קורס פסיכותרפיה הוליסטית במכללת ברק

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על פסיכותרפיה הוליסטית - מכללת ברק .

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכותרפיה הוליסטית במכללת ברק

 

אודות מכללת ברק - המכללה לרפואה משלימה

 

מכללת ברק נוסדה בשנת 1998 בירושלים, במטרה להפיץ ולפתח אורח חיים טוב ובריא יותר. המכללה מאפשרת לכולכם ללמוד במגוון קורסים ולימודי הכשרה, המאפשרים חיים טבעיים. המורים הינם מקצועיים ואיכותיים, אשר עוסקים בתחום אותו הם מלמדים וחושפים בפני הסטודנטים את החומר העדכני ביותר.

 

לימודי רפואה משלימה במכללת ברק מעניקים לבוגרים טכניקות מקצועיות לטפל בעצמם ובאחרים. עם סיום הלימודים, הבוגרים משתלבים במהירות במוסדות שונים לרפואה משלימה.

 

מה זה פסיכותרפיה הוליסטית?

 

מקור המושג "פסיכותרפיה" הינו מיוון העתיקה ופירושו הוא טיפול בנפשו של האדם. אנו מכירים את המושג בשמו הנפוץ יותר: טיפול פסיכולוגי. בתקופות קדומות, נטו לחשוב כי אדם הסובל מהפרעות שכאלו, הוא אדם שהשטן נכנס לתוכו או אדם שמבחין בקיומן של רוחות. רק במאה ה-18 הרופאים החלו להתייחס לאדם הסובל מהפרעת נפש ברצינות. מאז, עם השנים שחלפו, חלו שינוים בהתייחסותן של הרופאה והאוכלוסייה למושג "פסיכותרפיה".

 

כיום, עיקרי הפסיכותרפיה ההוליסטית הם ליצור איזון בין הגוף והנפש, על- ידי הקשרים שבין האדם לסביבתו והקשרים שבין האדם לעצמו. הפסיכותרפיה גורמת לבריאות ואושר בקרב מטופליה, מחברת בין כל חלקי הגוף השונים ויוצרת ביניהם קשר מחודש. בעולם המודרני המתחים הם רבים ויומיומיים, משקעים נאגרים בתוך גופנו ובכך גם פוגעים במערכות הפנימיות שלנו. חלקנו סובלים מחרדות ופחדים המשבשים את זרימת האנרגיה הטבעית בגופנו ומונעים קשר בינינו לבין הסביבה שלנו אותנו.

 

לימודי פסיכותרפיה ההוליסטית מפתחים את הידע של הסטודנטים בנוגע לרגשות מודחקים, חסימות אנרגטיות, מתחים, פחדים ,דיכאונות וכדומה. במהלך הלימודים הסטודנטים מאבחנים בעיות ומטפלים בהן.

 

מטרת הלימודים

 

לתוכנית לימודים זו מספר מטרות עיקריות: לפתח את מודעות הסטודנטים לתהליכים נפשיים אשר משפיעים על התפתחותם האישית, להציג בפני הסטודנטים טכניקות ושיטות רבות לטיפול רוחני של גוף ונפש, להקנות בסיס תיאורטי עשיר אשר מבוסס על מחקרים מדעיים ופסיכולוגים מהימנים, להשריש בסטודנטים מיומנויות לאבחון וטיפול נפשי.

 

קהל יעד

 

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית אורכים חמש שנים ולכן הינם מיועדים לסטודנטים שקדנים, המסוגלים להקדיש חמש שנים ללמידה, אנשים המזדהים עם מטרות התוכנית ומעוניינים לעסוק בתחום הטיפול הנפשי. הסטודנטים יכולים להיות חסרי ניסיון אשר עושים את הצעד הראשון בתחום הרפואה ההוליסטית, וכמו כן, יכולים להיות מטפלים בלי ניסיון של שנים רבות המעוניינים להתמחות בתחום הפסיכותרפיה.

 

נושאי הלימוד

 

להלן התכנים הנלמדים במסלול לימודי פסיכותרפיה הוליסטית במכללת ברק: פתולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, תיאוריות אישיות, אימונולוגיה, פרחי באך, שיטות בריפוי באמנות, אבחון וטיפול, שיטות עבודה עם ילדים, עקרונות הטיפול במגע, הקשר בין הגוף לנפש, פסיכופתולוגיה, העקרונות השונים בפסיכותרפיה, פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה גופנית, פסיכולוגיה לינגוויסטית, פסיכותרפיה התנהגותית, פסיכותרפיה קוגניטיבית, דמיון מודרך, יחסי מטפל מטופל, פסיכותרפיה קבוצתית, פסיכודינמיקה, מבנה אישיות פסיכו פיזית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית במכללת ברק יידרשו לעמוד בתנאים הבאים:

 • ראיון עם יועץ המכללה
 • ראיון עם ראש המגמה
 • הצגת תעודת בגרות מלאה
 • שאלון בריאות
 • ידע בשפה האנגלית

 

סיום הלימודים, תעודות ואפשרויות תעסוקה

 

בתום חמש השנים, הבוגרים אשר עמדו בכל הדרישות של מכללת ברק, מקלים תואר "פסיכותרפיסט הוליסטי. מרגע זה יכולים הבוגרים להתחיל לעסוק בתחום ולהעניק אבחונים וטיפולים לבעיות גוף- נפש מגוונות. הבוגרים יכולים להשתלב במרכזי רפואה הוליסטית מגוונים או לפתוח קליניקות פרטיות. המעוניינים להמשיך את לימודיהם לתואר דוקטוראט, יוכלו ללמוד שנה נוספת בה יבוצע מחקר, לאחר אישור המחקר יוענק תואר דוקטור PhD המוכר בארץ ובחו"ל.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת ברק - לימודי רפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

קורס עיסוי רפואי לנשים
רחל שרף
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי באשדוד
פנינה כהן
1 תגובות
קורס תזונה נכונה
מירי
1 תגובות
פרטים על קורס NLP
עדי מאירי
1 תגובות
קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
קורס יועצי שינה במרכז
הילה קניגשטדלטר
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,221 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,061 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp