לימודי צילום עיתונות ודוקומנטרי בבית הספר לאמנות הצילום, היחידה ללימודי המשך בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי צילום?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על צילום עיתונות ודוקומנטרי - לימודי המשך בטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס צילום עיתונות ודוקומנטרי במרכז לצילום, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון

 

מסולל זה אינו פעיל, למסלולים נוספים של היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ - הטכניון לחצו כאן

 

בערב יום כיפור אחד יצא אדם עם מצלמה ותיעד שחיטה של תרנגול בחצר חסידית חרדית בירושלים. עשו זאת לפניו כבר רבים וטובים, עד כי דמות החרדי כבר נקשרת במוחם של המוני הקהל עם הסכין הנוצצת. אלא שהפעם, נראים בתמונה לא רק התרנגול המסכן כשחרב השחיטה על צווארו, אלא גם פניהם המצומררים והמוטרדים של נערים חרדיים המביטים בו, ובעיניהם - גם סקרנות וגם אימה.

 

במרכז לצילום של היחידה ללימודי המשך בטכניון מעביר אומן ואיש מקצוע מוכר קורס צילום עיתונות ודוקומנטרי, שבו המשתתפים זוכים להכיר מקרוב את תהליכי העבודה, שיצרו בעבר ויוצרים היום - תמונה חדשותית, סרט תיעודי, צילום מגזין ויצירה היסטורית.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך הקורס המשתתפים נחשפים לגישות רבות ומגוונות של עולם הצילום, מנתחים יצירות של אומנים, ולומדים לזהות ולהכיר סגנונות שונים. הסטודנטים מפתחים יכולות ניתוח ויכולות יצירה עצמאיות, ומתנסים בטכניקות צילום. בתום כל מפגש מקבלים הסטודנטים מטלת צילום בהתאם לנושא השיעור, ובמפגש הבא זוכים לביקורת מקדמת מטעם המנחה ושומעים את חוות דעתם של המשתתפים האחרים. בסיום הקורס העבודות הנבחרות מוגשות בגלריה לצילום.

 

מבנה הלימודים

 

קורס צילום עיתונות ודוקומנטרי בנוי מ - 15 מפגשים חד שבועיים, ומדי פעם מתקיימים מפגשים נוספים בימי שישי לצורך עבודה מעשית. בשמונת המפגשים הראשונים הסטודנטים מקבלים מטלות צילום שונות לביצוע משיעור לשיעור, ולאחר מכן הם מתחילים בעבודה מונחית ממושכת על פרויקט גמר. המפגשים נערכים בבית הדר דימול בגבול תל אביב - רמת גן.

 

במסגרת הקורס הסטודנטים מקשיבים להרצאות, משתתפים בדיונים, יוצאים לסיורים מודרכים בדרום תל אביב ובמרכז הארץ, מתנסים בצילומי חוץ בליווי ובהדרכת מנחה הקורס, צופים בסרטים דוקומנטריים, נפגשים עם צלם עיתונות במסגרת כיתת אומן ועוד.

 

 

נושאי לימוד

 

 • תהליכי עבודה של צלם העיתונות
 • נקודות מבט
 • התגברות על סטריאוטיפים בתיעוד
 • הומור בצילום עיתונות
 • חשיפה לצילומים ששינו את ההיסטוריה
 • בניית כתבה עיתונאית
 • התפתחות הצילום הדוקומנטרי בחו"ל ובארץ
 • אתיקה בצילום עיתונאי
 • תהליכים והתפתחויות בקריירה של אנני לייבוביץ' 
 • כיסוי אייטמים חדשותיים     
 • השפעת הצילום העיתונאי על דעות ורגשות הציבור     
 • ועוד

 

מנחה הקורס

 

מנחה הקורס הוא אומן ידוע, שיצירותיו פורסמו במהלך השנים בעיתונות הארצית המקומית ובעיתונות ברחבי העולם, וכן בגלריות ובמוזיאונים. במשך עשור עבד בסוכנות רויטרס, וכיום הוא פועל כעצמאי ומוסיף לפרסם את עבודותיו בעיתונים ובמגזינים, בישראל ובחו"ל. בשנת 2009 זכה במקום ראשון בתחרות צילומי עיתונות בישראל "עדות מקומית". לצד עבודתו כצלם הוא גם מרצה ומלמד בכמה מוסדות אקדמיים בארץ.

 

קהל יעד

 

קורס צילום עיתונות ודוקומנטרי במרכז לצילום בטכניון מיועד למקצוענים ולחובבים, שכבר מכירים את המצלמה ואת השימוש בה, ומעוניינים לפתח גישה יצירתית עשירה יותר, שתבוא לידי ביטוי בתמונות שיפיקו, וזאת באמצעות הרחבת הדעת בנושאים תיאורטיים הקשורים הן לצילום והן לנושאי צילום אפשריים, בהתאם לתחומי העניין של התלמידים.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס זה נדרשים להיות בעלי ידע טכני בצילום ובוגרי קורסים קודמים מטעם המרכז לצילום של היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון. מועמדים אחרים יידרשו לעבור מבחן בקיאות בנושאים רלוונטיים בתחום הצילום. על כל משתתפי הקורס להצטייד במצלמת SLR דיגיטלית או אנאלוגית.

 

תעודה

 

למסיימי הקורס בהצלחה תוענק תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך
פורום לימודי עיצוב
מקומות מומלצים ללימודי עיצוב גרפי
לינוי
1 תגובות
קורס פוטושופ למתחילים ומתקדמים מוקלט אונליין
איילת
1 תגובות
הבדל בין קורס UX UI לבין התמחות ב UI UX
שריף
1 תגובות
האם תחום ההום סטיילינג מבוקש?
נורהאן אבו סייף
1 תגובות
קורס צילום אדריכלי
רשא עאבד
1 תגובות
ההבדל בין עיצוב מדיה הנדסאי לבין תקשורת חזותית תואר בשנקר
ד
1 תגובות
איפה עדיף ללמוד עיצוב פנים - בצלאל או שנקר?
יעל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp