קורס פסיכותרפיה משלבת גוף נפש ורוח במרכז שילוב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי עבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי פסיכותרפיה - מרכז שילוב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכותרפיה משלבת גוף נפש ורוח במרכז שילוב
 
פסיכולוגיה עדכנית ומשלימה
 
שיתוף פעולה בין מרכז שילוב והפקולטה למדעי הרווחה והבריאות של אוניברסיטת חיפה יצר תכנית מיוחדת ללימודי פסיכותרפיה, שבבסיסו נמצאת התפישה, כי הובלת תהליכי שינוי עם מטופלים אמורה להתייחס לגוף, לנפש ולרוח כשלם אורגני אחד, וכי לאורך הטיפול יש לדעת כיצד לבחור בטכניקות המתאימות לכל שלב בדרך. התכנית מוצעת לאנשים העוסקים בתחומי הרפואה, הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית והייעוץ החינוכי, המעוניינים להכיר גישות נוספות לבניית והובלת תכניות התערבות.
 
תכנית הלימודים
 
בתכנית זו הסטודנטים לומדים את התפישה האינטגרטיבית, המשלבת בין מסורות ופילוסופיות מן המזרח ומן המערב, מתוך התבססות על גישת ה - Mindfulness Experimental Therapy. במסגרת התכנית הם לומדים להכיר תורות פסיכותרפיסטיות מערביות, בדגש על הטיפול הדינמי, ובנוסף הם לומדים להכיר אסכולות שונות בתחום, כגישה ממוקדת גוף, האסכולה הבודהיסטית ועוד. בתכנית לומדים הסטודנטים כיצד לעשות שימוש בגישות אלה כדי ליצור מהלך טיפולי המותאם למטופל, והמשלב בין כל הרבדים בהווייתו. לסטודנטים ניתנת אפשרות לבחור בין אחת מההתמחויות הבאות: לימודי התמקדות, לימודי גוף נפש בגישת Hakomi, אינטגרציית קול בתנועה, או פסיכולוגיה בודהיסטית.
 
מתכונת הלימודים
 
במסגרת התכנית ללימודי פסיכותרפיה משתתפים הסטודנטים בסדנאות מעשיות חווייתיות רבות, מתרגלים את השיטות הנלמדות באופן אישי ובמסגרת קבוצתית, ומתמקדים בתהליך התבוננות פנימי. בכלל זה, הם אף משתתפים בריטריט (Retreat) בודהיסטי, למשל. כמו כן, הם נדרשים להכין עבודות ותרגילים מסוגים שונים, ובסיום כל שנת לימודים עליהם להגיש עבודות מסכמות ולהשתתף בפרקטיקום מודרך. בנוסף, הם נדרשים לקרוא חומר עזר עיוני במהלך המסלול.
 
היקף הלימודים
 
מסלול הלימודים נפרש על פני שלוש שנים, והוא נלמד בהיקף כולל של 690 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים מתקיימים ביום לימודים קבוע, אחת לשבועיים, החל משעות הצהריים ועד שעות הערב. בנוסף, אחת לשבועיים בימי ו' מתקיים יום לימודים נוסף. כמו כן, במהלך חופשות הסמסטר מתקיימים מרתונים של ימי לימודים מרוכזים.
 
נושאי הלימוד
 
 • אימון הרוח ותהליך הסיוע
 • גישת הקומי
 • חקר הארגון הנפשי הפנימי
 • טראומה וגוף
 • מושגי יסוד בטיפול גוף ונפש
 • שפה מעוגנת גוף
 • מבוא להקשבה בתשומת לב
 • מבוא לפסיכולוגיה
 • תהליך מבוסס Mindfulness
 • העברה והעברה נגדית דינמית
 • יישום גישות התערבותיות     
 • עבודה עם חומרי ליבה נפשיים     
 • ועוד
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
לימודי פסיכותרפיה במרכז שילוב מיועדים לרופאים, לפסיכותרפיסטים ולפסיכולוגים, לעובדים סוציאליים וליועצים חינוכיים. כמו כן, הם מתאימים למטפלים בהבעה וביצירה, למטפלים מן המקצועות הפרא רפואיים ועוד. לצורך קבלה למסלול נדרשים המועמדים לעבור בהצלחה ריאיון קבלה אישי ולהציג אישור מוכר על סיום קורסי הפסיכולוגיה הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות אישיות, פסיכופתולוגיה ופסיכולוגיה התפתחותית.
 
פרטים נוספים
 
במרכז שילוב מציינים, כי ניתן ללמוד את התכנית השלמה, או לבחור מתוכה מספר קורסים בלבד. הלימודים בתכנית זו מוכרים על ידי "האיגוד הישראלי הרב תחומי לפסיכותרפיה", ובתום ההכשרה בתכנית המלאה יזכו בוגריה בתעודת גמר מטעם מרכז שילוב, ומטעם היחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות של אוניברסיטת חיפה.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז שילוב - קמפוס רב תחומי ובית ספר לפסיכותרפיה

פורום עבודה סוציאלית
עבודה סוציאלית מתאימה לאנשים רגישים?
הדס רביבו
1 תגובות
אפשר להתקבל לעבודה סוציאלית עם 12 שנות לימוד בלבד?
בתיה סטריקובסקי
1 תגובות
איזה מקצוע עדיף ללמוד - טיפול באמנות או עבודה סוציאלית?
נעמי
1 תגובות
הסבה לעוס לבוגרי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה
שלי סלבין
1 תגובות
זה משנה איפה ללמוד תואר בעבודה סוציאלית?
שרה
1 תגובות
שכר ממוצע בעבודה סוציאלית טיפולית
טל
ללא תגובה
שכר שעתי לפנסיונרית בעמותה לשיקום
חיה אוירבוך
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp