כשלוש שנים. במגמת הפקה, נמשכים הלימודים כארבע שנים. התכניות מתקיימות במתכונת חד חוגית, כאשר במגמה העיונית ניתן ללמוד במתכונת דו - חוגית ולשלב חוג לימודים נוסף. הסטודנטים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובמגוון סדנאות מעשיות.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודי הקולנוע והטלוויזיה בתכנית החד חוגית, על המועמדים להיות בעלי ציון של 450 לפחות בפסיכומטרי, ותעודת בגרות שעונה על דרישות האוניברסיטה. קיימות מספר אפשרויות קבלה ללא פסיכומטרי, למשל בעלי תואר ראשון BA, בני 40 ומעלה שזכאים לתעודת בגרות, או מועמדים שברשותם תעודת בגרות בממוצע 95 ומעלה.


כדי להתקבל למסלול הדו חוגי, יש צורך בציון התאמה של 540 ומעלה. מועמדים בני 40 ומעלה הזכאים לבגרות או מועמדים בעלי BA יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי.


כדי לקבל תנאי קבלה מדויקים, מומלץ לגשת אל מזכירות החוג. יש לציין כי תנאי הקבלה למסלול עשויים להשתנות מעת לעת.

 

סיום הלימודים, קבלת התואר ואפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב, מקבלים תואר אקדמי ראשון "בוגר בית הספר לקולנוע וטלוויזיה" בו מודגש המסלול בו למדו והמגמה הנבחרת. לאחר קבלת התעודה, הבוגרים ממשיכים את דרכם האומנותית ועובדים כתסריטאים של סרטי קולנוע, סדרות ותוכניות טלוויזיה, במאים, חוקרים, מבקרים, מפיקים, עורכים, צלמים ועוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי תקשורת

קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp