רוצה פרטים על 800 בפסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

ציון 800 בפסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על 800 בפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מי מוציא 800 בפסיכומטרי?

 

מה הסיכוי?

 

הסיכוי להוציא ציון 800 במבחן הפסיכומטרי הוא קטן ביותר, אבל קיים. בניגוד לאמונה הרווחת כי מקבלי ה - 800 משתייכים למועדון של גאונים נדירים, שלא צריכים לפתוח את הספרים כדי ללמוד, מסתבר שאלה שהגיעו לציון העגול והמושלם הזה, דווקא כן השקיעו הרבה מזמנם כדי להצליח. למעשה, הסיכוי עולה ככל שאתם ניגשים יותר פעמים למבחן, אף על פי שיש גם כאלה שהצליחו להשיג את הציון המיוחל על הפעם הראשונה.

 

משמעות הציון

 

המשמעות של ציון מושלם במבחן הוא שהנבחן לא טעה אפילו בשאלה אחת לכל אורך פרקי הבחינה (ייתכן כמובן כי הנבחן טעה באחד מפרקי הפיילוט, שאינם נכללים בחישוב). חשוב לזכור כי בפועל, גם למסלולי הלימוד המבוקשים והיוקרתיים ביותר, אין צורך בציון 800 עגול כדי להתקבל. מצד שני, זה ללא ספק הישג שנעים לספר עליו לחבר'ה.

 

 

אלה שעשו את זה

 

אמונה רווחת נוספת שאולי צריך לנפץ, היא שתלמידים במגזר הערבי לא מסוגלים להצליח בבחינה הזו במידה השווה לתלמידים יהודיים, וזאת כיוון שאינם מורגלים למבנה השאלון, למגבלת הזמן ולשיטות המיוחדות שיש להיעזר בהן כדי להגיע לתשובה הנכונה במהירות. מבחינה סטטיסטית, אכן תלמידים ערביים מצליחים פחות בבחינה הפסיכומטרית, אך אין זה אומר שאינם מסוגלים להשיג בה ציונים גבוהים.
 

כאן שוב, הכל חוזר אל עניין ההשקעה וכוח הרצון, ואלה במידה רבה תלויים במידת האמון והאמונה שהחברה נותנת באנשים האלה, ובתנאים הסוציואקונומיים - כי בסופו של דבר, קורס פסיכומטרי טוב כרוך בעלויות כספיות גבוהות למדי. הנה, למשל, שתי דוגמאות מזהירות לצעירים מהמגזר, שהגיעו לציון המושלם, או לפחות ממש קרוב:

 

כמו אמא, כך הבן

 

חמזה מוראד התחיל בשנת 2012 את לימודי הרפואה שלו, כשחלומו היה להתפתח ככירורג חזה ולב. לבחינה ניגש שלוש פעמים, ובפעם השלישית קיבל ציון של 795 במבחן - חמש נקודות פחות מאימו, רופאת ילדים במקצועה. למבחן למד במשך כמעט שנתיים במסגרת קורס הכנה. מוראד התראיין בערוץ 2 והמליץ לתלמידים שרוצים לשפר ציון בפסיכומטרי, לעבוד על מיומנויות התכנון ועל כישורי הדיוק שלהם. לדבריו, שלושה דברים נחוצים להצלחה - מדריך טוב, חומר הכנה טוב וכוח רצון.

 

לא פחות ממושלמת

 

דימה אגבריה, תושבת אום אל פאחם, קיבלה ציון 800 בהיותה בת 17, והסבה גאווה ונחת רוח לכל הסובבים אותה ולתיכון בו למדה. בתור אישה וכערבייה, דימה הוכיחה שאפשר להתגבר גם על קשיים שלא קשורים ישירות לשאלות במבחן, אלא כרוכים במצב של נחיתות מעמדית בחברה. גם היא, כמו חמזה מוראד, התחילה ללמוד רפואה. למבחן התכוננה במשך שש שעות בכל יום.

 

 

מועדון ה - 800

 

למועדון ה - 800 שייכים גם אנשים שקיבלו ציון של 750 ומעלה בבחינה. מסתבר, שחברי המועדון לא בוחרים תמיד ללמוד רפואה. כך למשל, נבחן שקיבל ציון 784 בחר ללמוד משחק, וצעיר נוסף שהשיג בבחינה ציון של 790 בחר ללמוד בלשנות. על מספר מפורסמים מסתובבים שמועות דומות - שלושה מתוכם הם בעלי קריירה מרשימה בתחום התקשורת. אלה הם אילנה דיין, אברי גלעד וארז טל. המפורסם הנוסף הוא ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על 800 בפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על 800 בפסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי
התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp