לימודי צילום טבע בבית הספר לאמנות הצילום, היחידה ללימודי המשך בטכניון

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

אהבת? שתף ב:

קורס צילום טבע בבית הספר לאמנות הצילום של הטכניון

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון לחצו כאן

 

ציפור במעופה

 

סיפור אישי, שקרה יותר מפעם אחת ליותר מאדם אחד: אני עם המצלמה שלי, השחרור על העץ. הוא ואני מביטים זה בזה, קפואים על מקומנו. מידי פעם הוא מביא ציוץ, ולי יש הרגשה שזוהי תחילתה של ידידות ארוכה. הפעם לבטח אני אצליח לצלם אותו. הלחיצה על כפתור המצלמה אורכת שבריר שניה, והשחרור – כבר לא שם.

 

על מנת לצלם את בעלי החיים בטבע מומלץ ראשית להכיר אותם מקרוב - לדעת היכן ובאיזה שעות הם מסתובבים, ובאיזו סיטואציה הכי כדאי "ללכוד" אותם בעדשה. כמובן שמעבר להיכרות עם עולם הטבע, נדרשים גם ציוד מתאים וידע מתקדם בטכניקות מגוונות ומתוחכמות ליצירת תמונה מעניינת באיכות טובה. בבית הספר לאמנות הצילום מטעם הטכניון, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ, מציעים קורס צילום טבע, המשלב הנחייה מעשית של צלמים מנוסים עם הדרכה של ביולוגים וצפרים. ניתן להשתתף בקורס בבית הדר דימול ברמת גן או בקריית הטכניון בחיפה.

 

תכנית הלימודים

 

בתכנית הלימודים מקנים לסטודנטים חומרים תיאורטיים ומאפשרים להם להתנסות באופן מעשי וליהנות תוך כדי כך מליווי מקצועי. הסטודנטים מכירים את הציוד המתאים ואת דרכי השימוש בו, הם נחשפים לשיטות צילום מגוונות של נוף פראי, יונקים, זוחלים וצמחים. בנוסף, הסטודנטים משתתפים בסדנה לצילום עופות בים וביבשה, ומתנסים בטכניקות עבודה שונות לצילום יונקים בשעות היום והלילה. הם לומדים כיצד ניתן לביים את הטבע, מבינים איך להשתמש בתאורה הטבעית בתנאי השטח על מנת ליצור אווירה מיוחדת, מכירים טכניקות מגוונות לצילום פרחי בר, ועוד.

 

מבנה הלימודים

 

קורס צילום טבע בבית הספר לאמנות הצילום של הטכניון כולל 15 מפגשים שבועיים, המתקיימים לחילופין גם באמצע השבוע וגם בימי שישי בבוקר. בנוסף, הקורס כולל סדנת סוף שבוע מיוחדת (שישי ושבת) במדבר יהודה. במהלך הלימודים הסטודנטים מפתחים שפה אישית וייחודית בהתייעצות עם המנחים ובאמצעות התנסות מעשית. הם מציגים את עבודותיהם בקבוצה, וזוכים לביקורת בונה הן מהמנחים והן מהמשתתפים הנוספים. לקראת תום הקורס הם מגישים פרויקט גמר, המסכם את כל הידע שנצבר והטכניקות הנרכשות.

 

נושאי לימוד

 

 • צילום ציפורים בתנועתן
 • צילום מאקרו
 • סביבה ימית וסביבה יבשה
 • היחס בין האובייקט לרקע
 • שיטות הסוואה
 • הנוף השומם ויצירת האמנות
 • התנהגות עופות
 • צמחים ופרחים, חרקים וזוחלים
 • יונקי לילה ויונקי יום     
 • דרכים לתיעוד הצבעים המקוריים     
 • ועוד

 

קהל יעד

 

הקורס מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים, המעוניינים להרחיב את הידע ולרכוש כלים וטכניקות בצילומי מאקרו, המעצימים חיות קטנות כמו - עכבישים, לטאות ונמלים, וחושפים את יופיים ואת פלאי הבריאה.

 

תנאי קבלה

 

לקורס צילום טבע יכולים להתקבל בוגרי קורס בסיסי בצילום או בעלי ידע טכני וניסיון מעשי. מועמדים שאינם בוגרי הקורסים לצילום בטכניון, נדרשים לעבור מבחן בקיאות. כל המועמדים מתבקשים להצטייד בחצובה ובמצלמת SLR, אנלוגית או דיגיטאלית, בעלת טווח עדשה של 20 עד 200 מילימטר (מומלץ אפילו טווח גבוה יותר).

 

 

תעודה

 

לבוגרי הקורס מוענקת תעודת גמר מטעם הטכניון, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.

 

הנחות מיוחדות

 

מועמדים הנרשמים עשרה ימים לפני מועד פתיחת הקורס זכאים באופן אוטומטי להנחה של 150 שקלים ממחירו המלא. כמו כן, סטודנטים הלומדים בטכניון (בכל המסלולים) נהנים מהנחה משמעותית, וכך גם עובדי הטכניון ובני משפחתם.

 

 

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך