רוצה פרטים על קורס צילום עיתונות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס צילום עיתונאי חברתי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס צילום עיתונות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי צילום עיתונאי / חברתי

צילומים עיתונאיים וחברתיים הינם צילומים בעלי יכולת לתעד דמויות בתנועה, לתעד זרמים חברתיים, צילומים הבאים במטרה להשפיע ולהוביל לשינויים חברתיים וכו’.

 

המטרה בלימודי קורס צילום זה הינה הכשרת צלמים מקצועיים, המסוגלים ויודעים כיצד להכניס אל תוך צילומיהם ידע נרחב ביותר מתחום הצילום והאמנות, במטרה להוסיף איזשהו מימד אישי, מחשבה או ביקורת. למרות זאת, הצילומים צריכים להיעשות בצורה איכותית ומקצועית, לשמור על טיב התמונה והאסתטיקה ולשמור על ערכים חברתיים ואמינות.

אצל מרבית בוגרי צילום למתחילים, בשלב מסויים הם מגיעים ליכולות טכניות גבוהות, לרוב זה קורה בסיום קורסי צילום שונים. באותו שלב הם מיומנים מאוד בתפעול המצלמה, בצילום דיגיטלי, צילום סטודיו וכו’ ומגיעים למיצוי יכולותיהם, אז נשאלת השאלה מה אפשר לעשות עם היכולות האלו, איך אפשר לקחת את הצילום דרגה אחת קדימה, מעבר לטכניקה.

 

"תמונה שווה 1,000 מילים", ואכן, הצילום העיתונאי מהווה חלק עיקרי, אינטגראלי ומשמעותי בעיתונות. התצלום העיתונאי מציג לעיני הקורא את מקום ההתרחשות ובכך למעשה מעביר שבריר מן המציאות ומעניק לקורא אווירה ותחושות המשלימות את המידע המילולי שהעיתון מספק. התמונות לכאורה מציגות מציאות מהשטח, אך עם זאת, יש לזכור שמאחורי מצלמה עומד אדם שבוחר - מה ייכנס לפריים ומה יישאר בחוץ, מאיזה זווית לתאר את המתרחש וכדומה. בחדרי העריכה, כפי שכבר נוכח עולמינו לדעת, לא אחת מעוותים גרפיקאים את העובדות המתועדות ויוצרים מציאות מדומיינת ושקרית.

 

מה לומדים בקורס צילום עיתונאי/ חברתי?

צילום עיתונות הוא אחד מענפי הצילום השונים ומתווסף לשאר תחומי העיתונות (איסוף, עריכה והצגה של מידע חדשותי). צילום עיתונות נבדל מסוגי צילום שונים בכמה פרמטרים:

 

  • תזמון - התמונה העיתונאית מקבלת משמעות נוספת לנוכח האירועים המפורסמים באותו הזמן
  • אובייקטיביות - התמונה בדרך כלל מתארת את האירוע באופן מדויק והוגן.
  • נרטיב - התמונות העיתונאיות מופיעות לצד אירועים חדשותיים אחרים.

 

צלם העיתונות הוא למעשה עיתונאי, שצריך לקבל החלטות מהירות בזמן אמת, לשאת ציוד צילום ולהיתקל לעתים במכשולים פיזיים, מזג אוויר ועוד. הצלם העיתונאי משפיע במידה רבה על התוצאה הסופית. הוא יכול להשתמש בעדשות מיוחדות בכדי לטשטש, לקרב או להרחיק את נושא התמונה. החלטותיו קובעות מה המסר שיועבר לקהל הרחב באמצעות התמונה.

 

 

מערכת העיתון צריכה לבסוף להחליט באילו תמונות להשתמש מתוך כלל מאגר התמונות הקיים. בכל יום התצלומים עוברים שני מיונים: במיון הראשון קובעים אילו אירועים מצולמים יפורסמו, ובמיון השני בוחרים בתצלום אחד מכל אירוע. החלטה זו אינה פשוטה עבור אותו עורך שמקבל מספר גדול של תצלומים, זאת מאחר והוא קובע, למעשה, איזה מסר יועבר לקורא. מתחת לתמונה העיתונאית מתווספות מילות הסבר ותיאור. כאשר היא מהווה חלק מכתבה, ההסבר לרוב ענייני וקצר, וכאשר התמונה עומדת לבדה, ההסברים מפורטים יותר.

 

מטרת הלימודים

 

לימודי צילום עיתונאי/חברתי מפגישים את המשתתפים עם אסכולות צילום שונות ולזרמים בעולם הצילום. היכרות זו מעניקה להם פתיחות מחשבתית, יכולת ניתוח עבודותיהם של צלמים אחרים והבנה כיצד לבטא עצמם בעזרת הצילום ולהביע מסר או ביקורת באמצעות הצילום ועוד.

 

הלימודים בקורס צילום עיתונאי/ חברתי מתאימים לחובבי צילום מתקדמים המעוניינים להתנסות בסוג שונה של צילום, המתמקד בפן הביקורתי של הצילום, בפן האומנותי, הדוקומנטרי, העיתונאי. הלימודים בקורס זה כוללים מגוון נרחב ביותר של נושאים אקטואליים וחברתיים הסוקרים את סוג צילום זה באופן מקיף.

 

הלימודים במרבית הקורסים כוללים גם תכנים אומנותיים וגם תכנים טכניים ומשפרים את יכולות התלמידים באופן מובהק. תוכנית הלימודים משתנה מאוד בהתאם להיקף הקורס ולמוסד הלימוד המעביר אותו.

 

בין תכני הלימוד: מבוא לצילום חברתי דוקומנטרי ועיתונאי, התפתחות הצילום העיתונאי לאורך ההיסטוריה, פיתוח גישה אישית, ביקורת בצילומים, סוגי צילום עיתונאי, טכניקות צילום וציוד, החוק והצלם העיתונאי, עריכת תמונות, היכרות עם צלמים הפועלים בתחום צילום זה ועוד.

 

הלימודים בקורס כוללים חומר תיאורטי, התנסות מעשית וסדנאות בשטח. בתום הלימודים מוענקת לבוגרים תעודה מטעם מוסד הלימוד.
היכן לומדים וכמה זמן?

משך הלימודים בקורס צילום עיתונאי/ חברתי משתנה מאוד בהתאם להיקף הקורס ולמוסד הלימוד המעביר אותו, קיימים קורסים בסיסייים הנעים בין 12- 15 מפגשי לימוד, וקיימים גם מסלולים דו- שנתיים המקיפים יותר ומתעמקים בתחום.

בין מוסדות הלימוד האפשריים לקורס צילום עיתונאי/ חברתי: מסע אחר- המדרשה לצילום גיאוגרפי, מרכז צילום טכניון ועוד. אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה בהמשך?

בתום הלימודים בקורס זה הצלמים הבוגרים הם לא רק צלמים מקצועיים וטכניים אלא צלמים השמים דגש רב על האומנות בתמונה, על האמירה של התמונה, על ביקורות, על זרמים חברתיים ועוד. צלמים מסוג זה יוכלו להשתלב בתחום העיתונאות, במגזינים, בהפקות דוקומנטריות, בתערוכות וכו’.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס צילום עיתונות?

רוצה לדעת יותר על קורס צילום עיתונות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס צילום עיתונות

חוות דעת של סטודנטים: צילום

התקבלו 68 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp