תואר בצורפות ואופנה בבצלאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אדריכלות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי צורפות ואופנה - בצלאל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי צורפות ואופנה בבצלאל

 

בוגרי האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל, והסגל האקדמי במוסד היוקרתי, נחשבים לאמנים מבוקשים בגלריות מובילות בארץ ובעולם. האקדמיה מציעה מסלולי לימוד לתואר ראשון (B.F.A, B.DES, B.Arc) במגוון תחומים מבוקשים כגון עיצוב תעשייתי, ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, עיצוב קרמי, צילום ועוד.

 

המחלקה לצורפות ואופנה
הצורפות הינה מלאכה העוסקת בעיבוד מתכות (כגון כסף או זהב), למטרת ייצור תכשיטים או יצירות אומנות. הלימודים במחלקה לצורפות ואופנה מתמקדים בשימוש במתכות המעובדות לצורך ייצור מוצרים ואביזרים שונים בדגש על תחום העיצוב.

 

האופנה, בהיותה חלק בלתי נפרד מעולם העיצוב, מהווה נדבך חשוב בלימודי הסטודנטים במחלקה. המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל מעודדת את הסטודנטים לבחון את גבולות החומר והמחשבה, בכדי להביאם לידי יצירה פונקציונאלית ואסתטית.

 

האופנה ועזריה הנלווים הולכים בד בבד עם הגדרות חברתיות ואידאולוגיות בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה. העיצוב הייחודי של פריטי האופנה מלמד על הלך הרוח באותם שנים, על אופי החברה (שמרני, מתון או פתוח לחידושים) ועל תרבותה. כתוצאה מכך, תופסים לעצמם הסטודנטים במחלקה לצורפות ואופנה מקום נכבד בעיצוב פניו של המרקם התרבותי של תקופתנו.

 

תוכנית הלימודים

 

המסלול לתואר ראשון B.F.A בצורפות ואופנה, באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל, נמשך ארבע שנים. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של תיאוריות מתחום האומנות, לצד מכלול שיטות לעיבוד חומרים שונים. התוכנית בנויה בצורה הדרגתית, כאשר הלימודים בשנתיים הראשונות מהווים את הבסיס לשנים הבאות.

 

בשנה הראשונה, במסגרת לימודי היסודות בתחום העיצוב והאומנות, נלמדים קורסים כגון יסודות התפירה, תדמיתנות ודיגום, מיכון בסיסי, צבע כחומר וככלי, רישום ועוד. במהלך השנה השנייה משתלבים הסטודנטים באחת מתוך שלוש התמחויות, על פי בחירתם: חפצים, תכשיטים ואביזרים או לבוש. לימודי ההתמחות מלווים בשיעורים כלל מחלקתיים, סדנאות רבות, עבודה אישית בסטודיו וביצוע של מספר פרויקטים.

 

פרויקט עצמאי

 

הפרויקט העצמאי מבוצע במהלך השנה השלישית ללימודים, ומאפשר לסטודנט לתרגם את יכולותיו לכדי יצירה אומנותית בתחום ההתמחות אותו בחר. בנוסף לפרויקט זה, במהלך שנה ד’ יעבדו הסטודנטים על פרויקט הגמר, שאף הוא יתמקד בתחום ההתמחות של הסטודנט. בביצוע הפרויקט יוצגו תוצרי העבודה, תוך אמירה אישית של הסטודנט על הזמן, המקום ומצב החברה.

 

תנאי קבלה

 

ההרשמה לתואר ראשון בצורפות ואופנה בבצלאל נפתחים במקביל לתוכניות לימודי העיצוב והאומנות במכללות השונות בישראל. ההרשמה נמשכת לאורך חודשים ינואר עד מרץ, כאשר השלבים הבאים בתהליך הקבלה ללימודים יערכו בחודשים שלאחר מכן. בכדי לפתוח את הליך ההרשמה, על המועמד למלא ערכת רישום ולספק את הטפסים הבאים:

 

 • טופס הרשמה
 • תעודת בגרות
 • אישור על שירות צבאי, שירות לאומי או תעודת פטור
 • אישור על תשלום דמי ההרשמה ובחינות הקבלה
 • שתי תמונות דרכון
 • צילום תעודת זהות

 

עם סיום הליך ההרשמה, יוזמנו המועמדים לבחינות הכניסה של החוג לצורפות ואופנה. בחינות הכניסה נפתחות בשלב של בחינות מעשיות, אשר במסגרתן ידרשו המועמדים להציג יצירתיות מחשבתית, תוך הבאת רעיון עיצובי לידי ביטוי ויזואלי (בצורה של רישום או בניית מודלים ברמה בסיסית).

 

מועמד אשר צלח את הבחינה המעשית, יוזמן לראיון אישי בו ישאל שאלות שונות על תחומי העניין שלו, תפיסתו האומנותית, מטרותיו וניסיונו בעיצוב. כמו כן, נדרשים המועמדים להביא עימם לראיון תיק עבודות (פורטפוליו), הכולל כ-10-15 יצירות מתחומים שונים (וידאו, אנימציה, איור, צילום, כתיבה וכו’).

 

 

שכר לימוד

 

האקדמיה לאומנות ועיצוב, בצלאל, הינה מוסד מתוקצב להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בה דומה לשכר הלימוד באוניברסיטאות השונות. נכון לשנת הלימודים הנוכחית (תש"ע) שכר הלימוד עומד על כ-9,700 שקלים לשנה אקדמית. תשלומים נוספים ייגבו על ידי המכללה מדי שנה לצורך כיסוי עלויות חומרים, כלי עבודה ואבטחה.

 

 

סגל אקדמי

 

הסגל האקדמי במחלקה לאומנות מורכב מטובי היוצרים בתחום האומנות והאופנה הישראלית העכשווית. ראש המחלקה הינה גב’ עינת לידר, אמנית חשובה בתחום צורפות התכשיטים, אשר יצירותיה מלוות באמירה חברתית ופוליטית על המציאות בארץ. אל ראש המחלקה מצטרפים ראשי ההתמחויות פרופ’ ורד קמינסקי, גב’ קלודט זורע, מר יוסי פרקש, וכן מבחר מרצים ואמנים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה בבצלאל

חוות דעת של סטודנטים על לימודי צורפות ואופנה - בצלאל

התקבלו 68 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

האקדמיה בבצלאל
10/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האווירה של העשייה והיצירתיות הסטודנטים והצוות המהממם הדרישות הגבוהות והעזרה שמקבלים באהבה

על הקמפוס

איזור גדול מלא חדרים כמו מבוך בחוץ דשא הנוף שלנו זה הרי יהודה המדהימים והאוויר של ירושלים אחח כמה כי קרא עוד...

טיפים

לחסוך הרבה הרבה כסף לפני שמתחילים לחקור מה אתם רוצים ללמוד לפני שאתם נרשמים למסלול ולהתכונן למסע מטר קרא עוד...

האקדמיה בבצלאל
07/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מעריכה מאוד את ההשקעה של המרצים תמיד יש לי למי לפנות ואני לומדת המון האנשים שסביבי נהדרים ומעניי קרא עוד...

על הקמפוס

יש קפיטרייה שאפשר לקנות בה ארוחת הריים מסביעה מגוונת וטעימה ב10 שקלים בלבד מאוד מקל בתקופת ההגשות

טיפים

תהיו מסודרים זה יחסוך לכם הרבה כסף. תגורו במרכז העיר כי זה קרוב על הכל ויחסוך לכם זמן תאכלו בריא


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום אדריכלות ועיצוב פנים

השלמת תואר להנדסאי אדריכלות
לאה
ללא תגובה
קורס צילום אדריכלות
יולי כהן
1 תגובות
לימודי הנדסאי בשנקר זה תעודה או תואר?
קשת
1 תגובות
הליך הרשמה וקבלה לתואר באדריכלות
נועה טולדנו
1 תגובות
מה הציונים הנדרשים לקבלה לאדריכלות?
הודא
1 תגובות
אפשר להתקבל לאדריכלות עם 75 במתמטיקה?
סאחר
1 תגובות
איפה קונים ציוד ללימודי אדריכלות?
יעל
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד אדריכל/ית

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא אדריכלות

ד"ר תמי אמיר
לימודי האדריכלות אורכים 5 שנים, ונלמדים באופן מורחב או חד חוגי. דרישות הקדם הם שקלול של ציון בגרות עם ציון פסיכומטרי ובנוסף, הגשת תיק עבודות/ מעבר של מבחן מיון. המבחן בודק את רמתו הכללית של המועמד בכלל ורמת היצירתיות שלו בפרט.
הלימודים הינם תובעניים ובנוסף למבחנים, יש להביא בחשבון הגשת תרגילים ועבודות רבות לאורך הסמסטר. בשנה האחרונה ללימודים יש להגיש פרויקט גמר.
לימודי האדריכלות הינם מאתגרים במובן היצירתי, עליך כתלמיד לעמוד ברמה גבוהה של יצירת רעיונות חדשים, ביצוע הרעיונות והבאתם לכדי פרויקט באופן אינדיווידואלי או בקבוצות.
הכישורים הנדרשים מסטודנט לאדריכלות הם: כישורים אנליטיים לוגיים, כישורים טכניים, הבנה צורנית ומרחבית טובה, מבחינת תחומי העניין, רצוי שתהיה בעל עניין בתחומי אומנות, תרבות ורוח. בתכונות האישיות נדרשות - סבלנות, דיוק, ירידה לפרטים, יצירתיות וגמישות מחשבתית, יכולת לעמוד בפני ביקורת, יכולת התמדה והשקעה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp