לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > צילום > קורס צילום עיתונות

קורס צילום עיתונאי חברתי


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס צילום עיתונות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
צילום סטילס
צילום וידאו
קורס צילום טבע
קורס צילום דיוקן
קורס צילום לטלוויזיה
קורס צילום מקצועי
קורס צילום שחור לבן
צילום דיגיטלי
קורס צילום עיתונות
קורס צילום והפקת וידאו
 
 
קורס צילום עירום
צילום אוכל
קורס צילום אופנה
קורס צילום אירועים
קורס צילום סטודיו
קורס צילום ספורט
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
קורס צילום לפרסום
קורס צילום נוף עירוני
קורס צילום למתחילים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי צילום עיתונאי / חברתי

צילומים עיתונאיים וחברתיים הינם צילומים בעלי יכולת לתעד דמויות בתנועה, לתעד זרמים חברתיים, צילומים הבאים במטרה להשפיע ולהוביל לשינויים חברתיים וכו’.

 

המטרה בלימודי קורס צילום זה הינה הכשרת צלמים מקצועיים, המסוגלים ויודעים כיצד להכניס אל תוך צילומיהם ידע נרחב ביותר מתחום הצילום והאמנות, במטרה להוסיף איזשהו מימד אישי, מחשבה או ביקורת. למרות זאת, הצילומים צריכים להיעשות בצורה איכותית ומקצועית, לשמור על טיב התמונה והאסתטיקה ולשמור על ערכים חברתיים ואמינות.

אצל מרבית בוגרי צילום למתחילים, בשלב מסויים הם מגיעים ליכולות טכניות גבוהות, לרוב זה קורה בסיום קורסי צילום שונים. באותו שלב הם מיומנים מאוד בתפעול המצלמה, בצילום דיגיטלי, צילום סטודיו וכו’ ומגיעים למיצוי יכולותיהם, אז נשאלת השאלה מה אפשר לעשות עם היכולות האלו, איך אפשר לקחת את הצילום דרגה אחת קדימה, מעבר לטכניקה.

 

"תמונה שווה 1,000 מילים", ואכן, הצילום העיתונאי מהווה חלק עיקרי, אינטגראלי ומשמעותי בעיתונות. התצלום העיתונאי מציג לעיני הקורא את מקום ההתרחשות ובכך למעשה מעביר שבריר מן המציאות ומעניק לקורא אווירה ותחושות המשלימות את המידע המילולי שהעיתון מספק. התמונות לכאורה מציגות מציאות מהשטח, אך עם זאת, יש לזכור שמאחורי מצלמה עומד אדם שבוחר - מה ייכנס לפריים ומה יישאר בחוץ, מאיזה זווית לתאר את המתרחש וכדומה. בחדרי העריכה, כפי שכבר נוכח עולמינו לדעת, לא אחת מעוותים גרפיקאים את העובדות המתועדות ויוצרים מציאות מדומיינת ושקרית.

 

מה לומדים בקורס צילום עיתונאי/ חברתי?

צילום עיתונות הוא אחד מענפי הצילום השונים ומתווסף לשאר תחומי העיתונות (איסוף, עריכה והצגה של מידע חדשותי). צילום עיתונות נבדל מסוגי צילום שונים בכמה פרמטרים:

 

  • תזמון - התמונה העיתונאית מקבלת משמעות נוספת לנוכח האירועים המפורסמים באותו הזמן
  • אובייקטיביות - התמונה בדרך כלל מתארת את האירוע באופן מדויק והוגן.
  • נרטיב - התמונות העיתונאיות מופיעות לצד אירועים חדשותיים אחרים.

 

צלם העיתונות הוא למעשה עיתונאי, שצריך לקבל החלטות מהירות בזמן אמת, לשאת ציוד צילום ולהיתקל לעתים במכשולים פיזיים, מזג אוויר ועוד. הצלם העיתונאי משפיע במידה רבה על התוצאה הסופית. הוא יכול להשתמש בעדשות מיוחדות בכדי לטשטש, לקרב או להרחיק את נושא התמונה. החלטותיו קובעות מה המסר שיועבר לקהל הרחב באמצעות התמונה.

 

 

מערכת העיתון צריכה לבסוף להחליט באילו תמונות להשתמש מתוך כלל מאגר התמונות הקיים. בכל יום התצלומים עוברים שני מיונים: במיון הראשון קובעים אילו אירועים מצולמים יפורסמו, ובמיון השני בוחרים בתצלום אחד מכל אירוע. החלטה זו אינה פשוטה עבור אותו עורך שמקבל מספר גדול של תצלומים, זאת מאחר והוא קובע, למעשה, איזה מסר יועבר לקורא. מתחת לתמונה העיתונאית מתווספות מילות הסבר ותיאור. כאשר היא מהווה חלק מכתבה, ההסבר לרוב ענייני וקצר, וכאשר התמונה עומדת לבדה, ההסברים מפורטים יותר.

 

מטרת הלימודים

 

לימודי צילום עיתונאי/חברתי מפגישים את המשתתפים עם אסכולות צילום שונות ולזרמים בעולם הצילום. היכרות זו מעניקה להם פתיחות מחשבתית, יכולת ניתוח עבודותיהם של צלמים אחרים והבנה כיצד לבטא עצמם בעזרת הצילום ולהביע מסר או ביקורת באמצעות הצילום ועוד.

 

הלימודים בקורס צילום עיתונאי/ חברתי מתאימים לחובבי צילום מתקדמים המעוניינים להתנסות בסוג שונה של צילום, המתמקד בפן הביקורתי של הצילום, בפן האומנותי, הדוקומנטרי, העיתונאי. הלימודים בקורס זה כוללים מגוון נרחב ביותר של נושאים אקטואליים וחברתיים הסוקרים את סוג צילום זה באופן מקיף.

 

הלימודים במרבית הקורסים כוללים גם תכנים אומנותיים וגם תכנים טכניים ומשפרים את יכולות התלמידים באופן מובהק. תוכנית הלימודים משתנה מאוד בהתאם להיקף הקורס ולמוסד הלימוד המעביר אותו.

 

בין תכני הלימוד: מבוא לצילום חברתי דוקומנטרי ועיתונאי, התפתחות הצילום העיתונאי לאורך ההיסטוריה, פיתוח גישה אישית, ביקורת בצילומים, סוגי צילום עיתונאי, טכניקות צילום וציוד, החוק והצלם העיתונאי, עריכת תמונות, היכרות עם צלמים הפועלים בתחום צילום זה ועוד.

 

הלימודים בקורס כוללים חומר תיאורטי, התנסות מעשית וסדנאות בשטח. בתום הלימודים מוענקת לבוגרים תעודה מטעם מוסד הלימוד.
היכן לומדים וכמה זמן?

משך הלימודים בקורס צילום עיתונאי/ חברתי משתנה מאוד בהתאם להיקף הקורס ולמוסד הלימוד המעביר אותו, קיימים קורסים בסיסייים הנעים בין 12- 15 מפגשי לימוד, וקיימים גם מסלולים דו- שנתיים המקיפים יותר ומתעמקים בתחום.

בין מוסדות הלימוד האפשריים לקורס צילום עיתונאי/ חברתי: מסע אחר- המדרשה לצילום גיאוגרפי, מרכז צילום טכניון ועוד. אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה בהמשך?

בתום הלימודים בקורס זה הצלמים הבוגרים הם לא רק צלמים מקצועיים וטכניים אלא צלמים השמים דגש רב על האומנות בתמונה, על האמירה של התמונה, על ביקורות, על זרמים חברתיים ועוד. צלמים מסוג זה יוכלו להשתלב בתחום העיתונאות, במגזינים, בהפקות דוקומנטריות, בתערוכות וכו’.

 

 

רוצה לדעת יותר על קורס צילום עיתונות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס צילום עיתונות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס צילום עיתונות

חוות דעת של סטודנטים: צילום (52 חוות דעת)
התקבלו 52 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
סתיו תחיה ,מוסררה - לימודי אמנות, קורס צילום - מוסררה, 30/10/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יש אווירה של חופש. יופי הבניין והששכונה עוצרים נשימה האווירה המורים המיוחדים . אהבתי את האופציות המגוונות ללקיחת הקורסים בנים מתקדמות ... הכיתות קטנות ונאווירה אינטימית . יש יחס מכל מורה ומורה ומרגיש שרואים אותך.
פחות אהבתי את חוסר האיזון בין המינים בכיתה ואת העובדה שלא ייעצו לי על מצלמה לפני תחילת הלימודים . גם אין בקפיטריה יותר מיד אופציות לאכול.

על הקמפוס
הקמפוס מחולק לשתי חטיבות במרחק הליכה קצר . באיזור הלימודים מתקיימים עוד דברים כגון מרכז קנדה צעירים במרכז ועוד מכינות למיניהם .המורים מיוחדים וזאת לא מסגרת שמרגישה לוחצת . האנשים נחמדים מאוד והכל מאוד מקצועי בכיתות פרונטאליות בעיקר . יש ציוד מעולה להשאלה כיתות מחשבים מרווחות ואופציות להשתלבות עם מחלקות. בעיקר גמישות עופפת את המקום . יש את מוסררה מיקס ומלא דברים מגניבים בבית ספר שעוסקים באמנות ותרבות כולל עירוב השכונה עצמה וסובלנות כלפי אנשים בכללי.
אלינה,המרכז האקדמי ויצו חיפה, לימודי צילום - מרכז ויצו חיפה, 10/09/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת חלק מהמרצים כי הם אנשים שניתן לסמוך עליהם והם מעבירים את החומר הלימודי בצורה מקצועית ומעניינת.

על הקמפוס
מקום נחמד, הלימודים לא קלים, קשה מאוד לשלב לימודים ועבודה" באופן כללי מרוצה.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי פוטושופ - צעד ראשון לעולם חדש!
לימודי קולנוע וטלוויזיה
לימודי עריכת וידאו ומוסיקה
לימודי צילום למתקדמים
לימודי עיבוד תמונה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לצילום
דרך צילום
בית הספר לאמנות הצילום של הטכניון
מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים
בית ספר חשיפה
המרכז להשתלמויות בר אילן
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס צילום עיתונות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד צילום
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
היכן נערך קורס מפעילי עגורנים? (לפני 1 ימים, 18 שעות, 49 דקות)
קורס גישור משפחה בהרצליה (לפני 2 ימים, 16 שעות, 37 דקות)
קורסי בוררות ואימון אישי מוכרים לשבתון (לפני 3 ימים, 12 שעות, 35 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אומנות (לפני 4 ימים, 17 שעות, 16 דקות)
קורס ביטוח (לפני 4 ימים, 17 שעות, 28 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD