תואר בצורפות ואופנה בבצלאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אדריכלות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי צורפות ואופנה - בצלאל.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי צורפות ואופנה בבצלאל

 

בוגרי האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל, והסגל האקדמי במוסד היוקרתי, נחשבים לאמנים מבוקשים בגלריות מובילות בארץ ובעולם. האקדמיה מציעה מסלולי לימוד לתואר ראשון (B.F.A, B.DES, B.Arc) במגוון תחומים מבוקשים כגון עיצוב תעשייתי, ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, עיצוב קרמי, צילום ועוד.

 

המחלקה לצורפות ואופנה
הצורפות הינה מלאכה העוסקת בעיבוד מתכות (כגון כסף או זהב), למטרת ייצור תכשיטים או יצירות אומנות. הלימודים במחלקה לצורפות ואופנה מתמקדים בשימוש במתכות המעובדות לצורך ייצור מוצרים ואביזרים שונים בדגש על תחום העיצוב.

 

האופנה, בהיותה חלק בלתי נפרד מעולם העיצוב, מהווה נדבך חשוב בלימודי הסטודנטים במחלקה. המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל מעודדת את הסטודנטים לבחון את גבולות החומר והמחשבה, בכדי להביאם לידי יצירה פונקציונאלית ואסתטית.

 

האופנה ועזריה הנלווים הולכים בד בבד עם הגדרות חברתיות ואידאולוגיות בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה. העיצוב הייחודי של פריטי האופנה מלמד על הלך הרוח באותם שנים, על אופי החברה (שמרני, מתון או פתוח לחידושים) ועל תרבותה. כתוצאה מכך, תופסים לעצמם הסטודנטים במחלקה לצורפות ואופנה מקום נכבד בעיצוב פניו של המרקם התרבותי של תקופתנו.

 

תוכנית הלימודים

 

המסלול לתואר ראשון B.F.A בצורפות ואופנה, באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל, נמשך ארבע שנים. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של תיאוריות מתחום האומנות, לצד מכלול שיטות לעיבוד חומרים שונים. התוכנית בנויה בצורה הדרגתית, כאשר הלימודים בשנתיים הראשונות מהווים את הבסיס לשנים הבאות.

 

בשנה הראשונה, במסגרת לימודי היסודות בתחום העיצוב והאומנות, נלמדים קורסים כגון יסודות התפירה, תדמיתנות ודיגום, מיכון בסיסי, צבע כחומר וככלי, רישום ועוד. במהלך השנה השנייה משתלבים הסטודנטים באחת מתוך שלוש התמחויות, על פי בחירתם: חפצים, תכשיטים ואביזרים או לבוש. לימודי ההתמחות מלווים בשיעורים כלל מחלקתיים, סדנאות רבות, עבודה אישית בסטודיו וביצוע של מספר פרויקטים.

 

פרויקט עצמאי

 

הפרויקט העצמאי מבוצע במהלך השנה השלישית ללימודים, ומאפשר לסטודנט לתרגם את יכולותיו לכדי יצירה אומנותית בתחום ההתמחות אותו בחר. בנוסף לפרויקט זה, במהלך שנה ד’ יעבדו הסטודנטים על פרויקט הגמר, שאף הוא יתמקד בתחום ההתמחות של הסטודנט. בביצוע הפרויקט יוצגו תוצרי העבודה, תוך אמירה אישית של הסטודנט על הזמן, המקום ומצב החברה.

 

תנאי קבלה

 

ההרשמה לתואר ראשון בצורפות ואופנה בבצלאל נפתחים במקביל לתוכניות לימודי העיצוב והאומנות במכללות השונות בישראל. ההרשמה נמשכת לאורך חודשים ינואר עד מרץ, כאשר השלבים הבאים בתהליך הקבלה ללימודים יערכו בחודשים שלאחר מכן. בכדי לפתוח את הליך ההרשמה, על המועמד למלא ערכת רישום ולספק את הטפסים הבאים:

 

  • טופס הרשמה
  • תעודת בגרות
  • אישור על שירות צבאי, שירות לאומי או תעודת פטור
  • אישור על תשלום דמי ההרשמה ובחינות הקבלה
  • שתי תמונות דרכון
  • צילום תעודת זהות

 

עם סיום הליך ההרשמה, יוזמנו המועמדים לבחינות הכניסה של החוג לצורפות ואופנה. בחינות הכניסה נפתחות בשלב של בחינות מעשיות, אשר במסגרתן ידרשו המועמדים להציג יצירתיות מחשבתית, תוך הבאת רעיון עיצובי לידי ביטוי ויזואלי (בצורה של רישום או בניית מודלים ברמה בסיסית).

 

מועמד אשר צלח את הבחינה המעשית, יוזמן לראיון אישי בו ישאל שאלות שונות על תחומי העניין שלו, תפיסתו האומנותית, מטרותיו וניסיונו בעיצוב. כמו כן, נדרשים המועמדים להביא עימם לראיון תיק עבודות (פורטפוליו), הכולל כ-10-15 יצירות מתחומים שונים (וידאו, אנימציה, איור, צילום, כתיבה וכו’).

 

 

שכר לימוד

 

האקדמיה לאומנות ועיצוב, בצלאל, הינה מוסד מתוקצב להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בה דומה לשכר הלימוד באוניברסיטאות השונות. נכון לשנת הלימודים הנוכחית (תש"ע) שכר הלימוד עומד על כ-9,700 שקלים לשנה אקדמית. תשלומים נוספים ייגבו על ידי המכללה מדי שנה לצורך כיסוי עלויות חומרים, כלי עבודה ואבטחה.

 

 

סגל אקדמי

 

הסגל האקדמי במחלקה לאומנות מורכב מטובי היוצרים בתחום האומנות והאופנה הישראלית העכשווית. ראש המחלקה הינה גב’ עינת לידר, אמנית חשובה בתחום צורפות התכשיטים, אשר יצירותיה מלוות באמירה חברתית ופוליטית על המציאות בארץ. אל ראש המחלקה מצטרפים ראשי ההתמחויות פרופ’ ורד קמינסקי, גב’ קלודט זורע, מר יוסי פרקש, וכן מבחר מרצים ואמנים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה בבצלאל
פורום אדריכלות ועיצוב פנים
חישוב ציון התאמה אדריכלי באוניברסיטת תל אביב
איתן
1 תגובות
באיזה מוסד כדאי ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים?
דניאלה הדר
1 תגובות
באיזה תחום מתמקדים לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?
שגיא
1 תגובות
תעודת מהט ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים
תהילה
1 תגובות
התלבטות בין 6b לאולטימה ללימודי עיצוב פנים
נועה כהן
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים?
תהילה
1 תגובות
הבדלי שכר בין הנדסאי אדריכלות לאדריכל
מיכל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp