רוצה פרטים על תנאי קבלה - מכינה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

דרישות קבלה למכינה - מי מתקבל למכינות הקדם אקדמיות?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - מכינה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה למכינות קדם אקדמיות
 
להתקבל בשביל להתקבל
 
רבות דובר בישראל על תנאי הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה, ועלו תהיות כמו  - האם הם נוקשים מדי? רכים מדי? והאם ביכולתם באמת לשקף את מידת ההתאמה של המועמד לאקדמיה? לשיקולים אלו נכנס משתנה נוסף, והוא – מידת המוטיבציה של הצעירים. האם זה הוגן למנוע מצעירים שאפתניים וחרוצים ללמוד לתואר בגלל נתונים "קרים", והאם אין לסייע בידיהם להצליח למרות הקשיים?
 
ואכן, רבים ממוסדות הלימוד היום מציעים מסלולי מכינה קדם אקדמית, כשהמטרה היא לעזור לאלו שאין בידיהם את הנתונים הנדרשים לקבלה לתואר ראשון. אלא מה? מסתבר שגם המכינות מעמידות תנאי קבלה, והן אינן מוכנות לרשום כל אחד ללימודים. רבות מהן דורשות מעבר של מבחן פסיכומטרי. ניתן להבין זאת על בסיס העובדה שהמטרה שלהן היא בעיקר לעזור לתלמידיהן לשפר או להשלים בגרויות. אלא שחלקן מרחיקות לכת ודורשות מן המועמדים גם ממוצע ציונים מסוים בבגרות. זה לא מזכיר לכם משהו?
 
אז מה בכל זאת הטעם במכינה? - רבים רואים במכינות אפשרות אמיתית לרכישת כלים אקדמיים קודם לקפיצה ל"מים העמוקים" של הלימודים לתואר. לעתים כלים אלה אף מזכים את רוכשיהם בהצלחה אקדמית גבוהה מזו של אלה שהתקבלו ללא מכינה. יתרון נוסף בהשתתפות במכינה מצוי בפטור שהיא לעתים קרובות מעניקה מקורסי חובה בסיסיים במהלך התואר, דבר המפנה זמן נוסף להשקעה בלימודים השוטפים.
 
ובכל זאת, ראוי לבחון מפעם לפעם באיזה אופן משתנה ייעודן של המכינות הקדם אקדמיות, וכיצד הדבר משפיע על הגמול שאנו מקבלים בעד שכר הלימוד שאנו משלמים לתואר הראשון. חשוב לזכור, שסדנאות יסוד במקצועות עברית ואנגלית אקדמית, ובמקצוע המתמטיקה בחוגים הריאליים, היו בעבר חלק בלתי נפרד מתכניות הלימודים לתואר הראשון. נראה שאלו נדחקים בשנים האחרונות מחוץ לקוריקולום, ועוברים לידיהן של המכינות. כך הופכים המסלולים הקדם אקדמיים למסגרת נוספת שאליה צריך להירשם ולהתקבל.
 
בכדי לעשות לכם את החיים קלים יותר, ריכזנו עבורכם מידע על תנאי הקבלה במכינות השונות בארץ. הנה הפרטים לפניכם:
 
 
האוניברסיטה העברית ירושלים
 
 
 • במסלול למדעי הרוח והחברה - ציון פסיכומטרי 425 ומעלה, ציון סף מינימלי בפרק האנגלית בפסיכומטרי - 70, ציון סף מינימלי בפרק הכמותי בפסיכומטרי - 70
 • במסלול למדעי הטבע - ציון פסיכומטרי 450 ומעלה, ציון בפרק הכמותי בפסיכומטרי - 95 ומעל
 • במסלול המשולב במדעים - ציון פסיכומטרי 620 ומעלה, ציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי -  120 ויותר, ציון בפרק הכמותי - 115 לפחות, ציון בחשיבה מילולית בפסיכומטרי - 115 ומעלה
 • במסלול למדעי ההתנהגות - ציון פסיכומטרי 600 ומעלה, בפרק הפסיכומטרי באנגלית - 120 ומעל, בפרק הפסיכומטרי הכמותי - 80 ויותר, בפרק המילולי בפסיכומטרי - 115 לפחות
 • במסלול לחסרי תעודת בגרות - ציון פסיכומטרי 500 ומעלה, ציון אנגלית בפסיכומטרי - 80 ומעל, ציון כמותי בפסיכומטרי - 70 ויותר
 • מעבר מבחן יע"ל לאלו שנבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה שונה מעברית
 
מחזיקי תארים אקדמיים לא יורשו להתקבל למכינה. מי שמעוניינים לקצר את תהליך הקבלה יכולים לנסות ללמוד בקורס פסיכומטרי לתלמידי מכינה, מסלול שבו לומדים במקביל לשתי התכניות.
 
אוניברסיטת תל אביב
 
במכינה הקדם אקדמית האוניברסיטאית באוניברסיטת תל אביב ניתן להתקבל גם עם תעודת בגרות חלקית, וציון פסיכומטרי מעל 450. קיימות גם תכניות מכינה נוספות, המציבות תנאי קדם שונים. וכך:
 
 • במכינה המקוצרת להנדסה ומדעים מדוייקים נדרשים המועמדים לתעודת בגרות מלאה, הכוללת: 4 או 5 יח"ל במתמטיקה עם ציון 70 ומעלה, 2 יח"ל ומעלה באנגלית, בגרות בפיזיקה ברמת 3 יח"ל בציון 70 ומעלה – או - בגרות במדעי המחשב ברמת 5 יח"ל בציון 70 ומעלה. כמו כן, הם נדרשים לציון פסיכומטרי מעל 600.
 • במכינה לעולים דרישות הכניסה הן: תעודת סיום תיכון מוכרת או תעודת בגרות, בחינת מעבר במתמטיקה, וסיום לימודי עברית ברמת אולפן א'. 
 
אוניברסיטת בר אילן
 
מסלולי מכינה באוניברסיטת בר אילן קיימים בפקולטות למדעי הטבע ולמדעי החברה והרוח. יכולים להגיש מועמדותם בעלי תעודת בגרות מלאה או בעלי ציוני בגרות בהיקף של לפחות 10 יח"ל בציון עובר, אשר השיגו בבחינה הפסיכומטרית ציון 400 ומעלה.
 
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
 
תנאי הקבלה למכינה בטכניון לאלה שיש להם זכאות לתעודת בגרות הם ציון 500 לפחות בפסיכומטרי, ומעבר של מבחן קבלה במתמטיקה בציון 60 ומעלה. אלה שאינם זכאים לבגרות יכולים להתקבל למכינה בטכניון על סמך ציון 550 ומעלה בפסיכומטרי, ומעבר מבחן המיון במתמטיקה בציון 60 לפחות.
 
הקריה האקדמית אונו
 
הקבלה ללימודים במכינה הייעודית בקריה האקדמית אונו מותנית בהצגת תעודת בגרות מלאה, ובמעבר בחינות קבלה בעברית, אנגלית ומתמטיקה. ישנה גם מכינה ייעודית לחסרי בגרות בגילאי 30 +, המספקת מספר קורסי מבוא הנחוצים לקבלה ללימודים.
 
מכללת אחוה
 
דרישות הסף הבסיסיות לרישום למכינה במכללת אחוה הן: 10 שנות לימוד לפחות ומעבר של בחינת מימ"ד או פסיכומטרי. במכללה מספר מכינות לשיפור והשלמת בגרויות, ובהן תנאי קבלה שונים:
 
 • למסלול אינטנסיבי ולמסלול חד שלבי – נדרשים תעודת בגרות מלאה או כמעט מלאה, וציון פסיכומטרי או בחינת מימ"ד 350 ומעלה.
 • למסלול חד שלבי ארוך – המיועד להשלמת מקצועות רבים החסרים בתעודת הבגרות, נדרש ציון פסיכומטרי או בחינת מימ"ד 350 ומעלה.
 • למסלול דו שלבי – נדרש ציון פסיכומטרי או בחינת מימ"ד 320 ומעלה.
 • למסלול מדורג - ציון פסיכומטרי או בחינת מימ"ד 250 ומעלה.
 • עבור תכנית הכנה לבני 30+, הכוללת קורס הכנה לפסיכומטרי - גם מועמדים בעלי תעודת בגרות חלקית יכולים להתקבל.
 
לצד זאת, מציעה המכללה מסלולים ייעודיים בתחומים הבאים:
 
 • למכינה בפסיכולוגיה ולמכינה בחינוך - נדרשים תעודת בגרות מלאה, ציון מימ"ד או פסיכומטרי מעל 400
 • למכינה במדעי החיים - תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי מעל 400, או ציון מימ"ד מעל 450
 
המכון הטכנולוגי, חולון
 
הקבלה למכינה במכון טכנולוגי חולון מותנית במעבר בחינת מימ"ד (אלא אם המועמד מחזיק בציון פסיכומטרי מספק).
 
אוניברסיטת אריאל
 
אוניברסיטת אריאל מציעה מכינה אוניברסיטאית, מכינות ייעודיות, מכינות השלמה וריענון ומכינות לגילאי 30+. המועמדים למסלולי המכינה באוניברסיטת אריאל (למעט מכינת מדעי החברה) מחויבים בביצוע בחינת מימ"ד, אלא אם ניגשו בעבר לבחינה פסיכומטרית.
 
המכללה האקדמית גורדון
 
במסלולי המכינה במכללת גורדון מבקשים מן המועמדים:
 
 • במסלול הקדם אקדמי - 12 שנות לימוד וציון מינימלי 400 בבחינת מימ"ד או פסיכומטרי
 • במסלול ייעודי ללקויי למידה – אותם קריטריונים כמו במסלול הרגיל, בליווי אבחון המעיד על ליקויי למידה
 • במסלול לגילאי 30+ - סיום של לפחות 11 שנות לימוד 
 
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין
 
לתכנית המכינה במכללת דוד ילין מתקבלים על סמך ציון מימ"ד או פסיכומטרי גבוה מ - 350, ומעבר ראיון קבלה.
 
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - מכינה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - מכינה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תנאי קבלה - מכינה
Whatsapp Whatsapp