קורס צילום נוף עירוני בבית הספר לאמנות הצילום, היחידה ללימודי המשך בטכניון

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

אהבת? שתף ב:

קורס צילום אורבני במרכז לצילום בטכניון – היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון לחצו כאן

 

הפואטיקה של האספלט והבטון

 

יום ראשון, שמונה בבוקר, אנשים רצים לעבודה, ממהרים, דוחפים, עשן אוטובוסים חונק את הגרון ושורף את העיניים. בניינים גבוהים מסתירים כל פיסת שמש טובה, כשלפתע חוצה את הכביש מהגרת אפרו אמריקאית עטופה בבדים ומטפחות צבעוניות, והיא אוחזת בידה ילדה מתוקה. שתיהן מחייכות. לרגע אחד, הרחוב האפור נעצר ומקבל צבע חדש, צבע של חיים.

 

אם גם אתם שמים לב למצבים מעניינים ויפים, כשאתם הולכים לתומכם ברחובות העיר, ואתם רוצים ללמוד איך לתעד את הרגעים המיוחדים האלה באמצעות המצלמה, ובדרך אמנותית ומקצועית, הקורס לצילום אורבני ביחידה ללימודי המשך וחוץ בטכניון - מתאים עבורכם.

 

תכנית הלימודים

 

משתתפי קורס צילום אורבני נחשפים לעבודות של צלמים מוכרים מכל העולם, כמו יוג'ין אג'ה, ברנרד והילה בכר, אוגוסט סאנדר, ריינקה דיקסטרה, ויליאם קליין ועוד. הסטודנטים לומדים להסיק מסקנות ולנתח עבודות של צלמים אחרים, קוראים בספרות המקצועית, צופים בקטעים מסרטים ובשקופיות, ודנים בסוגיות הקשורות בצילום האורבני.

 

כיצד ניתן לתרגם את החיים העירוניים לצילום? איך אפשר להעביר תיאוריה במדיום זה? אלו תפישות ורעיונות באות לידי ביטוי במיוחד בצילום ובקולנוע? מאיפה מגיעה התשוקה למקום, והתשוקה לספר סיפור דרך עדשת המצלמה? – אלו הן רק חלק מהסוגיות הנידונות בקורס.

 

מתכונת הלימוד

 

הסטודנטים רוכשים ידע וכלים מקצועיים בצילום המותאם במיוחד לתיעוד ערים. במהלך הקורס הם מצלמים אובייקטים ומקומות שונים בגבולות העיר, מציגים את העבודות שלהם בקבוצה, ומקבלים ביקורת בונה ממנחה הקורס ומשאר המשתתפים.

 

קורס צילום אורבני בנוי מ - 15 מפגשים דו שבועיים המתקיימים בבית הדר דימול ברמת גן. המפגשים כוללים לימוד חומר עיוני ומעשי, התנסות בצילום ויציאה לסיור מודרך בדרום תל אביב. במהלך הקורס עובדים המשתתפים על פרויקט אישי, והעבודות הנבחרות מוצגות בגלריה מקצועית לאמנות.

 

נושאי לימוד

 

 • התאמת נושא הצילום למצלמה ולעדשה
 • כיצד מתארים מקום
 • ההיסטוריה של מקום והקשר לרעיון העבודה
 • רפרזנטציה של אובייקט
 • שנות השישים והשבעים בתרבות האמריקאית 
 • מחשבות על פורטרטורה
 • טכניקות צילום לתיאור רעיונות של תפישת העיר
 • איך מספרים סיפור דרך המצלמה     
 • המבט הקונקרטי אל מול הרומנטיזציה של המציאות
 • ועוד
 • הקשר בין הביוגרפיה של צלמים לבחירת הנושאים בעבודות שלהם     
 

 

 

מנחה הקורס

 

מנחה הקורס הוא צלם ישראלי שסיים בהצטיינות את הלימודים במחלקה לצילום בבצלאל. צילומיו הרבים הוצגו בתערוכות יחיד במוזיאון הפתוח לצילום, במוזיאון חיפה לאמנות ובתל חי. הוא השתתף גם בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. כיום הוא מרצה בבית הספר לצילום בטכניון, ובבתי ספר לאמנויות ברחבי הארץ, כגון: בצלאל, ויצו חיפה, מכללת ספיר ובבית הספר לצילום מוסררה בירושלים.

 

קהל היעד ותנאי קבלה

 

קורס צילום אורבני מתאים לבוגרי הקורסים הבסיסיים לצילום ביחידה ללימודי המשך וחוץ בטכניון, ולאנשים ששולטים בטכניקות הצילום הבסיסיות ומעוניינים להתמקד בתפישות צילום עירוניות. מועמדים שאינם בוגרי קורסי צילום של הטכניון, נדרשים למלא שאלון בקיאות בנושאים רלוונטיים לעולם הצילום. כל המועמדים נדרשים להצטייד במצלמת SLR דיגיטלית או אנלוגית.

 

 

תעודה

 

למסיימי הקורס בהצלחה תוענק תעודה מטעם היחידה ללימודי המשך וחוץ של הטכניון.

 

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך