לימודים במרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים בשיטת מיכל וימר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס פענוח ציורי ילדים - שיטת מיכל וימר.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים בשיטת מיכל וימר

 

קווים לעולם הילד

 

המרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים ממוקם סמוך לרכבת עזריאלי, בגבעתיים. האישה העומדת מאחורי מרכז לימודי זה היא מומחית בפענוח ציורים וכתבי יד של ילדים, מתבגרים ומבוגרים. אישה זו מצויה, בכל תחומי פעילותה המגוונים, בהיבטים השונים של הקשר בין הורים לילדים והמסגרת המשפחתית. היא הוציאה לאור שני ספרים בנושא של ציורי ילדים, ואת אחד מהם היא מעניקה במתנה למצטרפים ללימודים במרכז שהקימה.

 

הצוות במרכז

 

במרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים פועלות שכם אל שכם עובדות סוציאליות קליניות ויועצות חינוכיות, בעלות התמחות וניסיון בעבודה עם ילדים ובני נוער, בסיוע לאוכלוסיות בעלות קשיי למידה ותקשורת ובהעברת הדרכות וסדנאות. חלק מחברי הסגל הם מומחים בכתיבת חוות דעת בשפות זרות עבור הורים בכל רחבי העולם, המתבססות על ציורי הילדים.

 

על הלימודים במרכז

 

מסלול ההכשרה המלא לעבודה עם משפחות באמצעות פענוח ציורי ילדים במרכז הישראלי של מיכל וימר מקיף 265 שעות לימוד אקדמיות, ונפרש על פני שנתיים. במסגרת הקורס זוכים הסטודנטים לחניכה אישית. הלימודים ערוכים בארבעה שלבים המלווים את ההתפתחות המקצועית של משתתפי המסלול. בשלב הבסיסי נלמד באופן ממוקד הנושא של פענוח ציורי ילדים. לאחר מכן מגיע שלב קדם התמחותי, ואחריו שלב ההתמחות ושלב ההכשרה המתקדמת בייעוץ משפחתי והדרכת הורים בשילוב כלי הפענוח של ציורי ילדים. ניתן להירשם רק לקורס פענוח ציורי ילדים (שלב א'), ולאחר מכן להחליט אם להמשיך ללימודי ההכשרה המתקדמים יותר.

 

השלב הבסיסי

 

במהלך הלימודים בשלב הבסיסי הסטודנטים מתנסים באופן אישי בפענוח ציורים של בני גילאים מגוונים, ולומדים כלים ושיטות לצורך אבחון בעזרת ציור. הלימוד התיאורטי מסתייע בצפייה במצגת ציורים ובהדגמה חיה של פענוח. נלמדים ארבעה מודלים עדכניים של פענוח ושיטה חדשה להדרכת הורים.

 

שלב ההתמחויות

 

בשלב הקדם התמחותי התלמידים משתתפים בסימולציות של מצבים מאתגרים בייעוץ משפחתי לצורך תרגול האסטרטגיות ושיטות העבודה. בשלב ההתמחות הסטודנטים מתרגלים כתיבה של חוות דעת במצבים מורכבים, המערבים התמודדות עם פחדים וחרדות. כמו כן, הם מבצעים פרקטיקום בהיקף של 40 שעות, שבו הם מתנסים בעבודה עם משפחה. במהלך הפרקטיקום זוכים הסטודנטים לייעוץ, חניכה והתלבטות משותפת במסגרת הכיתתית בנוגע לדילמות שעלו במהלך העבודה.

 

הכשרה מתקדמת

 

בשלב ההכשרה המתקדמת משתתפי הקורס מתנסים בייעוץ משפחתי בפורמט של עבודה משותפת בצמדים לימודיים. בנוסף, התלמידים מתצפתים על חמישה מפגשים של ייעוץ משפחתי, מבצעים פרקטיקום שבו הם מתרגלים ייעוץ קצר מועד, וכל העת הם דנים על נושאים העולים בעבודתם עם הכיתה ועם המרצים.

 

נושאי הלימוד

 

בקורס פענוח ציורי ילדים בשיטת מיכל וימר הסטודנטים לומדים חשיבה גרפית המכוונת להבנת חומרי הרקע המצויים מאחורי הציור. הם לומדים להבין מה אומר כל צבע, על מה יכולים להעיד ציורי משפחה, כיצד ניתן לאבחן מצוקות נפשיות דרך כתב יד של מתבגר, איך לפענח ציור של עץ וציור של בית, וכדומה. בנוסף, משתתפי הקורס ילמדו לבחון היבטים של התמודדות עם מחלה וכאב נפשי דרך ציורים, ויוכשרו לבדוק רמת אינטליגנציה ויכולות כישרוניות.

 

אלה שיהיו מעוניינים להרחיב בנושא, יוכלו לקבל מידע וכלים לבדיקת רמת ההתקבלות של הילד בקרב ילדים אחרים ומידת בשלותו למעבר לכיתה א', כלים לאבחון קשיים בקשב וריכוז, חרדות ובעיות דימוי עצמי, וכן יוכלו להתנסות בתרפיה באמנות פלסטית.

 

 

נושאים נוספים

 

 • פסיכולוגיה של הילד וההורה
 • יחסים במשפחה
 • כשלים בדינמיקה שבין הורים לילדים
 • משברים משפחתיים
 • תיאוריות פסיכולוגיות – פרויד, קליין, ויניקוט, אריקסון, רוג'רס ובולבי     
 • ועוד

 

פרטים נוספים
 
הלימודים בקורס פענוח ציורי ילדים במרכז זה מוכרים לצרכי קבלת גמול רשות באגף ההשתלמויות של משרד החינוך ולקבלת החזר כספי מקרן פורשי משרד הביטחון. לאחר סיום כל שלב מארבעת שלבי הקורס מקבלים התלמידים תעודת הסמכה מטעם המרכז, ובוגרי מסלול ההכשרה המלא מקבלים הסמכה רשמית לייעוץ משפחתי ולהדרכת הורים. המרכז מקיים גם קבוצת הדרכה למטפלים, לאלה המעוניינים לשפר את יכולות הפענוח שלהם. כמו כן, הבוגרים ותלמידי השלבים המתקדמים במסלול ההכשרה המלא מוזמנים להשתתף בלימודי השתלמות ובקורסי העשרה במסגרת שיתוף הפעולה בין המרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים לבין מרכז מיכל דליות (האישה הידועה לרובנו בתור "סופר נני"). 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,220 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp