קורס פסיכותרפיה ממוקדת טראומה של עמותת נט"ל בשיתוף אוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי עבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי פסיכותרפיה - נט"ל ואוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה במרכז הרב תחומי ללימודי טראומה של נט"ל בשיתוף אוניברסיטת תל אביב
 
פסיכותרפיה ישראלית
 
במדינת ישראל, מצבים של פגיעות נפשיות כתוצאה מטראומה הם מוכרים וידועים, שלא לומר – חלק מחיינו. כאשר מצב של טראומה – ואין זה משנה כתוצאה ממה היא נגרמת – אינו מטופל, הדבר פוגע משמעותית באדם ובתפקודו. כתוצאה מכך, נפגעת גם סביבתו, ובאופן ישיר גם הקהילה והחברה כולה. לימודי פסיכותרפיה מוצעים במסגרת תכנית פרי שיתוף פעולה בין המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה של עמותת נט"ל ובין אוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לרפואה, בית הספר לבריאות הציבור.
 
תכנית הלימודים
 
התכנית פותחה עבור אנשים העוסקים בעבודה סוציאלית, פסיכולוגים, רופאים, יועצים חינוכיים ודומיהם. בתכנית משולב ידע מקצועי מתוך מחקרים שנערכו בארץ ובעולם הרחב, והיא מבוססת על הבנת התהליכים הנפשיים שחווים נפגעי טראומה, ומקנה כלים להתמודדות ולטיפול – באופן פרטני, קבוצתי ואף באופן מערכתי חברתי.
 
במסגרת הלימודים בתכנית הסטודנטים מכירים את התיאוריות הפסיכולוגיות הרלוונטיות למצבי טראומה, ובכלל זה גם את הגישות של הטיפול הדינמי ושל הפסיכולוגיה ההתנהגותית קוגניטיבית. בנוסף, הם לומדים שיטות נוספות לטיפול במצבים מסוג זה, כגון טיפול באמצעות הבעה ויצירה וטכניקות התערבות בהיפנוזה. עוד לומדים הסטודנטים בתכנית כיצד מבצעים התערבות אקוטית בזמן אמת בעת אסון, וכן כיצד עובדים בשילוב מערכתי עם המשפחה והקהילה של נפגע הטראומה, איך מאתרים קבוצות וקהילות שנמצאות בסיכון, כיצד בונים תכניות למניעה, וכיצד מתכננים תהליכי שיקום ארוכי טווח.
 
מתכונת הלימודים וצוות המורים
 
בתכנית ללימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה משולבות הרצאות תיאורטיות, בצירוף קבוצות הדרכה מעשיות והתנסות פרקטית. היקף התכנית הוא שנת לימודים אחת, והלימודים מתקיימים אחת לשבוע, החל משעות הצהריים ועד שעות הערב. סגל ההוראה בקורס מונה פסיכיאטרים מומחים בתחומים שונים, מנהלי מחלקות לבריאות הנפש במרכזי שיקום ובבתי חולים, בעלי התמחות בטיפול בחרדות ובטראומה, מומחים לתרפיה בהבעה ויצירה ובתחומים שונים של הטיפול הפסיכולוגי, וכן בעלי ניסיון רב בהנחיית קבוצות ובהוראה.
 
נושאי הלימוד
 
 • תגובות נפשיות לטראומה ואסון
 • פינוי אוכלוסיה
 • תרחישי ייחוס במצבי חירום ואסון
 • גישות טיפוליות
 • התערבות קבוצתית במצבי חירום
 • טראומה משנית
 • התערבות משפחתית במצבי חירום
 • טראומה בילדים
 • טיפולים תרופתיים לנפגעי טראומה
 • עקרונות התערבות 
 • התערבות טלפונית – הפעלת קו חירום
 • שיטות אבחון והערכה
 • היבטים שיקומיים בטיפול בפוסט טראומה
 • מניעה והתערבות בקהילה החשופה לטראומה     
 • ועוד
 
תנאי קבלה
 
הלימודים בתכנית זו מתאימים למטפלים מכל תחומי הטיפול והייעוץ, בעלי תואר ראשון לפחות בתחומים רלוונטיים. בבית הספר מציינים, כי במקרים חריגים יוכלו להתקבל מועמדים שאינם בעלי תואר מתאים, אך רק כאלה שהם בעלי רקע מעשי נרחב בתחומי הטיפול.
 
 
תהליך הקבלה
 
לצורך קבלה למסלול ללימודי פסיכותרפיה של נט"ל ואוניברסיטת תל אביב, על המועמדים לשלוח טופס הרשמה שנמצא באתר האינטרנט של המרכז, בצירוף שני מכתבי המלצה, תמונת פספורט, העתקים של תעודות מקצועיות ותעודות אקדמיות, קורות חיים, תעודות רישוי מקצועי ודמי רישום.
 
הסמכה ותעודות
 
בכדי לזכות בתעודת הסמכה, על התלמידים להיות נוכחים בכל השיעורים בקורס ולעמוד בחובותיו. העומדים בחובות יקבלו תעודת גמר מטעם נט"ל ואוניברסיטת תל אביב – הפקולטה לרפואה, בית הספר לבריאות הציבור.
 
אפשרויות התעסוקה
 
עם סיום הלימודים בתכנית זו, יוכלו בוגריה להשתלב בעבודה במגוון רחב של גופים ציבוריים ופרטיים, ולטפל בנפגעי טראומה, בתהליכי מניעה והתמודדות. את כל אלה יוכלו לעשות במסגרת של תהליך פרטני, של תהליך משפחתי או זוגי, ואף במסגרות קהילתיות וחברתיות – בהיבטים נרחבים יותר. בוגרי המסלול מציינים, כי למדו גם אלה מאלה במהלך התכנית, וכי הידע והניסיון שרכשו סייעו להם בהתמודדות בפועל עם מצבים חברתיים לא פשוטים, כדוגמת הפינוי מגוש קטיף. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום עבודה סוציאלית

מה המסלול הכי קצר להסבה לעבודה סוציאלית?
עדי
1 תגובות
השלמה למסלול קליני בעבודה סוציאלית במסלול
היי:)
1 תגובות
הסבה ממנהל עסקים לעבודה סוציאלית
סיון
1 תגובות
עיסוק כקצינת בריאות נפש בצהל לבוגרי עבודה סוציאלית
שקד
1 תגובות
אפיק מעבר מסוציולוגיה לעבודה סוציאלית
מלק
1 תגובות
לימודי הסבה המאפשרים עבודה במשרה מלאה
מירב
1 תגובות
התלבטות בין תואר MA ו- MSW
אנונימי
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד עובד/ת סוציאלי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן948 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא עבודה סוציאלית

צפרא דוויק
צפרא דוויק, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, מאמינה שלתחום העבודה הסוציאלית יש חשיבות רבה ביותר בחברה הישראלית. "בעיני אנחנו השומרים על החוסן החברתי. אין שלב בחיים שאנחנו לא נמצאים בו כדי לעזור. אם לא יהיה מי שיסייע לאנשים במצבים הללו, יווצר משבר חברתי עמוק. אנחנו פועלים ליצירת חברה הוגנת יותר לכולנו."
"מי שניגשים לתחום צריכים לדעת שהמשכורות בו לא גבוהות, מלבד אולי עובדים פרטניים בתחום הקליני, שפותחים קליניקות משלהם... עשירים אנחנו אולי לא נהיה, אך נהיה עשירים בנפשנו."
צפרא דוויק
יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים
ד"ר תמי אמיר
אחד ממקצועות הטיפול המכשירים סטודנטים לעבודה בארגוני רווחה במגזר השלישי, במגזר הממשלתי וגם במגזר העסקי. עיקר הלימודים הם מתחומי החינוך הפסיכולוגיה כמו גם היכרות עם "תתי קבוצות" (עולים חדשים, בעלי מוגבלויות, אבטלה, זקנה ועוד), עם זכויותיהם והארגונים השונים בהם הם מטופלים.
מסטודנט/ית לתואר בעבודה סוציאלית נדרשת בעיקר יכולת מילולית הן בכתב והן בע"פ. בנוסף, תחומי העניין צרכים להתמקד בתחומי הסיוע והעזרה לפרט ולחברה (כלומר עניין בתחום חברתי) ובנוסף, היכרות מערכתית של תהליכים וראייה מערכתית רחבה.
בתכונות האישיות - רגישות, מוכנות לסיוע לנזקקים, סבלנות, אורך רוח, אמפתיה, יכולת יצירת קשר, אחריות, אמינות, וכמו כן, יכולת עבודה בצוות רב מערכתי וראייה מערכתית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp